Brak mocy 1.6 16v

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinutek

Brak mocy 1.6 16v

#1 Post autor: marcinutek »

Witam wszystkich. zaczene od początku wczoraj jechałem na urlop i ok po przejechaniu 250 km z predkością 110-120 w 6 osób samochód zatracił moc obroty spadły do 2000 i nie chciało szybciej jechać. zatankowałem do pełna autko jest po wymianie filtrów i olejów jaka moze byc przyczyna nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu prosze o pomoc.

darkp1

#2 Post autor: darkp1 »

marcinutek, jakaś kontrolka na pewno sie zapaliła, odczytaj błędy i wrzuć ich numery/treść na forum.

marcinutek

#3 Post autor: marcinutek »

własnie zapaliła sie kontrolka z pomarańczowa z kluczykim

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: MieHor »

Czyli bankowo są błędy - odczytaj i podaj ich kody na forum, na pewno któs pomoże wskazać na prawdopodobne przyczyny i ewentualnie jak z tym sobie poradzić

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Coraz więcej takich objawów pojawia się na forum, po zatankowaniu do pełna i dłuższy odcinek z większą prędkością,czyżby odpowietrzenie zbiornika paliwa. :?: :?:

LoKi

#6 Post autor: LoKi »

ja tak z innej beczki, jak odczytać te kody gdy wyskakuje błąd ??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

Nie wiem czy w 1.6 można metodą gaz-hamulec,ale najlepiej kupić jakiś interface,jest tego sporo w ofertach internetowych..

przemor10

#8 Post autor: przemor10 »

Ja mialem podobny problem na komputerze wyskakiwalo mi bledy sondy 1 i 2 mam slinik 1.8 v16 okazalo sie jednak ze wystarczylo wyczyscic przepustnice i 1 wlot podcisnieniowy byl zapchany autko smiga jak nowe

directx11

#9 Post autor: directx11 »

Witam

Czytam i faktycznie tak coraz więcej podobnych problemów się pojawia, niestety i u mnie :(. Silnik mam taki sam, przede wszystkim jest problem z odpaleniem po dłuższym postoju, wystarczy nawet kilka(-naście) minut a czasem zapala od razu (rzadko, u mechanika np. akurat zapaliła złośliwie :lol: ). Wydaje mi się, że to też zależy sporo od poziomu paliwa w baku, bo jak jest pełno to jedzie, ale już połowa i zaczynają się problemy, samochód traci moc (zwalnia do ok. 80km/h), jak doleję do pełna to da się jechać. Wyszukałem już, że to może być EGR, przepływomierz ale pytanie czy może przy tym szwankować pompa paliwa? Czy ona może się zepsuć w ten sposób, że stopniowo przestaje zasysać paliwo ("zapycha się")? Czy takie coś się raczej się psuje na zasadzie działa dobrze/nie działa wcale? A może coś z bakiem? Kontrolki mi żadne się nie zaświecają, z błędów miałem tylko coś z ABS-em...

rafael

#10 Post autor: rafael »

H,Łajszczak pisze:czyżby odpowietrzenie zbiornika paliwa
To akurat można by eksperymentalnie sprawdzić. Jak już zabraknie mocy w trasie trzeba by odkręcić korek wlewu paliwa i posłuchać czy zasysa powietrze.

Nie wiem jak w zośce, ale w poprzednim samochodzie po dłuższej trasie jak odkręcałem korek wlewu to zasysało sporo powietrza, ale nie było to nigdy problemem i nie traciłem przez to mocy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#11 Post autor: Harry200 »

Na forum jest parę opisów uszkodzonego zaworka odpowietrzenia zbiornika paliwa,Zośka jako że nie ma pompy w zbiorniku to bardzo szybko zareaguje na za duże podciśnienie w zbiorniku..

Darek.F

#12 Post autor: Darek.F »

witam mam maly problem mam zafire 16 .16v jak jest zimny silnik to ma kopa jak sie zagrzeje jest troche slaprzy czy wcisne pelen czy pul osioga takom samom prenkos swiece i cewke mam nowom morze ktos mi cos podpowie

darkp1

#13 Post autor: darkp1 »

Darek.F pisze: jest troche slaprzy czy wcisne pelen czy pul osioga takom samom prenkos swiece i cewke mam nowom morze ktos mi cos podpowie
:shock: :shock:

Proponuję sprawdzić przepływomierz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#14 Post autor: MieHor »

Darek.F pisze:witam mam maly problem mam zafire 16 .16v jak jest zimny silnik to ma kopa jak sie zagrzeje jest troche slaprzy czy wcisne pelen czy pul osioga takom samom prenkos swiece i cewke mam nowom morze ktos mi cos podpowie
Kolego - tego nie da się normalnie czytać, już dwukrotnie zwracałem na pisownie i ortografię uwagę, nic sobie z tego nie robisz :evil: tym razem :zolta:

Poza tym ten sam tekst piszesz już kolejny raz :!: :!:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”