piszczenie pod maską

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
spajder77

piszczenie pod maską

#1 Post autor: spajder77 »

witam po porannej jeździe wiadomo zimno zrobiłem jakieś 50km i w drodze powrotnej do domu zaczęło mi coś piszczeć pod maską nie mogę stwierdzić na 100% co to jest bo niesie się po lewej stronie silnika tam gdzie pasek wielorowkowy czyli od altka i nie wiem czy to altek czy może jakaś inna rolka prosze o porade bo mróz duży a auto piszczy bardzo pozdrawiam

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

Kot pod maskę wskoczył się ogrzać :lol:

spajder77

#3 Post autor: spajder77 »

pisk a miałczenie to różnica ale dzięki

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#4 Post autor: Lorry »

A bardzo było auto obciążone elektryką :?:

Bo może ze względu na mróz pasek się skurczył i jak był stary to dostał mocno w kość. Generalnie jeśli kwiczy ten od alternatora to sprawdzić naciag i poprawić jak coś lub wymienić na nowy ;)

ridus

#5 Post autor: ridus »

Witam Kolego łożysko na alternatorze... do wymiany koszt 80 zł

spajder77

#6 Post autor: spajder77 »

witam wiem że samo się nic nie naprawia ale piszczenie znikło to pewnie efekt mrozów silniczek cichy i pracuje jak zegareczek pozdrawiam i dzięki za porady

markoboniek

#7 Post autor: markoboniek »

Mimo że pisk znikł to uszkodzenie może nadal istnieć polecam CI kolego przy najbliższej okazji to definitywnie sprawdzić najlepiej przez ściągnięcie paska i sprawdzenie wszystkiego co on napędza ponieważ jest znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć a ZAFCIA za to na pewno będzie ci wdzięczna i będzie cię dłużej wozić pozdrawiam

CzerwonaZofi

#8 Post autor: CzerwonaZofi »

Witam może ktoś mi podpowie co to może być?
Do rzeczy,gdy ruszam z 1 piszczy mi ''coś'',czy to sprzęgło,to samo z 1na 2 ,2na 3itp czasami nawet 4na 5 i za każdym razem jak puszczam sprzęgło, i przez jakiś czas piszczy dopiero jak się rozgonie to przestaje.Prosze mi powiedzieć co to może być,może ktoś miał z tym problem?.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#9 Post autor: chabretti »

CzerwonaZofi pisze:Witam może ktoś mi podpowie co to może być?
Do rzeczy,gdy ruszam z 1 piszczy mi ''coś'',czy to sprzęgło,to samo z 1na 2 ,2na 3itp czasami nawet 4na 5 i za każdym razem jak puszczam sprzęgło, i przez jakiś czas piszczy dopiero jak się rozgonie to przestaje.Prosze mi powiedzieć co to może być,może ktoś miał z tym problem?.
Zacznij od sprawdzenia paska wielorowkowego bo być może już się wyrobił. Pasek kosztuje około 100 zeta. A może znajdziesz warsztat gdzie przy zakupie paska u nich wymiana jest gratis

CzerwonaZofi

#10 Post autor: CzerwonaZofi »

Dzięki wielkie!!

[ Dodano: Pon Cze 18, 2012 16:10 ]
Okazało sie ze mam zjechany klocek,i to wydawało taki pisk. Tak pisze jak by ktoś miał tez taki problem z piskiem. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”