Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#76 Post autor: rzadki »

i już wiem co i jak.
odebrałem dziś autko z serwisu zajmującego się wyłącznie pompami i turbosprężarkami do dieseli.

autko gasło na wolnych obrotach (zdefiniuję to jako czkawka :P co jakiś czas spadał z obrotów i albo zgasł albo się utrzymał), ale jakoś paliło. u mechanika wymieniłem wężyki przelewowe i trójniki. odpowietrzyłem i autko już nie zapaliło. autko zaprowadziłem do wymienionego wyżej warsztatu. diagnoza prosta: pompa paliwa, ale chłopaki zobaczą co dadzą radę zrobić, jak nie to wyślą ją do Poznania do ponoć lepszego warsztatu (cena też stosunkowo wyższa). wymieniono "czujnik kąta skrętu pompy". i tu muszę podziękować koledze Miehor za pomoc w zrozumieniu kodów, które pomogły naprowadzić na usterkę. dziękuję także koledze Bastion za obszerny post w temaciehttp://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=434&highlight=jaka+pompa+paliwa. muszę jedynie sprostować informację, otóż moja zafira jest z listopada 2002 i ma już pompę z tym nowszym sterownikiem PSG 16. a więc były montowane już do zafir przedliftingowych. jest to nowsza pompa, troszkę wydajniejsza, ale w serwisie dużo ciężej o jej regenerację. w e-katalogu Boscha omawianego czujnika kąta skrętu pompy nie ma. znaczy jest info że taki czujnik występuje, ale jest on niewymienialny. oficjalnie w ASO nie można go dostać. przy tym uszkodzeniu zawsze padnie diagnoza: wymiana pompy. starsze pompy (EDC MSA 15 M) są trochę innymi konstrukcjami i podatniejszymi na naprawę, dlatego myślę że możecie się pocieszyć, że jest większa szansa na regenerację. mechanik się nie poddał i skądś wyszukał takowy czujnik (powiedział tylko, że nie było łatwo). zamontowali go bez wyjmowania pompy.

koszt czujnika 200zł, robocizna 490 zł. trochę mnie to kosztowało, ale zawsze mniej niż nowa pompa. choć muszę się liczyć że naprawiana może znów zawieźć i wtedy pewnie kupię nową.

być może czujnik padł nie "ot tak, bo chciał" tylko sam go uszkodziłem. właśnie kolega Bastion dobrze to opisał w temacie wyżej podanym, że główną przyczyną awarii pompy jest

Kod: Zaznacz cały

- odpalanie zapowietrzonego silnika przez kilkuminutowe krecenie rozrusznikiem
czego wyraznie zabrania instrukcja obslugi 
myślę że układ mógł być trochę zapowietrzony, a na pewno nie działał poprawnie. kręciłem go aż do rozładowania akumulatora i być może przez to sobie narobiłem kosztów. choć nie wykluczone, że po prostu się zużył. faktem jest że auto w końcu odpala i jeździ. zobaczymy co będzie dalej ;) także polecam uważać na jakość paliwa i dbanie o diesela, bo koszty są spore ;)

Skasowany użytkownik 323

#77 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Witam,
Dzisiaj rozmawiałem z moją zafką i błyskała do mnie tak:
10 1 3 4
oraz
10 1 4 10

Czy ktoś mi może powiedzieć jakie to błędy? Nie za bardzo czaje jak to przełożyć na nr błędu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysztof
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:05
Imię: KRZYSZTOF
Lokalizacja: Lędziny
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#78 Post autor: Krzysztof »

[quote="karolex"]Witam,
Dzisiaj rozmawiałem z moją zafką i błyskała do mnie tak:
10 1 3 4
oraz
10 1 4 10

Witam znalazłem tylko takie błedy ale niewiem co znaczą może ktos się z nimi spotkał? P0141 "Podgrzewacz czujnika O2 (Bank 1 Czujnik 2) - usterka P0134 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 1) - brak aktywności" Pozdrawiam
Kris

Skasowany użytkownik 323

#79 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Witam,
I pytanie którą wymnienić? Pierwszą czy drugą?
Pozdro

Awatar użytkownika
Krzysztof
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:05
Imię: KRZYSZTOF
Lokalizacja: Lędziny
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#80 Post autor: Krzysztof »

Witam tego który wymienic to sam niewiem :(
Kris

Skasowany użytkownik 323

#81 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Jechałem do gazownika do olsztyna zrobić przegląd gazu bo śmnierdziało w środku. W okolicach Barczewa check zgasł. Gazownik zrobił przegląd usunął usterkę, podpiął pod kompa i błędów niet. Dziwna sprawa. Ale i tak auto chodziło normalnie nie szrpał nie dławił się. Teraz jest ok.
Pozdrawiam

davsongo2

#82 Post autor: davsongo2 »

P0420 Sprawność katalizatora Rząd 1
P0170 Adaptacja Mieszanki Rząd 1
P0304 Spalanie cylinder 4
P0303 Spalanie cylinder 2
P0303 Spalanie cylinder 3

Po diagnozie wyszły mi takie błędy, co one oznaczają w praktyce? Po kasowaniu przejechałem 800km i wczoraj jadąc po tarce na śniegu zrobionej przez gąsienice spycha (wytrzepało Zośkę) zapaliła się ponownie kontrolka z silniczkiem, ale jeszcze nie wiem jakie są błędy tym razem.

