Po odpaleniu gasnie -?????

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mazarin

Po odpaleniu gasnie -?????

#1 Post autor: Mazarin »

Witajcie mam od 3 dni taki problem. Po nocy rano odpale zafire 20dti i po 4-5sekundach zadlawi sie i gasnie. Nastepnie muszę ją kręcić dobre 10sekund żeby odpaliła. Po drugim odpaleniu jest już wszystko ok tyle że z rury kopci pare sekund na bialo, dodam ze wcześniej po odpaleniu zawsze przez chwile zakopciła bialym dymem. Czy to może byc filtr paliwa? Mam auto od 3 miesiecy i zawsze tak było dodam ze nie wiem kiedy filtr byl wymieniony. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

Czy to nie jest podobne do tego tematu: Po odpaleniu..
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Mazarin

#3 Post autor: Mazarin »

Podobny ale tam jest benzyna , a tu diesel

olo018

#4 Post autor: olo018 »

Objawy podobne do zapowietrzenia ,sprawdź filtr paliwa,jak czarny to uszczelniacze wtrysków,i możesz zajechać pompę wtryskową ,lepiej będzie jak się zgłosisz do dobrego mechanika co zna problem zafir ,bo jak masz pompę PSG16 to drogi element.

Mazarin

#5 Post autor: Mazarin »

Na szczęście to tylko filtr paliwa. Auto pali jak nówka :)

olo018

#6 Post autor: olo018 »

Wymiana filtrów na początku to podstawa,zwłaszcza jak nie wiadomo kiedy były wymieniane,wkład był czysty czy cały czarny,jakie było paliwo w puszce filtra,i dokręca się pokrywe z wyczuciem ,bo za mocno dokręcona będzie przepuszczać.

bancyk1982

#7 Post autor: bancyk1982 »

witam mam problem z Zafirką rano jak jest zimna to ciezko pali jakby paliwo sie cofało czy wystarczy tylko wstawic zawór zwrotny czy moze jest inny powód tego . Jak jest ciepła to pali od razu pomózcie

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#8 Post autor: Jaymzarf »

bancyk1982, a świeczki sprawdzone???
Jeśli cofa paliwo to nie montuj zaworka tylko wyeliminuj przyczynę cofania (trawersy wtrysków, zawór w pompie, obudowa filtra, przelewy i trójniki...)

Takie montowanie zaworków zwrotnych to półśrodek nie eliminujący przyczyny. I tak w trakcie pracy silnika będzie zasysane powietrze w niewielkich ilościach, które powoli zabije pompę wtryskową, a to niestety bardzo droga usterka (nowa około 10.000zł, regenerowana około 6.000zł, chyba że masz PSG5 jednowtyczkową to ciut taniej)
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”