Uszkodzenie półosi/przegubu Zafira A 1.8

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gieesiak

Uszkodzenie półosi/przegubu Zafira A 1.8

#1 Post autor: gieesiak »

Chciałbym uprzejmie zapytać się czy ktokolwiek miał podobną usterkę w swojej zafirze.
Ruszając ze skrzyżowania na skręcie w lewo - przy dośc dynamicznym ruszeniu- delikatnie załączyło się ETC, po czym wrzuciłem 2 bieg i ...koniec jazdy ;)
Auto straciło napęd, próby wrzucenia któregokolwiek biegu nic nie dały- wyglądało na to jakby było na luzie.
Scholowałem auto do garażu- pierwsze przeczucia to padnięta skrzynia, ewentualnie sprzęgło.
Po wejściu pod auto okazało się , że pół skrzyni i miski olejowej jest w oleju przekładniowym- pomyślałem na 99% rozwaliło skrzynię :( .
Jednak po chwili spostrzegłem że prawa półoś wystaje z gniazda skrzyni około 3-4 cm. Odkręciłem dolny dekiel skrzyni, wyciągnałem (po uprzednim rozkreceniu przegubu i końcówki drążka) półoś ze skrzyni i co ?... widzę, że w mechniźmie różnicowym nadal widać końcówkę przegubu :shock:
Okazało się, że przegub ukręcił się w miejscu gdzie znajduję się pierścień utrzymujący półoś w skrzyni.
Półoś zamówiona, uszczelniacze/uszczelki skrzyni oraz olej przekładniowy- wszystko złożone i jeździ jak dawniej :)
Miał ktoś taki przypadek?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Osobiście nie miałem i oby tak dalej,ale na warsztacie czasami są ukręcone półosie.( najczęściej w OPC )..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”