:(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#83 Post autor: MieHor »

Kolego davsongo2, nie wiem jakim urządzeniem diagnozowałeś. Jeśli podane błędy dobrze zapisałeś to one mają znaczenie:

P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1)
lub
P0170 Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa
(ten chyba dotyczy sondy lambda, ale nie jestem pewien)

P0302 Cylinder 2 Misfire Detected
lub
P0302 "Cylinder 2 - wykryte wypadanie zapłonów"

P0303 Cylinder 3 Misfire Detected
lub
P0303 "Cylinder 3 - wykryte wypadanie zapłonów"

P0304 Cylinder 4 Misfire Detected
lub
P0304 "Cylinder 4 - wykryte wypadanie zapłonów"

P0420 Catalyst System Low Efficiency
lub
P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)
lub
P0420 System katalizatora (Bank 1) - wydajność poniżej progu

- tych chyba nie trzeba dodatkowo interpretować

tpazyra

#84 Post autor: tpazyra »

Witam

Prosze o potwierdzenie
Moja Zafcia zamrugała 1 5 5 5 czy to oznacza błąd P1555 i czy to jest błąd czujnika przepustnicy ??

Domel37

#85 Post autor: Domel37 »

Dzisiaj po podłączeniu do kompa wyszły mi następujące błędy
P1540
P1811
P0381
P0703
czy wie ktoś co oznaczają bo nigdzie nie moglem się doszukać pierwszych dwóch a dwa ostatnie maja różne tłumaczenia

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#86 Post autor: MieHor »

P0381 - Glow Plug/Heater Indicator Circuit Malfunction
lub
P0381 Za wysokie napięcie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstępnego
P0381 Za niskie napięcie obwodu kontrolki czasu nagrzewania wstępnego

P0703 - Brake Switch Circuit Malfunction
lub
P0703 "Przetwornik momentu obr./przełącznik B hamulca - usterka"
lub
P0703 Nieprawidłowy sygnał obwodu włącznika świateł hamulcowych C-11
P0703 Nieprawidłowy sygnał obwodu włącznika świateł hamulcowych (Zapłon Zał) C-11

P1540 - Air Conditioning (A/C) Refrigerant Overpressure - Air Conditioning (A/C) Disabled
lub
P1540 Sygnał ciśnienia systemu klimatyzacji, za silne wejście
P1540 Sygnał ciśnienia systemu klimatyzacji, za słabe wejście
P1540 Ciśnienie systemu klimatyzacji, niewłaściwy sygnał

P1811 - Maximum Adapt and Long Shift
lub
P1811 Usterka sygnału momentu (CAN) B-33

staniu1981

#87 Post autor: staniu1981 »

MAM pytanko próbuję się połączyć z moja zafirą kabelkiem elm 327 obd2 i nie moge nawiązać połączenia zafira jest z 2000r próbowałem z astrą 98 i jest to sam kabel nie może nawiązać połączenia z autem może ktoś pomoże

gwizdenson

#88 Post autor: gwizdenson »

Znam kod błędu i wiem co oznacza - P 1540 A/C -sygnał ciśnienia tj.
1.sygnał ciśnienia systemu klimatyzacji za silne wejście
2.sygnał ciś.sys.klim. za słabe wejście
3.ciśnienie systemu klim. ,niewłaściwy sygnał
A pytanie moje jest takie co to oznacza w praktyce,jaka usterka? Błąd ten pojawia się gdy temperatura spada do ok. -12 stopni.A zaczęło się to gdy wymieniałem zbiorniczek wyrównawczy i rozłączyłem akumulator.Przy ponownym zakładaniu klem(chyba nie trzymałem się kolejności),był taki efekt jaby jakiś elektromagnes zaczął "tłuc" i na wskaźnikach przy przekreceniu kluczyka do odpalenia nie gaśnie kontrolka z silniczkiem i ta z kwadracikiem.Błąd daje się łatwo wykasować.Ale jednak na coś wskazuje.Na co?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#89 Post autor: MieHor »

U mnie ten błąd pojawił się jak klima przestała się załączać (chłodzić). Wizyta w serwisie klimy, pomiar ciśnienia czynnika chłodzącego i werdykt - skończył się czynnik. Napełnienie (weszło prawie 75% pojemności), sprawdzenie szczelności + odgrzybianie i klima działa ponownie. Oczywiście też skasowanie błędu.

gwizdenson

#90 Post autor: gwizdenson »

Dzięki MIEHOR,tylko jedno mnie dziwi bo klima była napełniana i sprawdzona w czerwcu 2009 i wszystko było ok.Myślę ,że może nastapiło gdzieś rozszczelnienie i płyn poszedł w powietrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”