Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#541 Post autor: Lorry »

MieHor, jakbyś założył na szerszą felgę to uzyskałbyś tak pożądany przez niektórych efekt naciągu . Ale do życia to nie jest potrzebne wrecz przeszkadza. Po prostu rant felgi ma mniejsza strefę ochronną ;)

esio

#542 Post autor: esio »


esio

#543 Post autor: esio »


Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#544 Post autor: MieHor »

esio, chyba jaja sobie robisz - już w trzecim temacie zarzucasz to pytanie :zolta:

sobek1985

#545 Post autor: sobek1985 »

a ja mam 18" z astry GTC 225/40/18 i nic nie trze

esio

#546 Post autor: esio »

esio, chyba jaja sobie robisz - już w trzecim temacie zarzucasz to pytanie :zolta:
_________________
sory usune ale czy to bedzie ok taka felga ??????????????

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#547 Post autor: marwisn »

esio, ładne koła :) . Też na takie chorowałem ale zwyciężyła poznańska praktyczność.

Łatwo taka felgę uszkodzić na naszych drogach a i opony do tanich nie należą. Koniec końców kulam się na 15" :lol: .

esio

#548 Post autor: esio »

marwisn pisze:ładne koła :)
dzieki ,tylko czy podejda do zafki A ?
marwisn pisze:Łatwo taka felgę uszkodzić
szwagier ma w e39 i nie narzeka ..

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#549 Post autor: MieHor »

esio, powinny pasować - zarówno rozstaw śrub, otwór centrujący oraz ET mieści się w parametrach dla Opla ZA. Ja na Twoim miejscu jeśli bym się zdecydował to zrobiłbym sobie wycieczkę do sprzedawcy i przymierzył w realu

esio

#550 Post autor: esio »

Ja na Twoim miejscu jeśli bym się zdecydował to zrobiłbym sobie wycieczkę do sprzedawcy i przymierzył w realu
_________________
nie inaczej ,juz teraz na pewno sprawdze dobrze i spokojnie .

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#551 Post autor: firek »

Felga powinna się zmieścić bez problemu, a przynajmniej z przodu, ja ma ET 33 i wszystko jest oki, ale jesli masz np. strasznie oklapniety tył i zapakujesz komplet do Zosi to nie wiem czy sie zmieści i np nie będzie tarło..., jak będę zmieniał kółka na wiosnę to mogę sprawdzic jak to będzie.... ;)

JARCYK

#552 Post autor: JARCYK »

thomas32 pisze:KolegoJARCYK pozwolę się dopiąć do tematu. zastanawia mnie jedna rzecz czy mając felgi o wymiarach 7,5Jx17 H2 ET 42 zakładając opony 225/45 R17 nie będzie przeszkadzał rant z tylnego nadkola,chodzi o to,czy koło swobodnie się schowa. Wcześniej miałem opony o rozm. 205/45 R17 to w sumie nie było problemu (zaznaczam że auto było obniżone po zakupie) teraz siedzi na właściwych sprężynach.


tutaj gdzie mieszkam jest sporo proguw zwalniajacych i nic sie nie dzieje kolo elegancko sie chowa nawet z napchanym bagaznikiem

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#553 Post autor: arebuk »

Jaka opona będzie pasowała na felgę 6,5Jx16 et41? 205/55r16 będzie dobra? Na zimę mam 195/65r15, na lato chciałem jakieś 16".

Anony Mous

#554 Post autor: Anony Mous »

arebuk, Myślę że tak będzie pasowało.

firek, co do felg z ET 33 to jak dla mnie nie było OK. Otóż miałem do przebycia trasę około 600kma było to w pod koniec pażdziernika stwierdziłem żeby wymienić koła na zimowe. Po zapakowaniu auta i przy czterech osobach,wpadając jakieś dziury koła zbyt obcierały o rant nadkola i nie chcąc ryzykować zniszczenia opon jak i rantów byłem zmuszony szukać warsztatu,który miał na stanie fele do Zośki. Po powrocie reklamowałem fele i przy okazji dowiedziałem się, że ZA wychodziły z trzema rodzajami felg. Na ile miałem wierzyć kolesiowi nie wiem ale skończyło się na zwrocie kasy.

Anony Mous

#555 Post autor: Anony Mous »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”