świece zapłonowe

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
chirus75

świece zapłonowe

#1 Post autor: chirus75 »

witam serdecznie właśnie wymieniłem sobie świece zapłonowe w mojej zafirze x16xel i wyglądały tak jak na zdjęciu.stąd moje pytanie czy to że są mokre oprócz jednej coś oznacza?
dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 18:51 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: SD72 »


Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: GOTI »

TUTAJ masz wszystko o kolorach świec ;)
Mnie tylko dziwi czemu one są tak nadpalane. Może podczas ostatniej wymiany mechanik nie dokręcił ich odpowiednio :mysli:

chirus75

#4 Post autor: chirus75 »

GOTI pisze:TUTAJ masz wszystko o kolorach świec ;)
Mnie tylko dziwi czemu one są tak nadpalane. Może podczas ostatniej wymiany mechanik nie dokręcił ich odpowiednio :mysli:

dzięki kolego,ale podczas odkręcania nie poczułem jakiegoś oporu,przynajmniej nie tak małego się spodziewałem.Sam dokręciłem dość mocno-tak do pierwszego oporu,myślę ,że chyba tak powinny być dokręcone nawet cewka nie była zbyt mocno przykręcona :piwo:

[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 19:38 ]
dodam że auto zaczęło lekko szarpać i przerywać podczas jazdy.Byłem u mechanika i powiedział żeby zacząć od wymiany świec.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: GOTI »

chirus75 pisze:dzięki kolego,ale podczas odkręcania nie poczułem jakiegoś oporu,przynajmniej nie tak małego się spodziewałem.Sam dokręciłem dość mocno-tak do pierwszego oporu,myślę ,że chyba tak powinny być dokręcone nawet cewka nie była zbyt mocno przykręcona :piwo:

[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 19:38 ]
dodam że auto zaczęło lekko szarpać i przerywać podczas jazdy.Byłem u mechanika i powiedział żeby zacząć od wymiany świec.
Moim zdaniem skoro nie odczuwałeś większego oporu podczas odkręcania to uprzednia osoba która je wkręcała możliwe, że nie dokręciła ich należycie i stąd te nadpalenia.

Świece mają swój żywot, więc auto mogło sie zachowywać nienaturalnie :)

Co do dokręcania świec to najlepiej najpierw je wkręcić ręcznie (tyle ile możemy), a później ćwiartka obrotu grzechotką, ewentualnie lekka poprawka (ale na prawde nie wielka) - metode polecam, na pewno nie zerwiesz w ten sposób gwintu ;)

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: SD72 »

GOTI pisze:Co do dokręcania świec to najlepiej najpierw je wkręcić ręcznie (tyle ile możemy), a później ćwiartka obrotu grzechotką,
Raczej jest niemozliwe dokrecenie swiecy recznie ;)Przynajmniej w moim silniku.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: GOTI »

bazyliszek72 pisze:
GOTI pisze:Co do dokręcania świec to najlepiej najpierw je wkręcić ręcznie (tyle ile możemy), a później ćwiartka obrotu grzechotką,
Raczej jest niemozliwe dokrecenie swiecy recznie ;)
Możliwe.
Tak jak wspomniałem wcześniej - dokręcamy tyle ile możemy ręcznie (oczywiście na przedłużce - jeżeli o to ci chodzi), a później grzechotka i 1/4 obrotu.
Za każdym razem wymieniam tak świece i jest dobrze. Teraz jestem na szkoleniu w serwisie Opla to na dzień dobry trafiła mi sie wymiana - sam mechanik powiedział, że to jest najlepszy sposób i sami tak robią (i chyba każdy mechanik też, ale to już zależy od gustu :lol: )

chirus75

#8 Post autor: chirus75 »

dzięki kolego, ze tak właśnie dokręciłem pierw ręcznie potem kluczem tylko czytałem linki z wcześniejszych odpowiedzi i tam właśnie takie świece są opisane jako :za dużo oleju w cylindrze lub zły stan silnika.Nie wiem co o tym sądzić.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: SD72 »

Tak jak wspomniałem wcześniej - dokręcamy tyle ile możemy ręcznie (oczywiście na przedłużce - jeżeli o to ci chodzi)
:tak: o to Sebastian chodzilo ;)

[ Dodano: Wto Maj 28, 2013 18:00 ]
bazyliszek72 pisze:
Tak jak wspomniałem wcześniej - dokręcamy tyle ile możemy ręcznie (oczywiście na przedłużce - jeżeli o to ci chodzi)
:tak: o to Sebastian chodzilo ;)
Ala ja osobiscie u siebie w samochodzie robie to kluczem dynamometrycznym (jak na to mechanicy ?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”