[A] Problemy związane z użytkowaniem instalacji LPG - PB

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Artur

#466 Post autor: Artur »

Koledzy co sądzicie o takim zestawie: Stag 200, reduktor Tomasetto, wtryski Rega, polski zbiornik w koło zapasowe 45l, zawór do tankowania pod klapka wlewu paliwa. Cena 2200zł z lubryfikajcą. Gazownik kusi 5letnią gwarancją. Wtryski wchodzą podobno pod pokrywę silnika, bez wycinania (trochę ją unosi na tulejkach). NIe ukrywam, że cena kusząca i bardzo dobre opinie o tym gazowniku.

Anony Mous

#467 Post autor: Anony Mous »

A dlaczego nie Staga 300, który nie ma już niedoróbek Staga200??
Zapytaj jeszcze jaki dokładnie reduktor chce ci zamontować ;)
Nie pamiętam jaki zbiornik mam zamontowany ale 45 litrów to ja tankuję więc na pewno wejdzie większy :>
Kolega firek dopowie Ci resztę ;) i wybierze lepsze zło :piwo: :piwo:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#468 Post autor: firek »

Artur po pierwsze tak jak pisze marsuc Stag 200 to juz przerzytek- to tak jakbys kupował teraz komputer z jednordzeniowym procesorem :D
Jeśli chodzi o wtryski to akurat REGI mają bardzo dobry stosunek jakość-cena.
Zbiornik w Zosce to standartowo montuje się około 47 litrów pojemnosci wodnej, maksymalny to około 53-ma większą wysokość-bardziej wystaje ale i tak jego spód jest wyżej niż belka, no chyba że jeżdzimy w pełni załadowana Żośką.
Kolejna sprawa to LUBRYFIKACJA-totalnie zbedny gadzet w tym silniku-nie ma po co tego cudu zakładać, w zamian niech da lepszy komputer.
Aha jesli reduktor Tomasetto to tylko nie Basic

No i gwarancja ciekawa co pięcioletnia miałaby obejmować-chyba tylko twoje przyjazdy i płacenie za przeglady-niesądzę aby wymienił ci np: po 4 latach wtryski czy reduktor bezpłatnie....
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 18:19 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#469 Post autor: Szuwarek »

Artur pisze:Koledzy co sądzicie o takim zestawie: Stag 200, reduktor Tomasetto, wtryski Rega, polski zbiornik w koło zapasowe 45l, zawór do tankowania pod klapka wlewu paliwa. Cena 2200zł z lubryfikajcą. Gazownik kusi 5letnią gwarancją. Wtryski wchodzą podobno pod pokrywę silnika, bez wycinania (trochę ją unosi na tulejkach). NIe ukrywam, że cena kusząca i bardzo dobre opinie o tym gazowniku.
O wtryskach Rega nie słyszałem :( . Jak stag to raczej 300 :) Reduktor ok . Zbiornik na pewno większy wchodzi :) chyba że to sprawdzone jest i mieści 45 litrów gazu , a nie jego pojemność. Co do opcji wlewu gazu - są różne opcje - ja mam zamontowaną przy haku :)Ale z tą gwarancją to przesadził - wszyscy dają rok na wtryski i 2 lata na komputer :) No chyba że gość jest samobójcą i daje własną gwarancję :)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#470 Post autor: firek »

Jacek2308, To jak by powiedzieć i tak mniejsze zło bo jakby padło na wtryski to jeden kosztuje ponad 200.
To przy okazji popros fachowców aby Ci zamontowali poprawnie filtr gazu(nie dogóry nogami). Pozdro

Artur

#471 Post autor: Artur »

No panowie to mi w zasadzie wybiliście z głowy tą "składankę" z archaicznym STAGIEM 200. Wracam do droższej koncepcji ale zdaje się dużo pewniejszej i trwalszej instalacji BRC sequent 24. Dzięki za pomoc w podjęciu jedynie słusznej decyzji :lol: Mam nadzieję, że dołączę do zadowolonych użytkowników już niebawem. Jak tylko to nastąpi, nie omieszkam się pochwalić. Pozdrawiam

tomem

#472 Post autor: tomem »

Witajcie! Mam problem, którego podobne objawy czytuję w innych postach na tym forum, jednak żaden z nich nie jest w 100% "kompatybilny" z moim. Silnik 1.8 benzyna na LPG, auto po wymianie wtryskiwaczy gazu (około 3000 km temu), dwukrotnie też po regulacji i wciąż ten sam problem, z różnym natężeniem - zapalająca się kontrolka check engine. Wg. gazownika, do którego jeżdżę to kwestia cefki - wykresy spalania benzyny i gazu są niemalże identyczne. Stąd pytanie: czy ktokolwiek z Was spotkał się u siebie z podobnym problemem? Przyznam, bez bicia, że od 20 tys. km nie wymieniałem też świec, nie wiem, kiedy robił to poprzedni właściciel, czy może mieć to wpływ? Z góry dzięki za pomoc, pozdr, t.

Woytas

#473 Post autor: Woytas »

tomem pisze:Przyznam, bez bicia, że od 20 tys. km nie wymieniałem też świec,
W pierwszej kolejności zrób to kolego ;)

Szymon78

#474 Post autor: Szymon78 »

ja stawiam własnie na cewkę lub sonde lambda (czesta bolączka aut zagazowanych)

Anony Mous

#475 Post autor: Anony Mous »

tomem pisze:zapalająca się kontrolka check engine.
Jaki kod błędu???

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#476 Post autor: firek »

marsuc pisze:
tomem pisze:zapalająca się kontrolka check engine.
Jaki kod błędu???
A to chyba najtrafniejsze pytanie :piwo:

Cezary

#477 Post autor: Cezary »

Moja Zosia parkuje w Nowym Dworze - ale zarejestrowana w Wa-wie... i na tej trasie odbywamy regularne "spacerki".
Ostatnio regularność spadła bo silniczek przerywa na trasie - po mieście śmiga a w trasie jak by jej pary brakowało i czasem przerywa. Byłem na diagnostyce ale żadnych błędów (OBD). Moja Zośka to 1.8 (125) 2003r + sekwencja - ładna ale kapryśna. W Warsztacie brakuje im już pomysłów ...może ktoś ma podobne doświadczenia i pomysł co sprawdzić.
Sterownik, przepływka i przepustnica są ok
pozdrawiam
Cezary

sQcha

#478 Post autor: sQcha »

Witaj na forum.
O pomoc z problemem poproś w odpowiednim dziale.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#479 Post autor: Szuwarek »

Witam Cezary, - mam kolegę który z Nowego Dworu dojeżdza do roboty :)

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#480 Post autor: plutmen1 »

Cezary pisze:Moja Zosia parkuje w Nowym Dworze - ale zarejestrowana w Wa-wie... i na tej trasie odbywamy regularne "spacerki".
Ostatnio regularność spadła bo silniczek przerywa na trasie - po mieście śmiga a w trasie jak by jej pary brakowało i czasem przerywa. Byłem na diagnostyce ale żadnych błędów (OBD). Moja Zośka to 1.8 (125) 2003r + sekwencja - ładna ale kapryśna. W Warsztacie brakuje im już pomysłów ...może ktoś ma podobne doświadczenia i pomysł co sprawdzić.
Sterownik, przepływka i przepustnica są ok
pozdrawiam
Cezary
Takie szarpanie też może powodować silniczek krokowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”