Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#616 Post autor: MieHor »

niestety ja też ale użyj translatora, będzie przynajmniej jakaś wskazówka - chodzi o jakiś sterownik, który wykazuje za niskie lub za wysokie napięcie różne od preferowanego 5 V

Anony Mous

#617 Post autor: Anony Mous »

Dzięki jak na razie nic nie wiem, spalanie wzrosło ok 2/100km , ale będziemy szukać. Mechanik mówił, że Kicaj w innych forach podaje pełny wykaz błędów. Dlaczego nie podaje u nas? Chyba, że gdzieś przeoczyłem.! Za co z góry SORY!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#618 Post autor: Harry200 »

lukasz kolata Czy Ty masz skrzynię automatyczną,błąd ten oznacza awarię czujnika temperatury oleju w skrzyni automatycznej...

Grisza

#619 Post autor: Grisza »

piotrgu pisze:a mógł byś troszkę dokładniej , ja z angoli nie za bardzo.
ten błąd spowodowany jest najczęściej przez zwarcie w obwodzie któregoś z czujników wykorzystywanych przez ECU.
Często miejsce zwarcia znajduje się w okolicach jakiejś ostatnio wykonywanej naprawy.
Niestety, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi "co jest uszkodzone" w tym przypadku.

Zacznij poszukiwania od:
- czujnika położenia przepustnicy
- czujnika położenia pedału gazu
- czujnika ciśnienia klimatyzacji

bo teoretycznie te obwody wywołują ten błąd

kicaj

#620 Post autor: kicaj »

pare wyjasnien:
nie podaje listy, ktos inny podal, ja sie tylko do niej odnosze,
nie ma mnie ostatnio na forum bo zwyczajnie nie mam czasu (a jak wejde to zostane na dluzej...), no i daje czas adminom ;) dzis wyjatkowo bo kolega mnie prosil - tak na szybkiego,
co do bledu to sie nie znam ani z nim nie spotkalem wczesniej, z opisu wynika ze to problem z napieciem - napiecie referencyjne w ECM bylo poza zakresem - za wysokie lub za niskie, jakie - tego sie nie wypedaluje.
chociaz z drugiej strony znalazlem cos takiego: P0641 Sensor Ein Bezugsspannung Stromkreis Geöffnet, znaczy sie ze czujnik napiecia referencyjnego, obwod otwarty - czyli przerwa... (natomiast 0642 i 0643 to napiecie za niskie i za wysokie)

IMHO mozesz narazie tylko sprawdzic czy nie masz problemu z elektryka - ladowaniem, akumulatorem, masa (czy sie grzeje) - to mi przychodzi do glowy, i sprobuj zaobserwowac jak tam z wypalaniem dpfu (czy to nie jest jakos powiazane). A jak dasz rade dostac sie do ECMu to sprawdzic kabelki...
ale jesli to sie powtarza... z tego co zrozumialem to pojawil sie narazie raz

lukasz kolata

#621 Post autor: lukasz kolata »

H,Łajszczak, no własnie mam manual i teraz nie wiem o co chodzi ze komputer wywalił bład.ale to chyba nic powaznego bo nic sie nie dzieje,nawet check nie mruga,ot tak sprawdziłem z ciekawosci a tu takie cosik :/

TuneFORCE

#622 Post autor: TuneFORCE »

piotrgu pisze:Dzięki jak na razie nic nie wiem, spalanie wzrosło ok 2/100km , ale będziemy szukać. Mechanik mówił, że Kicaj w innych forach podaje pełny wykaz błędów. Dlaczego nie podaje u nas? Chyba, że gdzieś przeoczyłem.! Za co z góry SORY!
Skontroluj sterownie wtryskami, jakiś czas temu mieliśmy podobny przypadek, podobne błędy itp.
Po otworzeniu ECU okazało się że jest tam trochę wilgoci, ogrzanie opalarka pomogło na ok miesiąc...potem ECU padł całkowicie i musieliśmy go wymienić.

Na początek odchyl nadkole i zobacz jak wizualnie wygląda ECU i wiązka.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#623 Post autor: Harry200 »

lukasz kolata a czym diagnozowałeś usterke,niektóre feisy żle odczytują numery błedów..

Anony Mous

#624 Post autor: Anony Mous »

Dzięki za podpowiedzi. Po wizycie u mechanika i wykasowaniu błędów na razie wszystko OK! Błędy nie wyskakują, Tylko spalanie coś mnie denerwuje - średnia wychodzi ni 11,5/100 tylko, że na razie jeżdżę tylko w mieście na krótkich odcinkach - może to jest przyczyną.
Odnośnie błędu 064103 podejrzewam najbardziej
Co napisał Grisza- czujnika położenia pedału gazu
Tylko co z nim mogę zrobić i czy on jest przy pedale gazy, czy gdzie?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#625 Post autor: Harry200 »

Czujnik jest przy pedale gazu z prawej strony,jak masz dostęp do O-C to sprawdż wskazania przepływomierza powietrza.....

Anony Mous

#626 Post autor: Anony Mous »

H,Łajszczak pisze:Czujnik jest przy pedale gazu z prawej strony,jak masz dostęp do O-C to sprawdż wskazania przepływomierza powietrza.....

Niby wszystko było OK tylko mechanik zastanawiał się nad EGR- em, bo na wolnych obrotach było 10% otwarcia.

lukasz kolata

#627 Post autor: lukasz kolata »

H,Łajszczak, wypedałowałem i policzyłem kilkakrotnie wiec chyba pomyłki nie ma a tak jak pisałem z autem wszystko ok

mario1910
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 24 lis 2009, 11:22
Lokalizacja: lodz
Model:

#628 Post autor: mario1910 »

dzisaj po porannym rozruchu uslyszalem dziwny swist czyzby to turbinka dala znac ze juz umiera po wypedalowniu bledow pojawil mi sie ten blad ecn 070458 moze ktos juz podobny problem mial z gory dzieki

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#629 Post autor: Bodek »

mario1910 pisze:dzisaj po porannym rozruchu uslyszalem dziwny swist czyzby to turbinka dala znac ze juz umiera po wypedalowniu bledow pojawil mi sie ten blad ecn 070458 moze ktos juz podobny problem mial z gory dzieki
mario1910 pisze:witam czy morzecie rozkodowac mi blad w zafirce ecn 070458 z gory dzieki
Grisza pisze:
mario1910 pisze:witam czy morzecie rozkodowac mi blad w zafirce ecn 070458 z gory dzieki
sprawdź czujnik przy pedale sprzęgła
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 09:04 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

jar71ek

#630 Post autor: jar71ek »

witam . szukam na forum tabeli z kodami błedów ale nie moge znaleźć takich numerów p1500 i p1550 proszę o pomoc

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 18:38 ]
dzięki za tak szybką odpowiedź , ale ja szukam nie 0150 a 1500 i 1550

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”