Dodatkowa pompa paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
czarny19803

#16 Post autor: czarny19803 »

I jak się sprawdza ta ręczna pompka, daje radę. Mam coś takiego http://allegro.pl/reczna-pompka-pompa-p ... 66511.html może się sprawdzić? Myślałem o założeniu dodatkowej elektrycznej, wczoraj rozmawiałem z mechanikiem i mówił, że można coś takiego zrobić ale nie daje gwarancji, że nie wywali uszczelniaczy na pompie i uszczelek pod wtryskiwaczami, musi być jakaś o niskim ciśnieniu. U mnie dzieje się jeszcze coś takiego, że przy większych obrotach zapala mi się check engine i to na 4 i 5 biegu około 3tyś obrotów. Mechanior mówił, że jest to spowodowane tym że pompa zapodaje za mało paliwa. Nie wiem czy nie chciał mnie naciągnąć na regenerację pompy a to koszt okolo 3tyś zł.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#17 Post autor: Rybka »

czarny19803 pisze:U mnie dzieje się jeszcze coś takiego, że przy większych obrotach zapala mi się check engine i to na 4 i 5 biegu około 3tyś obrotów. Mechanior mówił, że jest to spowodowane tym że pompa zapodaje za mało paliwa. Nie wiem czy nie chciał mnie naciągnąć na regenerację pompy a to koszt okolo 3tyś zł.
Jeśli zapala się check powyżej 3tyś obrotów to ja stawiam na przeładowanie turbiny.
Wstępnie można przeczyścić czujnik doładowania.
A dokładną usterke wskaże podpięcie komputera i odczytanie błędu jaki wyskakuje.

czarny19803

#18 Post autor: czarny19803 »

ROBERT17244, A gdzie się znajduje ten czujnik?

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#19 Post autor: Rybka »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=131251
Polecam poczytać poza tym opcja SZUKAJ nie gryzie. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”