tuning silnika 2,2 dti zafira A

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jaca19665

tuning silnika 2,2 dti zafira A

#1 Post autor: jaca19665 »

witam czy ktos wie gdzie można zrobic lekki tuning opla bez czipa poprawa map ? coś podobnego słyszałem podobno w zafirze 2,2 dti nie zalecają czipowania

//temat dotyczy A to czemu był w B? przeniosłem //BajBus
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, 23:51 przez jaca19665, łącznie zmieniany 1 raz.

dejna

#2 Post autor: dejna »

NIe da rady... tylko tzw. powebox, który skutecznie zmniejszy trwałość silnika... Oczywiście może znajdzie sie jakiś magik, który zrobi mape ... ale skoro wszystkie firmy tuningowe w stolicy i innych miastach mowią, że jedyną możliwością jest powerbox to coś w tym jest...

jaca19665

#3 Post autor: jaca19665 »

I tu jest właśnie problem nie chce żadnych czipów i tym podobnych, najgorzej że czytałem na jakimś forum diesla o mapowaniu ale było to zanim kupiłem zafirke od kilku dni szukam i nie mogę znależc tego temau ani też nie jestem pewny na jakim to było forum, ale wypowiadał się tam kolega, który sie tym zajmuje. Bedę szukał dalej jak znajde to skopiuje na nasze forum pozdrawiam

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#4 Post autor: timi68 »

dejna pisze:w starszych dieselkach w Zafirkach była taka możliwość ale Y22DTR tylko power box
Czy w mojej można zwiekszyć moc ? jak i o ile ?

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#5 Post autor: timi68 »

dejna pisze:jaki masz symbol silnika???
A gdzie go mogę znaleść ?

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#6 Post autor: Ramirez »

tez mam zafirkę 2.2 dti i tez chciałem podkręcić moc, ale tak jak koledzy mówią zmniejsza trwałośc silnika. A czy są naprzykład jakies inne części które daja moc w tym motorze :?:

Skasowany użytkownik 6483

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Mój kolega miał VW Passata 1,9 TDi 90KM i wydawało mu sie ,że to jednak za mało , sprzedał go innemu kumplowi a ten po jakims czasie go zchipował lub w inny sposób podniósł mu moc i tak sie to skończyło ,że skończył sie silnik, po prostu sie rozpadł..ale co se pojeździł z kopyta to se pojeździł...będzie co wspominać :piwo:

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#8 Post autor: sobit »

Panowie takie pytanie. Zastanawiam się nad założeniem MBC. Szukałem na necie i piszą, że się nie da, bo map wywali błąd. Błąd wywali na pewno, ale czy ktoś wie, przy jakim stopniu doładowania ten błąd wywali? Gdzieś czytałem, i to chyba na naszym forum, że ktoś miał problem z zaworkiem sterującym westgate i moc w 2.0 dth wahała się od 90-110 czy nawet 120 i potem dopiero wyrzucało błąd przeładowania silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”