LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dizel
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#871 Post autor: Dizel »

Dziękuję firek za odpowiedz mój budżet jaki mam na Gaz to 2600 zł z ofert jaki otrzymałem od gazowników jest jeszcze instalacja firmy LPGTech Tech 324 dokładniej na OBD Reduktor Valtek CPR Wtryskiwacze Barracuda zbiornik w miejsce koła pod autem i zawór tankowania w klapce paliwa. Zastanawiam się czy to by było dobre co o tym sądzicie??

fafa69
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:46
Imię: Mario
Auto: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika: a23

#872 Post autor: fafa69 »

Witam.
Moja Zafira B ma silnik 1,8,(na liczniku 175 tyś przejechane) robię około 20 tyś rocznie, czy warto zagazować, jaką instalację polecacie ( może zaufany dobry warsztat),
Dziękuję za pomoc

koliber
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2016, 20:04
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Poznań
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#873 Post autor: koliber »

Sam długo przeglądałem internet i szukałem najlepszej instalacji dla mojej ZA. W wielu miejscach było powtarzane, że dobry montaż i zestrojenie to podstawa, więc wybrałem najbardziej polecany warsztat w okolicy i co do wyboru instalacji dałem wolną rękę. Podpytali jedynie czy sterownik Stag 4 Q-box basic czy plus i gdzie ma być wskaźnik gazu w kabinie. Zakładałem w kwietniu 2017 r., zapłaciłem 3200 zł. Do tej pory przejechałem mało, bo zaledwie 17 000 km, ale według moich obliczeń w kieszeni zostało 2000 zł porównując, gdybym ten sam dystans pokonał na benzynie. Także fafa69 jak robisz 20k km w rok, to spokojnie w ciągu 2 lat wrócą się pieniądze wydane na instalacje. Jestem zadowolony, ze strony instalacji żadnych problemów. A co do zamontowanych podzespołów to sterownik Stag-4 Q-box Plus, wtryskiwacze AC W02, reduktor/parownik AC R01, butla 48 litrów. Średnie spalanie w trasie 10 litrów, w mieście 12 l./100km. Zasięg na butli ok. 350 km.

fafa69
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:46
Imię: Mario
Auto: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika: a23

#874 Post autor: fafa69 »

Dziękuję za odpowiedź.
Polecacie kogoś we Wrocławiu ?

Awatar użytkownika
Dizel
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 22 lip 2017, 15:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#875 Post autor: Dizel »

Polecacie kogoś w łodzi mój budżet jest pomiędzy 2200 a 2800 max w kilku warsztatach powiedzieli że reduktory od KME zdarzają się nie trzymać szczelności a i z zestawami naprawczymi do nich też jest różnie jedni polecają BRC inni LPGTech a inni KME lub STAG w zależności jaki warsztat ma podpisaną umowę z firmą i w zależności co zainstalują mają od tego prowizje

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#876 Post autor: firek »

Kolego fafa.., ciężko polecić CI warsztat jesli nie wiemy skąd jesteś, ja mogę polecić z Lublina, ale nie wiem czy ten rejon Ci odpowiada.

koliber
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2016, 20:04
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Poznań
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#877 Post autor: koliber »

firek pisze: 04 cze 2018, 17:06 Kolego fafa.., ciężko polecić CI warsztat jesli nie wiemy skąd jesteś, ja mogę polecić z Lublina, ale nie wiem czy ten rejon Ci odpowiada.
Przecież napisał, że prosi o polecenia warsztatu z Wrocławia.

Ja jedynie mogę polecić w okolicy Torunia i w Poznaniu.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#878 Post autor: firek »

Sorki, mój błąd xD

greenbanana
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, 08:06
Imię: Arek
Auto: Zafira B 1.8
Model: Sri
Oznaczenie silnika: Z18XER

#879 Post autor: greenbanana »

Siema wszystkim chcialbym zagazowac swoja Zafire 1.8 140km z18xer Co mozecie polecic ? bo ja jestem kompletnie zielony :mrgreen:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#880 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

greenbanana
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2018, 08:06
Imię: Arek
Auto: Zafira B 1.8
Model: Sri
Oznaczenie silnika: Z18XER

#881 Post autor: greenbanana »

Dzieki :)

Olomoto
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 01:30
Imię: Olek
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Zafira A 2.2 b/g
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE

#882 Post autor: Olomoto »

Witam.
Mam taki mały problem a mianowicie.
Moja Zafira posiada silnik z22se i siedzi w niej gaz Prins zakładany jeszcze u Niemca w 2008r.
Pada mi cewka elektrozawory przy reduktorze. Dzisiaj ją wykrecilem i jest tam taki tloczek który otwiera i zamyka przepływ gazu.
Moje pytanie to czy można jeździć bez tego właśnie tloczka (tak jakby było ciągle otwarte) i jakie mogą być tego konsekwencje. Dodam że jest jeszcze drugi elektrozawor z cewka przy butli i ten jest sprawny bo niedawno wymieniłem tam cewke.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź
PS. Póki co nic nie wybychlo

Piotr7704
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:45
Imię: Piotr
Lokalizacja: Brzozów
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#883 Post autor: Piotr7704 »

Pomyśl ile gazu masz w rurkach od butli do reduktora. Kategorycznie odradzam. Jeśli chodzi o LPG nie będzie co ma być. ja bym nic nie kombinował...

Olomoto
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 01:30
Imię: Olek
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Zafira A 2.2 b/g
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE

#884 Post autor: Olomoto »

Oczywiście kupię nowy elektrozawor. Jest to rozwiązanie tymczasowe. W rurach nie ma wcale tak dużo gazu bo kilka razy to rozboeralem. Od reduktora wszystko mam szczelne bo niedawno regenerowalem reduktor i oddawalem wtryskiwaczy do czyszczenia a przy okazji wymieniłem przewody gumowe.

monia1233
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2017, 20:39
Imię: Monika
Lokalizacja: grudziądz
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP
Gender:

#885 Post autor: monia1233 »

Olomoto pisze: 04 lip 2018, 09:56 Witam.
Mam taki mały problem a mianowicie.
Moja Zafira posiada silnik z22se i siedzi w niej gaz Prins zakładany jeszcze u Niemca w 2008r.
Pada mi cewka elektrozawory przy reduktorze. Dzisiaj ją wykrecilem i jest tam taki tloczek który otwiera i zamyka przepływ gazu.
Moje pytanie to czy można jeździć bez tego właśnie tloczka (tak jakby było ciągle otwarte) i jakie mogą być tego konsekwencje. Dodam że jest jeszcze drugi elektrozawor z cewka przy butli i ten jest sprawny bo niedawno wymieniłem tam cewke.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź
PS. Póki co nic nie wybychlo
masz może jakiegoś sprawdzonego gazowika od prinsa- tez mam tą instalkę i coś z nią nie tak, w moim mieście Grudziądz - gazownicy nie potrafią sobie poradzić i rozkładają ręcę,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”