POLECANE / NIEPOLECANE - Naprawa klimatyzacji - serwisy

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

POLECANE/Niepolecane - Serwisy klimy - propozycje i dyskusja

#1 Post autor: maglo18 »

Wiem że temat jest w dziale ogólnym ale po przewertowaniu całego tematu nic nie znalazłem. Myślę że klimatyzacja jest specyficznym elementem i warto dodać oddzielny temat. Proponuje tak jak wcześniej polecane na zielono niepolecane czerwono i dopisać koniecznie miasto. Jeżeli admin uzna to za zły pomysł to do kosza z tym tematem.

Ja szukam sprawdzonego serwisu klimy w Warszawie. Dodam że mechanicznie już sprawna tylko teraz została elektronika i ni wiem gdzie się udać.

Warszawa Kulczyńskiego 14 tel 504 77 80 70 - tylko usterki mechaniczne
miła obsługa, mały warsztat, ceny bardzo atrakcyjne (chłodnica Nissens + wymiana + sprawdzenie szczelności+nabicie czynnika 600 pln)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 13:09 przez maglo18, łącznie zmieniany 2 razy.

arqs

#2 Post autor: arqs »

Raczej nie polecam tego Pana.
Po 1 jak przyjechałem byłem świadkiem kłótni z klientem, który wg mnie miał rację.
Po 2 umówiłem się na wymianę skraplacza w mojej Zosi na Nissensa + napełnienie za 600 ~ 650 zł, na miejscu wycenił ostatecznie na 650 zł i już miał zacząć wymianę jak zauważyłem, że zamiast Nissensa wyjął NISa twierdząc, że to jest to samo i kłamał, że Nissensa nie można dostać w InterCarsie. Ja Nissensa tego samego dnia kupiłem w InterCarsie bez żadnych problemów. Różnica w cenie pomiędzy Nissensem a NISem wynosi ~80 zł.
Tak w ramach informacji, wymiana skraplacza jest banalnie prosta i zajmuje 30 min bardzo spokojnej i uważnej pracy.
pzdr4all

mariorimex

#3 Post autor: mariorimex »

Jak to mówią:,,Jeszcze się taki nie urodził,co by wszystkim dogodził...,, Też miałem przyjemność gościć w tym warsztacie w tym roku po raz drugi i powiem szczerze,że nie narzekam.W ubiegłym roku byłem u nich kiedy byli jeszcze na Targówku i było ok.Zmienił mi skraplacz,którego firmy nawet nie pamiętam,bo było mi to bez różnicy (było gorąco,liczyło się,żeby działało)zapłaciłem jakieś niewielkie pieniądze w porównaniu z innymi serwisami i wszystko działa bez zastrzeżeń a w tym roku byłem u nich już na Ursynowie tylko odgrzybić i jestem zadowolony-nie śmierdzi,chłodzi i wszystko gra.Podsumowując:Bardzo miła obsługa,pełna fachowość,niskie ceny,szybko i sprawnie.Ode mnie same ++++++++++++++++++++++ :) :) :) PZDR :) :) :) :)

Mihó

#4 Post autor: Mihó »

Zdecydowanie polecam zakład KLIMAX w Poznaniu ul.Piwoniowa. Są w temacie i powierzone tematy przeprowadzają rzetelnie

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: MieHor »

w tym temacie będą wypisane tylko polecane i odradzane warsztaty, wszelkie dyskusje proszę prowadzić w tym temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7691

POLECANE

dolnośląskie

- AUTO-SERVICE FILEMONOWICZ - Legnica, Bociania 13 - www.filemonowicz.pl - (sQcha) naprawa, serwis, napełnianie

kujawsko-pomorskie

lubelskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

mazowieckie

- Warszawa, Kulczyńskiego 14, tel. 504 77 80 (70) - (Maglo18) tylko usterki mechaniczne - miła obsługa, mały warsztat, ceny bardzo atrakcyjne (np. chłodnica Nissens + wymiana + sprawdzenie szczelności + nabicie czynnika 600 pln)

- KLIMA - CAR, Warszawa, ul. Graniczna; http://www.klimacar.pl/kontakt.html
- Autolock, Warszawa, ul. Połczyńska; http://www.autolock.pl/
- Ultracar, Warszawa, ul. Modlińska; http://www.ultracar.waw.pl/

(Woytas) każda z w/w firm jest sprawdzona, w każdej z nich byłem, służbowo i prywatnie, więc mogę polecić. Co do cen....są w odnośnikach, jest tel., zadzwonić - podadzą.

