[A/B] oświetlenie wnętrza auta.

To jest miejsce do prezentowania własnych modyfikacji w Zafirach - co ulepszyliśmy, usprawniliśmy i chcemy podzielić się tym z innymi.
Wiadomość
Autor
1wiatr

[A/B] oświetlenie wnętrza auta.

#1 Post autor: 1wiatr »

Chciałbym podmienić lampkę oświetlenia wnętrza w Zafirze A na taką która ma dodatkowe dwie żarówki wykorzystane np. do czytania. Nie wiecie Koledzy od jakiego modelu Opla by pasowała żeby nie potrzeba powiększać otworu w podsufitce?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 20:50 przez 1wiatr, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: BajBus »

od Vectry B, od Astry II
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#3 Post autor: darek_s »

Wzafirach tez takie byly bo ja mam wlasnie taka u mnie sa w niej jeszcze czujniki ruchu od alarmu.Powinna pasowac zamiennie,jakby co to moge zmierzyc otwor w podsufitce. moja jest taka http://moto.allegro.pl/item945925443_la ... larmu.html

1wiatr

#4 Post autor: 1wiatr »

Jak by można to zrobić to byłbym wdzięczny bo w razie zakupienia i przesyłki - gdyby nie pasowała to z zamianą zawsze są później problemy.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#5 Post autor: darek_s »

1wiatr pisze:Jak by można to zrobić to byłbym wdzięczny bo w razie zakupienia i przesyłki - gdyby nie pasowała to z zamianą zawsze są później problemy.
Witam otwor pod lampkę to trapez wysokosc otworu 4.8 mm szerokosc od strony lusterka weziej 13.5 cm na 15 cm pzdr

kopras

#6 Post autor: kopras »

witam.ja taka lampke kupilem na alegro i pasowala,tylko jest problem z podlaczeniem bo kostka jest inna

kris

#7 Post autor: kris »

1wiatr, jak będziesz kupował i montował to wrzuć jakieś fotki jak to wygląda no i jak kostkę trzeba przerobić. Zobaczę czy warto się w to bawić - bo ogólnie ciekawa sprawa.

kopras

#8 Post autor: kopras »

ja juz zamontowalem.niarazie dziala tylko na otwarcie drzwi,bo dalej za bardzo niewiem jak podlaczyc

licznik

#9 Post autor: licznik »

pasują takie lampki są od omegi lub vectry B


Obrazek
ja mam założoną tą na dole z lewej
żeby wszystko działało trzeba dołożć masę i plus zmostkować
jak będe w aucie to zrobię zdjęcie podłączenia

kopras

#10 Post autor: kopras »

ja mam taka jak na dole po prawej i dziala tylko na otwarcie drzwi,ale jak podlacze wszystko to dam znac chyba ze ktos to zrobi wczesniej to bede wdzieczny za pomoc

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#11 Post autor: opelmen »

A ja założyłem sobie taką żarówkę LED "9 SMD 3 chip = 27 LED" zakupioną na jednym ze znanych portali aukcyjnych :lol: (uzytkownik "autoledy") i powiem - rewelka :P
W Zafci w nocy jak w dzień :D - faktycznie chyba jedna z najmocniej świecących żarówek LED.

Przy okazyji zauważyłem jakieś złącze schowane pod lamką ośw. wnętrza (nad lusterkiem wew.), "podrzuci ktoś" do czego toto ? :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#12 Post autor: BajBus »

moze to być do lusterka ściemniającego się, ono ma jeszcze żaróweczkę w sobie która oświetla wnętrze...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

komura85

#13 Post autor: komura85 »

Mam tez założona żarówkę z 9 Led i rewelka :)

FOKS
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 02 gru 2009, 20:38
Lokalizacja: Jaworzno
Model:

#14 Post autor: FOKS »

Koledzy, podpowiedzcie mi w temacie oświetlenia kabiny: kupiłem rurkowe ledy(8 szt w rurce) tylko po zamknięciu drzwi jak już zgaśnie to żarzą się takim słabiutkim światłem. I pytanie czy ktoś tak też ma? Czy będzie to miało wpływ na rozładowanie akumulatora? A może kupiłem jakieś badziewie?


FOKS

darkp1

#15 Post autor: darkp1 »

FOKS pisze:Koledzy, podpowiedzcie mi w temacie oświetlenia kabiny: kupiłem rurkowe ledy(8 szt w rurce) tylko po zamknięciu drzwi jak już zgaśnie to żarzą się takim słabiutkim światłem. I pytanie czy ktoś tak też ma? Czy będzie to miało wpływ na rozładowanie akumulatora? A może kupiłem jakieś badziewie?


FOKS
Miałem taki objaw w TICO jak podmieniłem żarówkę, ale akumulator się nie rozładowywał i wszystko było ok ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne modyfikacje”