Wymiana przedniej poduszki zawieszenia silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boogoo

#16 Post autor: boogoo »

Da radę.Musisz wyjąć akumulator z podstawą,dobrze podeprzeć silnik i wykręcasz.Potem musisz z wyczuciem manewrować,by ją wyjąć do góry. 8)

buli

#17 Post autor: buli »

Dzieki kolego jutro bebe próbował zmienic

[ Dodano: Sob Sty 29, 2011 10:29 ]
http://moto.allegro.pl/poduszka-silnika ... 20215.html A co sadzicie o takiej poduszce??? Chodzi mi ze jest połaczony srodek moze to jest lepsze od tej bez połaczenia?

[ Dodano: Wto Lut 01, 2011 19:30 ]
A moze to wina dwumasu a nie poduszek? Jak myslicie?

meho

#18 Post autor: meho »

Witam,
mi też udało się wczoraj wymienić poduchę pod silnikiem, miałem jechać do mechanika ale chłopina był zajęty więc co mi zostało. Przyznam się, że gdybym nie miał kanału było by ciężko. Dla tych co chcą wymienić sami mam mała rade żeby nie zapomnieli o wd40 i kluczu trx 55 bo w moim zestawie był tylko do 50. Musiałem biegać po kolegach.
pozdrawiam

buli

#19 Post autor: buli »

A która zmieniałes? I jaki efekt? Jakie objawy miałes wczesniej?

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#20 Post autor: timi68 »

Przymierzam się do wymiany poduszek jaki jest koszt kompletu.

meho

#21 Post autor: meho »

Wymieniłem poduszkę z tyłu (skorzystam ze zdjęcia kol. dziadka) http://img14.imageshack.us/i/tylnapoduszkasilnika.jpg/
a objawy były takie, że podczas zapalania silnik dziwnie drżał i na 1 biegu te drgania przechodziły do wnętrza samochodu.
Po wymianie cisza i spokój. Do wymiany przydaję się też schemat z instrukcji "naprawiam Zafire A" ze strony 58, fajnie na nim wszystko widać.
Poducha była firmy 'swag' i kosztowała 154.

pozdrowaniam

broda323

#22 Post autor: broda323 »

Proszę o radę czy przednią poduszkę da się wymienić bez kanału

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#23 Post autor: Dziadek13 »

Nie tylko z kanału chyba że najedziesz przednimi kołami na jakieś podkłady i wtedy tak.

broda323

#24 Post autor: broda323 »

tak myślałem, dzięki

jaroslaw_yaro

#25 Post autor: jaroslaw_yaro »

Jakiej firmy polecacie panstwo poduszki pod silnik?co sadzicie o poduchach Corteco?czy nie beda twarde?mam bardzo zle doswiadzenia o poduszkach firmy Topran ktorych nikomu nie polecam.bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#26 Post autor: MieHor »

jaroslaw_yaro, w tym temacie znajdziesz poduszki i nie tylko http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5534

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#27 Post autor: micaddo »

Panowie mam pytanie, wymieniałem w mojej Zafirze 2.0 dti poduszki silnika przednia i tylna, poduszki są takie jak na fotkach wyżej,ale znalazłem filmik z przednią poduszką,ale z takimi wzmocnieniami,co o tym sądzicie,dlatego,że nie ma do naszych takich żółtych wkładek,prędzej ulatują,a może ktoś wie gdzie dostać te wzmocnienia?
http://www.youtube.com/watch?v=f_hfyCQY ... re=related

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#28 Post autor: Harry200 »

Przy naszych konikach w silniku to z bardzo nam nie potrzebne te wkładki..

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#29 Post autor: micaddo »

H,Łajszczak pisze:Przy naszych konikach w silniku to z bardzo nam nie potrzebne te wkładki..
Niby tak, ale w tej przedniej poduszce ta guma trzymająca tą tuleję , to jest niewypał niesamowity,gumka cienka jak nie wiem co,ale to jest tylko moja sugestia.

broda323

#30 Post autor: broda323 »

micaddo pisze: w tej przedniej poduszce ta guma trzymająca tą tuleję , to jest niewypał niesamowity,gumka cienka jak nie wiem co

Bo ta gumka to tylko do transportu, że tak powiem, żeby w dwóch częściach w sprzedaży nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”