spalanie benzyny przy gazie ...?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jurek 1771

spalanie benzyny przy gazie ...?

#1 Post autor: jurek 1771 »

witam ! przy zatankowaniu gazu 33 l. przejezdzam ok 400 km , jednoczesnie spala za 50 zl paliwa !!! / przelacza mi doszc szybko na gaz / . w zwiazku z tym pytanie ile paliwa powinien spalac przy tej ilosci gazu oczywiscie tak orientacyjnie bo wydaje mi sie ze to ciut za duzo !!! silnik 1,6

mzabierek

#2 Post autor: mzabierek »

:shock: u mnie benzyna za 50 zl starcza na kilka, co najmniej 5 tankowań gazu (38l)

wojtastar
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:25
Lokalizacja: Tarnów
Model:

#3 Post autor: wojtastar »

jurek 1771 pisze: w zwiazku z tym pytanie ile paliwa powinien spalac przy tej ilosci gazu
to wszystko zależy również jak często odpalasz samochód, jeżeli na 100km odpalisz 20 razy to benzyny ubywa. Zresztą ja mam takie same odczucia jeżeli chodzi o spalanie benzyny że dosyć szybko ucieka, a wskaźnik baku za każdym razem pokazuje coś innego. Chociaż może być walnięty wężyk od paliwa :cry: ale mam nadzieje że było by to czuć

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#4 Post autor: plutmen1 »

mzabierek pisze::shock: u mnie benzyna za 50 zl starcza na kilka, co najmniej 5 tankowań gazu (38l)
U mnie podobnie starcza, mam dla Ciebie propozycje u siebie też będę montował, a mianowicie odcięcie pompy paliwa, wystarczy podłączyc się pod przekaźnik z pompy paliwa, pociągniesz sobie kable do kabiny, wyłącznik mały i jak auto przełącza się na gaz wyłączasz sobie pompe i nie zuzyważ paliwa w czasie jazdy na gazie.

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#5 Post autor: kamil12luty »

Pierwsze słysze ze przy jeździe na gazie zużywa sie też benzyne :?:
z tego co wiem to są przekaźniki które wyłączaja pompke ale tylko po to aby sie nie spaliła jak jeździsz na małej ilości pali ale zeby nie spalało paliwa - hmmmmm??

KOPERNIK

#6 Post autor: KOPERNIK »

Witam.
jurek 1771 pisze:witam ! przy zatankowaniu gazu 33 l. przejezdzam ok 400 km , jednoczesnie spala za 50 zl paliwa !!! / przelacza mi doszc szybko na gaz / . w zwiazku z tym pytanie ile paliwa powinien spalac przy tej ilosci gazu oczywiscie tak orientacyjnie bo wydaje mi sie ze to ciut za duzo !!! silnik 1,6
kolego z racji tego że mamy teraz niskie temperatury samochód zanim przejdzie na gaz musi się rozgrzać do min 10st C z tym idzie pobieranie paliwa a gdy już jest ciepły to też zapalasz go z benzyny więc nie dziw się że szybko schodzi
wojtastar pisze:to wszystko zależy również jak często odpalasz samochód, jeżeli na 100km odpalisz 20 razy to benzyny ubywa.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#7 Post autor: JARO »

Witam kolegów. Pisze w tym poście bo są tu zagadnienia na temat instalacji gazowej. Potrzebuje jakiegoś niedrogiego mechanika od gazu z okolic Polkowic woj. dolnośląskie. Akurat tu przebywam a mam źle ustawioną instalacje bo puszczając pedał gazu auto schodzi z obrotów i zaczyna szarpać, po wciśnięciu sprzęgła falują obroty i potrafi zgasnąć na benzynie jest ok. Czy może ktoś pomóc?

wojtastar
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 20:25
Lokalizacja: Tarnów
Model:

#8 Post autor: wojtastar »

plutmen1 pisze: mianowicie odcięcie pompy paliwa, wystarczy podłączyc się pod przekaźnik z pompy paliwa,
taki wynalazek zrobiłem sobie w BMW e30, tylko że ja zrobiłem bezpośrednie odcięcie prądu z pompki paliwa, egzamin to zdaje tylko że możliwe będzie wywalać błędy na kompie. I jeszcze jedno , przedtem często pękały mi wężyki od paliwa, odkąd wyłączam pompkę spokój z wężykami.

forlorn81

#9 Post autor: forlorn81 »

u mnie też, codziennie dojeżdżam do pracy 25km e jedną stronę tankuję zawsze co 200km (średnio co 4 dni) i żeby utrzymać ten sam stan benzyny za każdym tankowaniem gazu dolewam za 10zł benzyny, zimą więcej.

agnas

#10 Post autor: agnas »

Ile może taki 1,8 125KM w benzynie przejechać?
Jeśli jest o niego dbane, 300 000km zrobi czy więcej?

jacek28

#11 Post autor: jacek28 »

ja dokładnie co miesiąc trace na benzyne 50zł a na lpg robie jakies 2tys/km miesiecznie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”