Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Marekcanoe

#91 Post autor: Marekcanoe »

tomekuza pisze:opony produkcja 1909, więc jeszcze ciepłe, fakturka gwarancja itd. też Polecam.
heh... gwarancja na dziesiątki lat :) a najważniejsze, że jeszcze ciepłe :lol: hehehe...

tomekuza

#92 Post autor: tomekuza »

Nie nie nie panowie. To nie tak.
Oznaczenie na oponach dwie pierwsze liczby numer tygodnia dwie pozostałe rok.
Teraz chyba wszystko jasne.

Marekcanoe

#93 Post autor: Marekcanoe »

tomekuza pisze:Nie nie nie panowie. To nie tak.
Oznaczenie na oponach dwie pierwsze liczby numer tygodnia dwie pozostałe rok.
Teraz chyba wszystko jasne.
Teraz to mi aż głupio ...:( Piwo koledze wiszę :)

TUX

#94 Post autor: TUX »

hmm - zawsze się czegoś człek uczy :)

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#95 Post autor: QRZOL »

Też kupowałem swoje na oponeo.pl,tam starszych niż pół roczne nie sprzedają,tak mieli napisane..moje były dwu miesięczne...
Obrazek

darek71g

#96 Post autor: darek71g »

ja jeżdżę drugi sezon na 17'', jestem bardzo zadowolony i nic nie obciera ,no może raz lekko ale na wzniesieniu\krótkiej górce przy sporej prędkości i samochód był obciążony.Bieżnik opony w kształcie tzw."jodełki"super odprowadza wodę, pełne oznaczenie 215/40 ZR17 , 87W, radial 3000.
Mam jeszcze 1kpl. do sprzedania :mrgreen: (nowe opony+nowe alufelgi,w kształcie pięć mieczy/szprych -piękne. moje gg.8377510).


Jeżeli chcesz sprzedać ten komplet to wystaw go we właściwym dziale, tj. Giełda /Dejna
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 21:28 przez darek71g, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#97 Post autor: timi68 »

Ja również mam dwa komplety alusy z letnimi i stalowe na zimówki. Jest to wygodne, nie stoję w kolejkach choć nie przekładam sam, kolejki są do wyważarki a sama przerzutka praktycznie poza kolejką za 20 zł. do stalówek potrzebne są jeszcze kołpaczki, a zima nie jest wcale taka krótka ja jeżdżę o 1 listopada do końca marca a to jest 5 miesięcy. Trzeba tylko uważać aby nie nabiło się śniegu między kołpak a falgę, bo wyrywa kierownicę z rąk od razu jest zalecana myjnia :lol:

darek71g

#98 Post autor: darek71g »

Czujny jesteś Dejna T.D. Tak miałem zrobić , ale nie mogłem się powstrzymać :oops: ,ale najpierw fotkę ... :mrgreen:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#99 Post autor: firek »

Panowie i panie mam wieści dobre: jednak 15 calowe felgi z ET 49 wchodzą bezproblemowo do Zafirki i nic sie nie dzieje, żadnych obcierek i temu podobnych rzeczy. Przetestowane na własnej skórze ;)Tylko nie wiem czy z każdą opona tak będzie bo ja na tych kółkach mam nizszy profil tzn.60 zamiast zalecanego 65 ale okaże się przy zmianie gum :mrgreen:

jaca19665

#100 Post autor: jaca19665 »

witam mam w swojej zafi opony 225/45/17 na zime mam wolne felgi 16 i nie wiem jaki rozmiar opon mam kupic aby zachowac poprawne proporcje zewnętrzne jak ktos wie to prosze o pomoc

Rafik

#101 Post autor: Rafik »


skurek7

#102 Post autor: skurek7 »

no i kupiłem opony
Fulda Montero 3 za 225zl (4zl taniej niż na oponeo.pl :} ) +60zl wymiana

a tak przy okazji link do testow opon zimowych
http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... ageID=8762

wdziadziak

#103 Post autor: wdziadziak »

Kupiłem dzisiaj KLEBER KRISALP HP2 za 960zł. I jutro chyba zmienię, żeby uniknąć kolejek.

slewers

#104 Post autor: slewers »

Witam
Co sądzicie o tych oponkach do Zafiry B?
Cena dość atrakcyjna
http://moto.allegro.pl/item759484363_wy ... ylka0.html
Pozdrawiam

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#105 Post autor: Lorry »

Yokohama to generalnie sportowawe opony, wiec zapewne bedą lepiej trzymały i hamowąły, ale np. mogą być głośniejsze i mieć większe opory toczenia. Poza tym mają już ponad rok. Ale można zaryzykować ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”