- Air Scott, Warszawa, ul. Olbrachta 94A - (Woytas) - również wulkanizacja, ewentualne naprawy zlecają innym warsztatom, ale jeżeli chodzi o odgrzybienie (chemiczne) i nabicie - dadzą radę, najlepiej przyjechać ze swoim filtrem (wtedy szybko załatwisz sprawę)

- Pit-Stop Warszawa, ul. Annopol 14A, tel: 504-778-070 - (dzarko) dobry i niedrogi punkt napełniania klimy. Za Zafirę A - 130PLN. Także wymiana ogumienia.

opolskie

podkarpackie

podlaskie

pomorskie

śląskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

- Zakład KLIMAX w Poznaniu, ul. Piwoniowa - (Mihó) zdecydowanie polecam , są w temacie i powierzone tematy przeprowadzają rzetelnie

zachodniopomorskie


NIEPOLECANE

dolnośląskie

kujawsko-pomorskie

lubelskie

lubuskie

łódzkie

małopolskie

mazowieckie

- OPP SPORT Subaru Serwis Parfect SErvice w Warszawie, ul. Jutrzenki 115 http://www.oppsubaru.waw.pl/ - (Guguś) nie polecam - oferta firmy na stronie nie zgodna z rzeczywistością, zarówno w zakresie oferowanych usług, jak i podawanych cen promocyjnych

opolskie

podkarpackie

podlaskie

pomorskie

śląskie

świętokrzyskie

warmińsko-mazurskie

wielkopolskie

zachodniopomorskie

- MOTOHIT w Szczecin-Mierzyn - (losiu) Nie działała mi klima, Pan "mechanik" podłączył sprężarke na krótko i stwierdził, że padła cewka. Następnego dnia zadzwonił informując, że koszt naprawy 800 zł. Poczytałem i sam się zabrałem za naprawę cewki. Koszt 100 zł i 3h w kanale. Po czym spężarka dalej nie działała. Padł bezpiecznik. Koszt 40 gr. Takim mechanikom to ja dziękuję - nie polecam tego zakładu

- Frost-Thermo King - Szczecin, ul.Cukrowa 12G - www.frost.pl - (adamura) naciągają na naprawę, która ostatecznie okazała się nieskuteczna. Wydałem ponad 800 zł za naprawę i cieszyłem się nie cały miesiąc. Zaufałem doświadczeniu mechaników, którzy nie uprzedzili mnie, że może pochodzić dwa lata, ale i również dwa dni - zdecydowanie nie polecam tego warsztatu.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 23:59 przez MieHor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: MieHor »

W związku z licznymi prośbami o wskazanie dobrych i sprawdzonych warsztatów, zakładów serwisujących i naprawiających klimatyzacje w samochodach i innych, proszę w tym temacie podawać kompletne namiary na nich z krótkim opisem specjalizacji i oceną efektów ich pracy.

W tym zamkniętym temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... bdf2611eea będzie powstawać lista Polecanych / Niepolecanych warsztatów, o których mowa wyżej z podziałem na województwa

adamura
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:24
Lokalizacja: Szczecin
Model:

#7 Post autor: adamura »

Przestrzegam przed warsztatem Frost-Thermo King na ul.Cukrowej 12G w Szczecinie (www.frost.pl).Po jakimś czasie od napełnienia klimatyzacji w firmie AUTO ABC pojawiły się objawy: przerwy w chłodzeniu,duże obciążenie silnika, widoczny wyciek ze sprężarki klimatyzacji.W pewien bardzo gorący dzień klimatyzacja całkiem przestała działać i spaliła się cewka sprężarki.Oddałem samochód do naprawy do firmy Frost-Thermo King,podobno z bogatym doświadczeniem.Panowie mieli rozebrać sprężarkę i jak się da to naprawić.Telefonicznie poinformowano mnie,że po rozebraniu wylano ze sprężarki wodę (prawdopodobnie jej nieszczelność spowodowała wilgoć i wytrącenie się wody)i że sprężarka ma delikatne zaczątki rdzy.Zachęcono mnie do naprawy,twierdząc,że warto spróbować,ale gwarancji na naprawę nie mogą dać,tylko na uszczelnienie sprężarki.Stwierdziłem,że ja się na tym nie znam i że panowie mają doświadczenie i wiedzą czy warto to robić czy nie.Znowu padła odpowiedź,że warto spróbować.Zawierzając "fachmanom" zgodziłem się.Po naprawie zgłosiłem się po auto,odpalam,włączam klimatyzację,a ona nie chłodzi,otwieram maskę,a tam koło od sprzęgła sprężarki nie kręci się.Wróciłem do warsztatu,diagnoza:trzeba jeszcze kupić sprzęgło sprężarki i znowu odpowiedź,tyle pan zrobił,to się wymieni i będzie chodzić.Na drugi dzień auto chodziło w warsztacie kilka godzin z włączoną klimatyzacją i wszystko działało.Odebrałem auto,klimatyzacja działała nie cały miesiąc.Powrót do warsztatu,diagnoza:sprężarka nie daje wysokiego ciśnienia.Propozycja:wymiana sprężarki na regenerowaną z roczną gwarancją.Koszt około 800-900 zł,robocizna gratis.Umówiłem się na termin,ale sobie odpuściłem.Nie chcę mieć nic więcej wspólnego z tymi partaczami.Wydałem ponad 800 zł za naprawę i cieszyłem się nie cały miesiąc.Zaufałem doświadczeniu mechaników,którzy nie uprzedzili mnie,że może pochodzić dwa lata ale i również dwa dni.W konkurencyjnym warsztacie dziwili się,że podjęto próbę naprawy widząc rdzę,że nie wymieniono osuszacza i że nie przeczyszczono całego układu.O czymś to świadczy.Nie dajcie się nabić w butelkę tak jak ja.
Ps.następna naprawa w przyszłym roku w konkurencyjnym warsztacie PAMIS w Szczecinie Podjuchy.Robiłem tam kiedyś chłodnicę w Mazdzie i byłem bardzo zadowolony,dają gwarancję i prowadzą pełną dokumentację.

