śruby zabezpieczające koła - zgubiona nasadka

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

śruby zabezpieczające koła - zgubiona nasadka

#1 Post autor: Samer »

Witajcie.

Spotkało mnie dzisiaj nieszczęście. Nie wiem gdzie, nie wiem kiedy zgubiłem nasadkę (klucz) do śrub zabezpieczających. Idzie zima i niebawem trzeba będzie wymienić w aucie butki na cieplejsze.

Czy można dokupić taką końcówkę. Nie uśmiecha mi się niszczyć śruby a trzeba działać.

Zasada jest taka, jak wiesz że nie masz końcówki to złapiesz kapcia :/

Awatar użytkownika
Kajmanek
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków [KR]
Auto: Zafira 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CNG
Gender:

#2 Post autor: Kajmanek »

Spróbuj u jakiegoś "gumiarza" może oni mają jakieś różne nasadki do zabezpieczeń to może coś dobierze, mój wulkanizator do którego ja jeżdżę wiem że ma różne takie zabawki,może akurat ci ktoś pomoże

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Maciek »

Też kiedyś zgubiłem klucz do śrub zabezpieczających. Pojechałem do dobrego wulkanizatora, myślałem, że może coś dobierze, ale nic z tego.
Tyle jest opcji tych kluczy że akurat tego konkretnego nie miał.
Złamał śruby takim sprytnym kluczem i od tego czasu nie stosuję tego badziewia - dla mnie to tylko problem jak zgubię klucz, a dla złodzieja to i tak bajka. Jak ma łamak to każdą felgę odkręci.

rafla
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:32
Lokalizacja: Galicja
Model:

#4 Post autor: rafla »

Kiedyś też miałem takie problem, mechanik dokręcił mi śruby pneumatem, tak mocno że przy odkręcaniu zerwała się nasadka do śrub zabezpieczających. Całe szczęście dopiero przy 4 kole. Ponieważ to było w dniu wyjazdu na wakacje trzeba było działać szybko. Google i po chwile miałem rozwiązanie. Nabiłem na śrubę rozgrzaną do czerwoności nasadkę 19. Po ostudzeniu bez problemu się odkręciła. Nigdy więcej śrub zabezpieczających. :D

W teorii śruba nie ulega zniszczeniu... ale może się rozhartować, nie sprawdzałem, wyrzuciłem.

Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#5 Post autor: Samer »

Maciek, mam identyczne odczucia jak Ty. Udałem się do wulkanizacji na Gdańskiej. Chłopacy wyciągnęli sprytną skrzyneczkę z 4 kocówami i wybijakiem. Cała operacja trwała mniej niż minutę (na koło).

Powiem szczerze. O kant d....y z tymi śrubami. Byle bolek może je zniszczyć w kilka chwil. Koszt usługi to 10 zł z 4 nowymi (używanymi) śrubami. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”