Pompka na przewodzie paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sansei

Pompka na przewodzie paliwa

#1 Post autor: Sansei »

Chyba tutaj to pasuje, nie znalazłem na forum podobnego tematu.

Otóż tak: Dziś odpaliłem, cofnąłem i zgasł....kręci i nic.... okazało się... na przewodzie paliwowym miałem taką pompeczkę, żeby w razie jakiegoś zapowietrzenia podpompować... i niestety ona pękła... trochę paliwa się wylało i zapowietrzenie... zdjąłem pompkę i jakoś połączyłem oba fragmenty przewodu... potem odpowietrzałem niestety kręcąc z przerwami rozrusznikiem, nie umiałem inaczej, na razie pali... ale po świętach do mechanika.... może wymienić cały przewód - do filtra..... albo przynajmniej profesjonalnie połączyć przewody .... nie wiem czy montować ponownie nową pompkę? Czy zostawić przewód? Co myślicie, ma ktoś tym doświadczenie? Macie pompeczki do ręcznego pompowania paliwa jakby co?

W sumie zdarzało się, że jej używałem głównie zimą, ale miałem wcześneij też problemy z rozrusznikiem i ładowaniem. Teraz pięknie pali - znaczy po naprawie rozrusznika i ładowania, od pierwszego strzału..... co robić?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Jak nie ma problemów z odpalaniem to pompkę bym sobie odpuścił,ja u siebie nie mam i przez trzy lata nie miałem powodów aby takową zakładac..

Sansei

#3 Post autor: Sansei »

Hmm to teraz połączyć ten przewód jakoś, bo obecnie to nieco prowizorka z wykorzystaniem jednego z łączników co były, czy może w ogóle wymienić, tylko... skąd on właściwie biegnie, jak długi jest itp.?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Popatrz na to:

Obrazek

według Twojego VIN.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Sansei

#5 Post autor: Sansei »

I że niby który to przewód? U mnie wygląda jak by to było ..... hmmm może inaczej...

Tak wygląda obecnie moja prowizorka - połączenie przewodu

Obrazek

To jest ogólnie ten przewód

Obrazek

Winowajca

ObrazekObrazekObrazek

Ogólny widok pod maską
Obrazek

No nie bardzo widać, żeby coś takiego było na schemacie.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 16:59 przez Sansei, łącznie zmieniany 1 raz.

podbiel

#6 Post autor: podbiel »

Ktoś odwalił kaszane. U mnie też jest taka pompeczka tzn fizycznie inna ale u mnie w każdej chwili całe ustrojstwo można wywalić bez szkody dla fabrycznej instalacji. Moim zdaniem dobry patent przy np wymianie filtra paliwa.

Sansei

#7 Post autor: Sansei »

Tylko przy wymianie filtra? Mi się zdaje, że kiedyś się częściej zapowietrzał... ale jak wcześniej wspomniałem po kilku naprawach, w tym jednej coś tam przy silniku, niestety nie mogę sobie przypomnieć co to było ale wiem, że i nie ubywa oleju od tamtego czasu itp. jakieś uszczelniacze czy co, po tej naprawie mechanik mówił, że można zdjąć pompeczkę, ale powiedziałem niech profilaktycznie zostanie... ale zaćmienie, nie pamiętam co to było, coś przy wtryskiwaczach? Nie przypomnę sobie.

atshheif

#8 Post autor: atshheif »

Sansei pisze:Tylko przy wymianie filtra? Mi się zdaje, że kiedyś się częściej zapowietrzał... ale jak wcześniej wspomniałem po kilku naprawach, w tym jednej coś tam przy silniku, niestety nie mogę sobie przypomnieć co to było ale wiem, że i nie ubywa oleju od tamtego czasu itp. jakieś uszczelniacze czy co, po tej naprawie mechanik mówił, że można zdjąć pompeczkę, ale powiedziałem niech profilaktycznie zostanie... ale zaćmienie, nie pamiętam co to było, coś przy wtryskiwaczach? Nie przypomnę sobie.
byc moze uszczelniacze trawersow,sluszalem iz jest to jedna z 3ch glownych przyczyn zapowietrzania sie ukladu.U mnie pomogla wymiana obudowy filtra paliwa i przelewy (to drugie profilaktycznie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”