Spuszczenie wody z filtra paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Spuszczenie wody z filtra paliwa

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam.

W instrukcji jest taki opis:

Obrazek

Czy ktoś już stosował ten sposób ?? Bo ja nie chciałbym zapowietrzyć sobie układu i zniszczyć pokrywki od obudowy filtra paliwa.

DaRek7

#2 Post autor: DaRek7 »

celius pisze:Czy ktoś już stosował ten sposób ?? Bo ja nie chciałbym zapowietrzyć sobie układu i zniszczyć pokrywki od obudowy filtra paliwa.
Oczywiście ale nie trzeba odkręcać tej śruby od góry, wystarczy od dołu podstawiając jakieś naczynie co by nie zafajdać wszystkiego ropą.
Jednak w jakimś stopniu zapowietrza to układ czego nie lubią pompy wtryskowe... zwłaszcza w tych silnikach ;)

norbert_p

#3 Post autor: norbert_p »

A jak się to robi w Zafirze B? Ile się spuszcza tego paliwa (z wodą)? Wszystko, szklankę? :oops:

DaRek7

#4 Post autor: DaRek7 »

W ZB też można spuścić ale w jednym i drugim przypadku dostęp do filtra a w szczególności jego spodu jest dość uciążliwy i bardzo łatwo oblać wszystko ropą.
Najlepiej spuścić wszystko, szklanka nie wystarczy ;)
Tylko czy ma to sens, jeśli regularnie wymieniamy filtr i tankujemy paliwo na renomowanych, sprawdzonych stacjach...

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Lepiej od czasu do czasu spuścić,ja już raz zostałem na drodze przez to a tankowałem tylko na BP..

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Dek »

Jak ktoś ma pozakładane zawory zwrotne to nie ma większego ryzyka zapowietrzenia, byle dobrze zalać filtr i zero problemów z odpaleniem.

A co do wody w filtrze, mimo parokrotnego sprawdzania w ciągu roku, nigdy nie uleciało ani trochę wody od razu ropa. Więc w sumie zacząłem się zastanawiać o co chodzi z tą wodą.

Nie mniej jak jest zaworek znaczy się problem istnieje.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#7 Post autor: Jaymzarf »

To, że tankujecie na markowych stacjach, nie ma znaczenia do pojawienia się wody w paliwie. H2O powstaje z wilgoci, która skrapla się w wyniku różnic temperatury. Jeśli ktoś często tankuje, więcej jeździ, ma sprawny układ odpowietrzania baku - wody prawie wcale nie będzie lub spokojnie odparuje w trakcie jazdy.
Ja u siebie na wiosnę spuściłem około 20ml wody z filtra, niedawno jak sprawdzałem to nic nie było wody.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

DaRek7

#8 Post autor: DaRek7 »

Jaymzarf pisze: Jeśli ktoś często tankuje,
...ale nie po 10litrów ;)
Pisałem już co prawda o tym, zimą powinniśmy utrzymywać w miarę możliwości wysoki stan paliwa w baku, nie jeździć na rezerwie, dolewać dodatki uszlachetniające do paliw na zimę!
A tankowanie na renomowanych stacjach choć w małym stopniu uchroni nas od zatankowania kiepskiej jakości paliwa (chociaż gwarancji faktycznie nie ma).
Właściciele małych stacji często nie dbają o podstawowe zasady eksploatacji zbiorników z których leją paliwo do naszych baków, jak czyszczenie, konserwacja, odwadnianie! Są to dość drogie zabiegi...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Bodek »

Co do lania na renomowanych stacjach to sam się ostatnio przekonałem jak zmieniałem filtr (błoto i woda), a leję tylko na Orlenie. Stacja może wiekowa i stąd może gorsza jakość, ale w końcu to VERVA.

W zimie polecam ponad pół baku paliwa i dolewka np. Castrol TDA:

Obrazek

u mnie sprawdził po wyskoczeniu komunikatu Insp4 (woda w filtrze paliwa).
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Tommy

#10 Post autor: Tommy »

Zawsze zmieniam wkłady filtra oleju i paliwa w tym samym czasie. Jeżdżę już jakiś czas ale jeszcze wody nie spuszczałem. Jak to wygląda w praktyce. Jak często powinno się odwadniać filtr i czy tam faktycznie jest woda?
:driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”