zamiana skrzyni biegów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
calus18

zamiana skrzyni biegów

#1 Post autor: calus18 »

WITAM posiadam zoske 1.6 16V petrol z manualem i chcialbym zmienic na automata czy jest to mozliwe?????

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#2 Post autor: kamil12luty »

Wszystko da sie zrobić tylko kwestia ceny

calus18

#3 Post autor: calus18 »

tak ale chodzi mi czy w zoskach 1.6 16V byly tez orginalnie skrzynie automat bo to ze sie da przerobic to ja wiem!!!!

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A napisz mi , dlaczego w ogóle chcesz tak kombinować , co? Skoro kupiłeś Zośkę ze skrzynią manual to pogódź się z tym. Podejrzewam ,że można kombinować ale czy jest sens? Są dwie możliwości : albo wpakujesz kupę kasy niepotrzebnie w używkę automat , który po jakimś czasie może Ci przysporzyć sporo kłopotów albo sprzedaj swoją Zośkę i kup Zośkę w automacie. :? . Ludzie! Czasami to się dziwię , skąd w Was tyle szalonych pomysłów :| . Po co kombinować , ciesz się ,że Ci auto się nie psuje i sam go nie psuj :piwo: .

Doom

#5 Post autor: Doom »

Nie zgodzę się z Tobą :D "Modziłem" Astrę F i powiem Ci że satysfakcja z tego że zmienisz coś sam jest ogromna :) Robiłem remont generalny silnika + podniesienie mocy i jak później odpaliłem to mi przez ładnych kilka godzin banan z twarzy nie schodził :D Poza tym przy okazji moda można wyremontować skrzynie którą się wkłada, sprawdzić stan sprzęgła etc. Moim zdaniem jak ktoś ma kasę i chęci to czemu nie :) Najlepiej kupić rozbitka i przełożyć wszystkie części z jednego do drugiego a później na szrot z dawcą. Czasami jak się dobrze zakombinuje można wyjść na zero albo nawet z małym bonusem.

smsylwester

#6 Post autor: smsylwester »

Doom pisze: sprawdzić stan sprzęgła etc.
Kolego mowa o automacie. Co do calus18 odpuść sobie, z tym silnikiem to "taczka" będzie żwawsza, sam jestem świeżo po kupnie zośki w automacie i toczyłem się z silnikiem 1,8 (tym słabszym) i latałem z silnikiem 2,2 i na nią padł wybór. popieram jarecki69 sprzedaj i kup w automacie.

Doom

#7 Post autor: Doom »

Czyli chcesz mi powiedzieć że automat nie wymaga żadnej ingerencji ? Napisałem ogólnie np. sprzęgło etc... Zawsze można sprawdzić stan skrzyni, wymienić olej etc. Co do zbierania się 1.6 to masz racje. Ale znam ludzi którzy są z tego motoru zadowoleni. Zależy kto czego po aucie oczekuje... Może kolega chce się toczyć w automacie :P Wymiana samochodu nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli ma samochód z dobrym wyposażeniem i silnik w dobrym stanie to nie opłaca mu się znów szukać nowego sprawnego egzemplarza... Czasami łatwiej jest kupić części i dorzucić co się tam chce :) Ale jeżeli ma samochód z marnym wyposażeniem to rzeczywiście lepiej będzie kupić nowy. Pytanie czy autor jest przekonany co do przekładki skrzyni czy mu wszystko jedno czy zmieni skrzynie czy samochód...

cieniassss

#8 Post autor: cieniassss »

1.6 z 4-ro biegowym automatem to tak z minutę do setki,

smsylwester

#9 Post autor: smsylwester »

DOOM ogólnie to mam wrażenie, że nie wiesz jak wygląda sprzęgło hydrokinetycze, sprawdzić stan skrzyni? czyli co? samemu ją rozebrać i sprawdzić np. sprzęgło wielotarczowe etc. czy oddać do speców by jej przegląd zrobili? W automacie samemu to możesz spr. olej i częściowo go wymienić, chyba, że wiecie, a ja nie znalazłem jak w nich wymienić olej dynamicznie. Też znam ludzi co byli z malucha zadowoleni do czasu kiedy nie kupili sobie coś szybkiego. Co ma powiedzieć kowalski? że nie jest zadowolony z tego co ma (kupił a tym bardziej przerobił)? Jesteśmy Polakami i tak mamy, że prawie zawsze jesteśmy zadowoleni z tego co "mamy".

calus18

#10 Post autor: calus18 »

panowie ja zadalem tylko zwykle pytanie czy do mojej zoski jesy orginalna skrzynia biegów nie kombinowana ani niewiadomo co !!!! inaczej zapytam czy wyszedl wypust zoski 2004 1.6 16V BENZYNA w automacie????? TAK/NIE

M4R10

#11 Post autor: M4R10 »

Ludzie !
Kolega zadał zwykłe pytanie, a Wy jeszcze trochę i byłaby "bitwa forumowa" :evil:
Ja w zeszłym roku poszukiwałem Zafirandy :D w automacie i z tego co pamiętam to chyba z takim silnikiem nie występowała (przynajmniej do sprzedaży). Poprzedni samochód jakim jeździłem to była Astra z silnikiem 1,6 16V i automat. Na ten model taki silnik (102KM) był wystarczający, a podejrzewam, że w przypadku Zafiry może być to "muł" :mrgreen:
Tak na marginesie mam teraz Zafirę A 2.0 DTI w automacie i jesteśmy z niej zadowoleni (tak samo jak i z Astry :D) Dlaczego automat - bo żona toleruje tylko dwa pedały :lol:

calus18

#12 Post autor: calus18 »

Dzieki i o taka wiadomosc mi chodzilo!:-):-):-)
:piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”