Fuchs 75W80 z petrostar.pl

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

Fuchs 75W80 z petrostar.pl

#1 Post autor: barek16 »

Dotarł dziś olej (3x 1l) do skrzyni biegów zamówiony tu:
https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-pr ... p198928867
Zastanawia mnie że jedna butelka ma inną czcionką nadrukowany nr seryjny oraz jest w niej nieco więcej oleju niż w pozostałych dwóch. Co prawda tu butelka jest również bardziej ściśnięta przez co może robi takie wrażenie a po odkręceniu poziom się wyrówna ?
Co o tym sądzicie ?:
https://drive.google.com/file/d/10x-K7d ... fnuaj/view
https://drive.google.com/file/d/1UhYup6 ... sCh_k/view

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: rafant4011 »

Pewnie z innej partii...
Możesz oddać jeśli Cię to niepokoi.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

Firma jest dość elastyczna ;) , ale pracowników ma strasznie zakręconych - zadzwoń, zapytaj - ja tak zrobiłem, co prawda w innym przypadku, ale zachowali się przyzwoicie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#4 Post autor: barek16 »

Spotkałem się z opiniami, że oleju Fuchs jest właśnie dużo podróbek, może jestem przewrazliwiony ale nie wydaje Wam się to podejrzane ? Chociaż niby oficjalny dystrybutor i firma wydaje się poważna, nie jakiś bazar.
Z drugiej strony co mogą powiedzieć jak zadzwonię, przecież nikt nie powie "tak co trzecią wrzucamy lewą ale jak się Pan kopnął to doślemy oryginał" :lol:

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: rafant4011 »

...gorzej jak ta jedna jest oryginalna i wymienisz sobie oryginał na podróbke i będziesz miał komplet podróbek...

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#6 Post autor: Forfiter2012 »

Skoro firma jest oficjalnym dystrybutorem nie sądzę żeby sami bawili się w podróbki. Ja od wielu lat zamawiam z zmienolej.pl, czasami z lejolej.pl oraz oil-land.pl. Nigdy się na żadnym nie zawiodłem, nigdy z żadnym z tych sklepów nie miałem problemów, zwłaszcza z pierwszego sklepu goście są bardzo nastawieni na klienta. Kiedyś podliczyli mnie 5 zł więcej za jakiś filt i dzwonią, żebym konto podał to mi oddadzą mówie dajcie spokój piwo sobie za to kupcie, to nie dali za wygraną i 5 zł w koperte i do paczki włożyli :) Po za tym jak kolega wyżej napisał (jeśli brałeś przez internet) masz dużo czasu aby zwrócić.

PS. Z żadnym z wymienionych sklepów nic mnie łączy poza tym, że robię tam zakupy.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#7 Post autor: barek16 »

Jak można się było spodziewać sprzedawca twierdzi że u nich nie ma szans na podróbki i ewentualnie do weryfikacji odesłał do producenta. Moim zdaniem jeśli ktoś robi lewy interes podmieniajac sztuki to nie robi tego nikt z "góry" firmy, bo tam raczej zależy im na dobrej opini, a raczej jakiś kombinator na magazynie chcący sobie dorobić. Wtedy oczywiście choćbym skontaktował się z samym właścicielem i tak powie że nie ma szans na podróbki bo o tym nie wiedzą 😁
Z Fusch Polska dowiedziałem się że nr seryjne są ok, wszystkie pochodzą z rozlewu w Niemczech i ta inna butelka była po prostu nalewana na innej lini. Przykazali przy nalewaniu sprawdzić srebrny kapsel pod nakrętką i tyle.
Ostatecznie olej zalałem wczoraj do skrzyni bo trafił się wolny dzień i w miarę przyzwoita pogoda. W każdym razie to był mój pierwszy i ostatni zakup oleju online i na pewno ostatni w tej firmie.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: Bodek »

Aż sprawdziłem swoje buteleczki /miałem zamówione 6 sztuk i trzy mi zostały/, są nowe i nieużywane, a wyglądają tak:

Obrazek Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#9 Post autor: barek16 »

Hmm albo taka perspektywa albo też poziom się różni. A dlaczego Sintopoid 75W- 85 a nie Sintofluid 75W-80 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”