LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
lukasus9

LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

#1 Post autor: lukasus9 »

bondzo001, tylko i wyłącznie sekwencja. Praca na LPG bezproblemowa :!: co do zbiornika to ja mam w kole czyli podwieszany (one są nieco droższe) i max to poj. 43l a gazu wchodzi jakieś 38l. Spalanie to: miasto 11-11.5l, trasa 9.5-10l Polecam :!:
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:34 przez lukasus9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#2 Post autor: jendrek »

U mnie jest BRC-sekwencja butla koło 42L tankowanie(35-36L) co do pracy na LPG jest ok tylko zapas trochę zawadza :) miasto 12-13L trasa 9

bondzo001

#3 Post autor: bondzo001 »

slyszalem ze mozna zapasowke zastapic kolem dojazdowym z calibry.bo mniej miejsca zajmuje.a nie wie ktos czy da rade jeszcze wiekszy zbiornik na gaz zalozyc niz 40 litrow.duzo bujam sie za granice i wolalbym wiekszy zeby nie tankowac za czesto. w jakiej cenie jest taki zestaw do zafirki?

lukasus9

#4 Post autor: lukasus9 »

Co do zbiornika to jest max jak już wcześniej pisałem jeżeli chodzi o zbiornik "w koło zapasowe", a co do ceny to w maju płaciłem 2300 zł.

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#5 Post autor: alpi666 »

ja mam zafirke OPC na gazie spisuje sie znakomicie :D reduktor do 300 PS pod v6 mam filtry puszczone po obu stronach tak jak montuje sie w silnikach V6 :-) a spalanie zalezy od stylu jazdy na autostradzie z predkoscia cały czas 190-210km/h 19 liter gazu :/ a przy normalnej jezdzie w miescie 13-15 L
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#6 Post autor: firek »

Co do zbiornika to muszę się z przedmówcami niezgodzic. Na spokojnie wchodzi zbiornik o pojemności wodnej 47 litrów- jego wymiary to 630mm średnicy i 200mm wysokości. Taki właśnie mam i w firmie w której zakładałem gaz to jest standartowy zbiornik do Zośki.
Ja zakładałem jakis miesiąc temu i była instalacja Landi Renzo, koszt 3400. Pozdrawiam. ;)

bondzo001

#7 Post autor: bondzo001 »

Dzieki wszystkim za porady.Zawsze mobilek madrzejszy :mrgreen: W sobote jade sie rozejrzec po okolicy co mi gazownicy zaoferuja,no i cena :shock: zobaczymy.Moze ktos sie dopisze i wypowie na ten temat na forum.Pozdrowionka :!:

bondzo001

#8 Post autor: bondzo001 »

Witam.Rozejrzałem sie po okolicy.
Wynik taki: STAGE FEMITEK zbiornik 46 litrów cena 2800pln.co zmobilizowani sądzą o tej instalacji i cena ???dobra czy zła :?:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#9 Post autor: firek »

Witam:0 Cena ciekawa, ale nazwa instalacji nie mówi mi zupełnie nic. Może miało byc STAG a nie STAGE. Jesli to STAG to nie polecam, a juz na pewno nie wart tych pieniędzy. JA byłe ostatnio w tym warsztacie co mi montowali na pierwszym przegladzie po montazu i gadałem z mechanikami to mówili ze akurat teraz jakbym montował to by taniej wyszło(3000) bo te zestawy co oni dostaja z LANDI RENZO to potaniały

bondzo001

#10 Post autor: bondzo001 »

kolego FIREK co ty masz za instalacje załozona i jak sie jezdzi.byly jakies problemy??

Janusz 123

#11 Post autor: Janusz 123 »

Witam. Ja mam Koltec Necam zakładaną w ASO i jak na razie jest ok.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#12 Post autor: firek »

Ja mam Landi Renzo Omegas, narazie z 2 tys. dopiero zrobiłem bezproblemowo, różnicy benzyna-gaz praktycznie nie ma. Gwarancji na instalke mam 2 lata bez limitu kilometrów, kiedy wiekszośc producentów innych instalek daje jakiś limit np.:50 tys.
Zbiornik tak jak juz wcześniej pisałem mam 47 litrów.
Jak pisałem ja mam niewielki przebieg ale znam ludzi którzy maja juz na tej instalacji po 80,90 czy 100 tys i autka jeżdzą bezproblemowo.
Ta instalacja jest min. montowana jako fabryczna do renówek, skód i w niektórych krajach równiez do opli.
Jakbys miał jakieś pytanka to chętnie odpowiem :>

gieesiak

#13 Post autor: gieesiak »

zakładaj sekwencje i ciesz się jazdą :)
w czerwcu zakładałem instalkę , butla podwieszana, pojemnośc gazu 35 litrów, średnie spalanie z kompa(zgodne z realnym)9,5 litr/100km :lol: .
jeżdzę i nie wiem że mam gaz w aucie- sprawuje sie świetnie.
w tym momencie zrobiłem na tej instalacji 10 tys i jest wszystko oki- oby tak dalej.
instalacje KME bodajże.

mmart

#14 Post autor: mmart »

od niedawna mam brc sequent 24 z włoskimi wtryskiwaczami i jak narazie wszystko ok. Zbiornik na gaz podwieszany , gazu wchodzi około 35 -36 litrów. Cena 2800 zł w Łodzi w firmie Blokman.

IV generacja gazu w porównaniu z II generacją jaką mam w skodzie to jak niebo a ziemia :)

bondzo001

#15 Post autor: bondzo001 »

Koledzy a gdzie macie zamontowany wlew do tankowania gazu.Moze jakies fotki z ciekawymi pomysłami, lub jakis link :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”