strata mocy po włączeniu tempomatu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gszuder

strata mocy po włączeniu tempomatu

#1 Post autor: gszuder »

Witam,
Dziwne rzeczy działy się wczoraj z moją ZA 2.0 DTi 2003 r. Jechałem obwodową trójmiasta, chciałem pomóc sobie w komforcie jazdy i włączyć tempomat, ale nie zadziałał niestety...dziwne. No ale nic, nie poddawałem się. Mianowicie gdy wjechałem na autostradę, dałem ostro gazu do 150km/h i standardowo chciałem włączyć tempomat. Po wciśnięciu na przycisk, tempomat zadziałał, ale po 2-3 sekundach pojawiła się zółta kontrolka z autkiem i auto nagle straciło moc...Pmax=100km/h, zero przyspieszenia. Z komina nic nie dymiło, ani na biało ani na czarno... Wjechałem na MOPa, stanąłem, obroty trzymał elegancko. Wyłączyłem auto, włączyłem po 10 sekundach i dalej rura na Malbork. Moc wróciła, osiągnąłem 150km/h i chciałem włączyć tempomat no ale już nie zadziałał...Nic też się nie stało z mocą. Auto dojechało do Malborka bez problemu, no ale też bez tempomatu.
Wiecie może co się mogło stać???
Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Czy po powtórnym odpaleniu nacisnąłeś na pedał hamulca zanim włączyłeś tempomat.... :?:

gszuder

#3 Post autor: gszuder »

Nie. Normalnie ruszylem pojechałem do przodu i przy około 140-150 próbowałem włączyć tempomat i nie zadziałał. Dla dziwności tego tematu powiem więcej - dzisiaj jechałem i przy 60km/h tempomat zadziałał... Nie wiem jak przy 140-150, bo po mieście tyle nie jeżdżę.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#4 Post autor: Harry200 »

Po odpaleniu samochodu zawsze musisz nacisnąć na hamulec,inaczej tempomat nie odpali,jeżeli masz pełny komputer MID to jest nawet komunikat informujący o tym po odaleniu samochodu ..

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#5 Post autor: Kacperuch »

ja mam ten komunikat, a tempomatu nie mam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

To jest komunikat który ma nam przypominać o kontrolowaniu hamulców przed jazdą,jako że tempomat jest wyłączany po naciśnięciu hamulca to po odpaleniu układ sprawdza stan drugiego styku odpowiedzialnego za jego wyłączenie..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”