[A,B]Zdalne włączanie samochodu

To jest miejsce do prezentowania własnych modyfikacji w Zafirach - co ulepszyliśmy, usprawniliśmy i chcemy podzielić się tym z innymi.
Wiadomość
Autor
Grzesiek

#16 Post autor: Grzesiek »

uu ladnie sie prezentuje,ciekawe czy fabryczny mozna wymienic na ten i co z kluczykime ... chyba sie nie obedzie bez rozkodowania klucza

satyrek

#17 Post autor: satyrek »

Grzesiek, myślę że rozkodowanie kluczyka nie będzie potrzebne, wystarczy wyjąć pastylkę immo i przykleić ją w pobliżu stacyjki - sprawdzałem działa.

bziut

#18 Post autor: bziut »

Witam,
To są półśrodki.
Złodziej wejdzie do samochodu i odjedzie?.
Immo wprowadzono przeciwko złodziejom.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#19 Post autor: cns80 »

Odgrzałeś trzyletniego kotlecika :)
Ale rację masz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#20 Post autor: oki »

Temat juz stary, jedynie co dodam to to że mój alarm dalej czuje się dobrze.
Jako ciekawostkę dodam że w między czasie zamontowałem taki alarm ze zdalnym odpalaniem w astrze H
więc elektronicznie to samo co ZB
Było sporo zabawy i nie było to proste połączyć sterowanie analogowe pod moduły CAN ale działa.

Jancio

#21 Post autor: Jancio »

Z tego co mówił koleś z "Emil Łowca fotoradarów" (TTV) to nie może auto na postoju chodzić powyżej minuty czy coś w tym stylu. To jest po prostu nie zgodne z przepisami. Tak więc zgodne z prawem grzanie samochodu w zimie odpada. Ale fajny bajer. Klikasz przez okno i za 30 minut wchodzisz do ciepłego autka. :)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 10:33 przez Jancio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Wojti »

Grzanie samochodu na własnej posesji lu terenie prywatnym jak najbardziej można :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#23 Post autor: paweldm »

Tylko zawsze trzeba pamiętać :idea: , by auto było zostawione na ręcznym i luzie, inaczej gonimy auto. :lol:
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#24 Post autor: evolution1zafir »

Webasta znacznie potaniały a i oferta regenerowanych jest bogata, np za 1000 zł webasto thermo top c to już dobra cena ale jeśli auto ma can'a to tylko orginalny moduł sterujący dmuchawa wewnętrzną kosztuje 900zł i jest dostepny tylko nowy, orginalny i cena wszystkiego nie jest już taka kolorowa.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

Knockaut85

#25 Post autor: Knockaut85 »

Witam Panowie. Jestem nowy ma forum i postaram się być grzeczny. :piwo: Znalazłem do tej pory dwa tematy o zdalnym odpalaniu auta i ten jest najbardziej na temat ponieważ mam zamiar użyć do tego modułu stworzonego właśnie w tym celu. Zestaw nazywa się "Starter" link do startera poniżej jak i instrukcji montażu.

http://allegro.pl/zdalne-odpalanie-pilo ... 35870.html


https://www.google.co.uk/url?sa=t&sourc ... 2ePj-Y1MbA

Pytanie moje....

Czy przekaznik zapłonu to to samo co pompy paliwa?
Znalazłem już przekaznik rozrusznika lecz nie mogę znaleźć czegoś takiego jak zapłonu... z tego co wiem to po zapłonie pompa odrazu podaje a taki przekaznik znalazłem.
Za głupie pytanie z góry przepraszam.

Czy jak mam się podpiąć pod kierunkowskazy to muszę ciągnąć przewody aż do kabiny? Bo przekaźniki do "zaplonu" i rozrusznika są pod maską z tego co mi się wydaje. Czy może mogę gdzieś te przewody od tych przekazników zlokalizować również w środku lub na odwrót.

Czy w zapłon i rozrusznik można się wpiąć odrazu przy stacyjka?

Za głupie pytania z góry przepraszam.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 04:45 przez Knockaut85, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ReeTou
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2017, 18:22
Imię: Maciej
Lokalizacja: Lubicz Dolny
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#26 Post autor: ReeTou »

Chetnie się przyłącze do pytań kolegi, a najlepiej jak by był w kujawsko pomorskim jakiś szpec, któy by to zamontował i doradził jaki kupić. z Tego ci się orientuje to Flora chyba z bydgoszczy jest ;D

Listmuther
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 08:29
Imię: Michał
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20
Gender:

#27 Post autor: Listmuther »

otko pisze: 03 mar 2011, 16:24 Wszystko fajnie bo jest ciepło, ale ostatnio czytałem że lepiej dla silnika jest gdy po uruchomieniu autem od razu się jedzie (diesel)
A ja słyszałem właśnie, że diesel musi trochę postać

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#28 Post autor: oki »

Odgrzeję tego starego kotleta może się komuś przyda do alarmu albo do innych celów
Zasilanie + 12V, zasilanie AC1, AC2 oraz rozrusznik w przewodach w kolumnie kierownicy.
Pod lewa osłoną progu oraz wiązki licznika (za bezpiecznikami) można pobrać przewody kierunkowskazów, hamulca ręcznego i otwarcia drzwi oraz tylniej klapy.
W progu też jest kabel zasilania pompy paliwa.

tomasso
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel
Model: ZC
Oznaczenie silnika: CDTI
Gender:

#29 Post autor: tomasso »

w stanach na pilotach do auta są specjalne przyciski do webasto: zapal i grzej

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#30 Post autor: oki »

Bu haha .... sorki nie mogłem. tomasso a co cię naszło na odpowiedż po dwóch latach i to nie na temat :-)
Webasto też mają piloty do sterowania, ba ja nawet miałem aplikację na telefon i sterowałem poprzez GSM z kontrolą temperatury wewnątrz.
Czy tak czy inaczej chodziło o zdalne uruchomienie silnika, w zafirze B można też podłączyć moduł ale większość podłączenia jest w skrzynce UEC pod maską. Więcej zabawy jak w zafirze A ale da się wykonać, w końcu gdzieś CAN się musi skończyć i pojawić się część wykonawcza analogowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne modyfikacje”