Zmiana glosnosci pracy silnika pod obciazeniem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#16 Post autor: Dek »

Klekot pod obciążeniem może wskazywać na kłopot z układem zaworowym (ale ja bystry jestem :) )
Przychodzą mi do głowy trzy możliwości:
1) przeskoczył pasek rozrządu o jeden ząbek (nie zapalałeś na "popych ?) - da się jeździć ale wykańcza szybko gniazda zaworowe (zawory)
2) za gęsty olej i szwankują szklanki hydraulicznych popychaczy (to się zdarza jak sie dolewa jakiegoś świństwa do oleju np: doctor coś tam )
3) uszkodzona któraś ze szklanek - do mechanika niech osłucha stetoskopem.

A co do głośności zimnego silnika:
Jak odpalam w pierwszej kolejności zafirkę DTI to robi na tyle dużo hałasu, że odpalanej potem Vectry z silnikiem 1.8 nie słyszę w ogóle.

Więc proponuje odwiedzić dobrego mechanika bo klekoczący benzyniak to w niedługim czasie martwy benzyniak.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 12:01 przez Dek, łącznie zmieniany 2 razy.

Skasowany użytkownik 6483

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Dek, pasek rozrządu nie przeskoczy z prozaicznej przyczyny , po prostu Zośka w Dieslu nie ma paska a długowieczny łańcuszek :lol: . A z tego co wnioskuje to mattai ma dieselka bo nie było Zosiek z 2 litrową benzynką . A co do benzyniaka to się zgadzam bo sam miałem Viki B 1,8 i zimą nawet przy potężnych mrozach po odpaleniu silnik troszkę głoeśniej pracował ale tylko przez chwilkę i jak się wszystko "poukładało" to mruczał aż miło :piwo: .
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, 12:05 przez Skasowany użytkownik 6483, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#18 Post autor: Mattai »

Tia, przy -25 olej jak smalec :-) Ale jak ma temp to bez problemu.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”