zawór par paliwa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

zawór par paliwa

#1 Post autor: sesorek »

Witajcie,

ostatnim czasie kiedy temp wzrosły zacząłem czuć we wnętrzu auta zapach benzyny... posługując się węchem niczym psa tropiciela ;) doszedłem iż ów zapach dobiega z prawego przedniego błotnika, a konkretnie z otworu gdzie wychodzą dwa przewody jeden idzie sobie gdzieś tam drugi do zaworu par paliwa, idąc dalej ściągnąłem nadkole aby dostać się do filtra węglowego nie stwierdziłem jakiegokolwiek zapocenia i oznak że coś wydobywa się właśnie z tego filtra... śledząc forum VB i wskazówki odłączyłem przewód wylotowy z zaworu auto zaczęło jakby lepiej pracować, przejechałem się zaobserwowałem jakby nabrało mocy z dolnego zakresu obrotów, mogę ruszyć bez dodawania gazu, wcześniej nie było to możliwe, po dalszym prześledzeniu tematu wyszło że najprawdopodobniej ten zawór nie działa, postanowiłem go sprawdzić oczywiście wg wskazówek , bateria 9v pod kostkę i zawór pracuje jak podłącze coś pyka dmucham powietrze i jest przelot, odłączam zamyka nie ma przelotu... więc działa idę do auta odpalam a na kostce od tego zaworu 14v a zawór nie otwiera się jest zamknięty....wtyk jest dwu pinowy.
Mam do was pytanie jak powinien pracować ten zawór ? jak go sprawdzić ? dlaczego po podaniu 9v otwiera a na 14v w aucie jest martwy ? czy ewentualnie mógłby któryś z kolegów sprawdzić u siebie w aucie czy po odpaleniu ten zaworek się otwiera, czy może w jakimś zakresie obrotów się otwiera ? bo taką informacje też gdzieś znalazłem chyba na forum renault albo forda... że powyżej 2,5 tys ja to wszystko w jakiś sposób zweryfikowałem zaworek jest martwy,, a paliwkiem niestety zalatuje :(

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Robert LTM »

ale żeś się wstrzelił mam identyczny objaw tylko w Citroenie C4 :lol: śmierdzi benzyną raz na jakiś czas :mysli: także czekam i ja na rozwój sytuacji ;)

wisniaq

#3 Post autor: wisniaq »

CHOPIE nie wiem gdzie jest WWL ale takiego nosa poszukuję do mojego autka. :)
Z jednej strony ryzyko, że zaraz admin usunie mój post jako nic nie wnoszący do tematu, z drugiej strony nie mogę się oprzeć, żeby napisać że mam identyczne objawy, a dostępne posty związane z zapachem paliwa w aucie nie rozwiązały mojego problemu.
SESOREK mógłbyś w przerwie w wąchaniu podesłać zdjęcie tego zaworu i odłączonego przewodu (tego po którym lepiej zaczął silnik pracować?) Z góry dzięki

luq3

#4 Post autor: luq3 »

WWL - powiat Wołomin :P

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#5 Post autor: sesorek »

poniżej zdjęcie

http://zapodaj.net/0d9306c1a4be3.jpg.html

przewód który odłączyłem to ten z prawej strony, zasysa tam powietrze

może ktoś coś zaradzi?

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#6 Post autor: sesorek »

koledzy pomoże ktoś ? posprawdzałem już chyba wszystko..wycieku nigdzie nie ma a teraz przy wyższych temp... do środka dostaje się zapach benzyny :-( dodam że przy niskich tego zjawiska nie ma, zakombinowałem drugi zaworek zachowuje się dokładnie tak samo jak ten który już mam...

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Robert LTM »

a więc ja swój problem rozwiązałem... :lol: okazało się że to listwa wtryskowa :/
nie było żadnych objawów zero wycieków jak spokojnie się jeździło to nic nie śmierdziało dopiero jak trochę pośmigałem to masakra.... nawet jak tylko poczułem wyskakiwałem z auta i nic sucho :? ale wymieniłem ryzyk fizyk i jest oki i spalanie zmalało przy okazji :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”