- dodano do niepolecanych
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 16:18 przez adamura, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#8 Post autor: oki »

Osobiście mogę zaoferować usługi z zakresu elektryki samochodowej i drobnej mechaniki;
- naprawy elektryki oraz diagnostyka
- autoalarmy, czujniki cofania etc.

- bieżące naprawy mechaniczne klocki, amortyzatory, oleje filtry, rozrząd itp
- wymiana opon, wyważanie
- zlecenia nie typowe do uzgodnienia np dorobienie jakiegoś oświetlenia czy gniazdka, może zaspawać klapę :>

Kontakt:
Warszawa ul. Dzieci Warszawy 60 (róg Wiosny Ludów Auto-Tech)
tel w sprawach elektyki 501-126-144 to do mnie bezpośrednio
tel w sprawie mechaniki 502-277-354


oki

Krzysztof skymo

#9 Post autor: Krzysztof skymo »

Osobiście polecam wspomniany wcześniej polecany na forum i cieszący się dobrą opinią w internecie warsztat z Kulczyńskiego 14.Godny polecenia,byłem tam z moją vectrą niestety standardowo chłodnica mi poszła w miejscu wiatraka,byłem zaskoczony niską ceną i miłą obsługą.Było o połowę taniej niż inni mi wyliczyli,ten serwis polecił mi kolega który jest tam stałym bywalcem i zawsze zadowolony wiec mogę śmiało powiedzieć ze jest tam wszystko czego oczekujemy,tanio,szybko i dobrze.Gdyby ktoś chciał skorzystać to podam numer 504-778-070-Pan Adam jesli dobrze pamietam.Pozdrawiam wszytkich forumowiczów
Ostatnio zmieniony 15 lis 2012, 14:55 przez Krzysztof skymo, łącznie zmieniany 1 raz.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#10 Post autor: MARCEL! »

Jeśli chodzi o Lublin i okolice to polecam KLIMA PLUS na Inżynierskiej.
Cenowo w porządku, uczciwie i solidnie. Wymieniałem tam chłodnice klimatyzacji i nabijałem układ i testowanie.

vampir

#11 Post autor: vampir »

POLECAM: Szybki serwis klimatyzacji samochodowej PerfectClima z Warszawy. Co robiłem: odgrzybianie, ozonowanie, nabicie klimy, czyszczenie czynnika i układu klimatyzacji z wody, sprawdzenie szczelności, itp.

Kontakt:
PerfectClima
tel. (22) 77 33 884
tel. (22) 675 11 08
szybkiserwis@perfectclima.pl

Awatar użytkownika
bloogers
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 04 sie 2012, 10:07
Lokalizacja: Sosnowiec
Model:

#12 Post autor: bloogers »

Polecam gostka z Dąbrowy Górniczej

http://www.boss.slask.pl/

Zna się na rzeczy, zrobił w mojej Zosi klime w ciągu kilku godzin,
i cenowo też sensownie wyszło. Zajmuje się głównie jak i nie wyłącznie klimatyzacjami:)

Awatar użytkownika
black_fort
Przeglądacz
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2013, 08:14
Imię: Przemek
Lokalizacja: Białystok
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#13 Post autor: black_fort »

usilnie poszukuję jakiegoś poleconego zakładu na Podlasiu do naprawy klimatronika...

zafcia2000

#14 Post autor: zafcia2000 »

ja w Poznaniu moge polecic MOTOJAR Lubon ul Spokojna

krzysiekłódź

#15 Post autor: krzysiekłódź »

W Łodzi polecam serwis samochodowy bosch ul. Maratońska 80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”