Grubość przewodów podciśnienia

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

Grubość przewodów podciśnienia

#1 Post autor: Samer »

Witam

Dzisiaj rano gdy jechałem do pracy moja Zofia stwierdziła, że jednak nie lubi poniedziałków i nie chce jej się dynamicznie jechać. Już na pierwszych metrach wystąpił brak przyśpieszenia po czym wprowadziła się w stan serwisowy.

Pierwsza myśl. Padł czujnik podciśnienia (znowu), po jakim czasie podchodzę do auta, maska w górę. Sprawdzam podłączenie w okolicy czujnika (tego przy podszybiu) a tam brak przewodu podciśnieniowego. Nikt po za mną nie ma dostępu do auta więc chyba biedronki zrobiły mi psikusa :D

I teraz pytanie. Jakiej jest grubości i czy są problemy ze zdobyciem tego typu przewodu jak i kolanek giętkich w które wchodzi przewód. Jak na złość nie mogę się dodzwonić do kilku sklepów z częściami. W sieci znalazłem przewody 3,2 oraz 4 mm.

Pozdrawiam

boogoo

#2 Post autor: boogoo »

Podjedź sobie do ASO i tam kupisz na metry, bodajże za metr chcą 25zł.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

boogoo pisze:Podjedź sobie do ASO i tam kupisz na metry, bodajże za metr chcą 25zł.
Troche drogo u mnie w sklepie do cieżarówek kupuje po 2.50zł za metr 2 mm.

Awatar użytkownika
Samer
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:13
Imię: Darek
Lokalizacja: Toruń
Auto: 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#4 Post autor: Samer »

Nie kalkuluje mi się podjeżdżanie do ASO i jeszcze mam płaciś 25 zł. No sorki. ASO omijam szerokim łukiem. Wole dziecku coś kupić za zaoszczędzone pieniądze :P

Podjechałem do sklepu na Wybickiego. Mają 2 rodzaje przewodów oba 3,2mm. Pierwszy zwykły za 9 zł/m natomiast lepszy w oplocie, który zakupiłem, za 12 zł/m. Dowiedziałem się dodatkowo, że kolanka które są oryginalnie montowane kosztują ok 20 zł/szt. Dzięki zastosowaniu tego przewodu, który jest dużo grubszy niż oryginalny kolanka są pomijane. Najważniejsze jest to że turbo żyje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

Nawet w sklepie z częściami do mercedesa też są te wężyki stosowane w 124,190 np do gaszenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”