Podrasowany silnik

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

Podrasowany silnik

#1 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Witam , przeglądałem sobie filmiki o Zafirze i natrafiłem na taki oto pokaz mozliwości tego auta http://www.youtube.com/watch?v=LKqNYk6N ... ure=fvwrel.
Pomijam to ,że auto zbiera się jak torpeda ale nie mogę sie doliczyć ilości przełożeń skrzyni biegów. Z tego co tu widzę , to facet ma chyba skrzynie 7 biegową :/ . Zresztą obejrzyjcie sobie , sami oceńcie :lol: .

Doom

#2 Post autor: Doom »

Wygląda jakby coś było z niskimi biegami :P Wydaje mi się że jedynka nie jest zmieniona między 2-3 tyś obr tylko koło 4 tyś a między 2-3 jest po prostu odpuszczenie gazu. Skrzynia wygląda na 6 biegową. Jak sprawdzałem kiedyś F17CR w Astrze F to z tego co pamiętam 2bieg jest do 90, 3 do ok 120, 4 do 160 a piąty w sumie nie wiem bo silnik już lipnie przyspieszał powyżej 160-170 :P Co do Zafiry z F17CR to wydaje się bardzo krótka ale przy wyższych obrotach nie jest tak źle tylko wtedy to spalanie... Jeśli chodzi o przyspieszenie to przy tak krótkiej skrzyni jak F17CR mogłoby być podobnie od 0 do 100km/h na filmie jest coś między 12-13sek czyli w sumie norma :)

cieniassss

#3 Post autor: cieniassss »

zwykła skrzynia 5 biegowa, na jedynce zadziałała kontrola trakcji w 0:05 i spadły obroty, nawet słychać pisk opon

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#4 Post autor: JARO »

Też mi się wydaje że zwykła 5 a na 1 biegu włączyła się kontrola trakcji widać nawet migającą kontrolke w prawym dolnym rogu.

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#5 Post autor: plutmen1 »

Ja tam widze, że to jest normalny silnik 1,8 z 5 biegową skrzynią biegów, wydaje ci się żę jest podrasowany, on poprostu go kręci na wysokich obrotach.

iskraxj

#6 Post autor: iskraxj »

A nie wystarczy podnieść jedno koło ....... i robić można cuda ? :czerwona:

cieniassss

#7 Post autor: cieniassss »

A nie wystarczy podnieść jedno koło ....... i robić można cuda ?
z włączoną kontrolą trakcji?? uwierz, że nic nie zdziałasz

ube

#8 Post autor: ube »

pomijając TC to nie widze potrzeby kręcić tego silnika tak wysoko, to nie honda b16,b18

leeoon

#9 Post autor: leeoon »

ESP i TC w Oplach działa. O ile jest sprawne.

Co do filmiku,to zbiera się normalnie... Silnik 1.8 jest całkiem dynamiczny!

Dzięki za zwrócenie uwagi.
Proszę nie odchodzić od tematu, posty dotyczące TC zostały przeniesione.

Post zmieniłem - Bodek
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 08:35 przez leeoon, łącznie zmieniany 4 razy.

Mihó

#10 Post autor: Mihó »

Widać, że skrzynia piątka, na dodatek krótka. Dlatego się zbiera.

[ Dodano: Pią Lut 17, 2012 23:01 ]
http://www.youtube.com/watch?v=ioupcBoR ... re=related - tu masz filmik z kołem w powietrzu. Zupełnie inaczej się zegary zachowują i ABS/TC świeci ciągle, bo przednie koło/koła się kręci, a z tylnych nie ma sygnału, więc jakby czujniki padły ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”