Sprzęgło - koło dwumasowe

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#256 Post autor: Jaymzarf »

snajper79, ale zauważ, że Ty masz Zosie B, do której komplet jest niestety tańszy...
Komplet dwumas+tarcza+wysprzęglik to około 2700-2900 plus robocizna - w moich stronach około 400zł...

Więc regeneracja jest opłacalna, tylko to też nie niewielki procent jak napisał jarecki69, gdyż koszt regeneracji to tylko część, do tego wysprzęglik (a warto w oryginał zainwestować) i robocizna... czyli jakieś 1500zł... No, ale to jednak połowa ponad zaoszczędzona... O ile da się zregenerować dwumas i nie jest już w stanie agonalnym...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

sylwek65
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 cze 2012, 18:31
Imię: Sylwester
Lokalizacja: Sosnowiec -Zagórze
Auto: Zafira 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#257 Post autor: sylwek65 »

Witam, widzę że jest wiele opini ma temat regeneracji dwumasy ale niestety ceny nowej do zafiry a 2.0dti są astronomiczne i spróbuję z regeneracją .Pozdro wszystkim i dzięki za pomoc i zainteresowanie ,dam znać o efektach po wymianie i przejechaniu paru tyś.Sylwek65
sylwek65

Sebka992

#258 Post autor: Sebka992 »

Witam , to mój 1 post i chciałbym prosić o pomoc. W zafirce 2.0 dti 2003r padła dwumasa wymieniłem ją przy tym także wysprzęglik tarcze i docisk, auto stało około 2 tygodni na warsztacie bo czekałem na dwumasę, po złożeniu wszystkiego auto nie odpala, więc zastanawiam się jakie mogą być przyczyny czujnik położenia wału bierze sygnał bezpośrednio z wału a nie z koła , a dwumasa nie miała żadnych znaków i montaż raczej nie miał znaczenia, jaka może być przyczyna? może paliwo się cofnęło w zbiornik i się zapowietrzył ? Może macie jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#259 Post autor: Jaymzarf »

Sebka992, pewnie drobna nieszczelność w układzie powrotnym paliwa (powroty z wtrysków i doprowadzenie ich do pompy) i układ się zapowietrzył... Wymienić wężyki wszystkie (koszt dobrej jakości wężyków to ok 15zł) i odpowietrzyć układ... Przy okazji na przyszłość zaoszczędzisz sobie problemów z odpalaniem czy koniecznością parkowania "z górki"...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

mariusz-wa

#260 Post autor: mariusz-wa »

Witam wszystkich, mam problem z moją zafirka, podczas jazdy na autostradzie chciałem zmienic bieg na niższy i pedał sprzegła zrobił sie miekki, praktycznie wciskam go bez zadnego oporu, tzn sprzęgło nie działa, jakos sie dotoczyłem ale mam problem bo jestem z granica a do domu 1000 km. Jesli ktos miał takie objawy to prosze o pomoc, dodam ze ciaknie płyn hamulcowy z obudowy sprzęgła i podejrzewam ze to siłownik (wysprzęglik).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#261 Post autor: Jaymzarf »

mariusz-wa, niestety, to na 1000% wysprzęglik... Tylko wymiana Cię ratuje...
Pewnie wcześniej były objawy typu głośniejsza praca przy naciśnięciu sprzęgła, jakieś chrobotanie, wycie...
Nie polecam zamienników, sam się nadziałem i podwójna robota była... Zamiennik padł (nieszczelność na łączeniu mieszka z podstawą) po jakimś tysiącu km, a dodatkowo od momentu zamontowania go, naciskając lekko sprzęgło, czuć było wibracje pedału. Teraz mam oryginał, przejechał już ponad 8000km i żałuję początkowych oszczędności mimo ostrzeżeń ze strony mechanika...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

mariusz-wa

#262 Post autor: mariusz-wa »

Witam, Jaymzarf dzieki za odpowiedz, a pamietasz moze ile taki wysprzeglik kosztował i ile powiedział Ci mechanik za naprawe.

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#263 Post autor: toka »

mariusz-wa pisze:Witam, Jaymzarf dzieki za odpowiedz, a pamietasz moze ile taki wysprzęglik kosztował i ile powiedział Ci mechanik za naprawe.
Ja też się pod to podłączę. Powiedz co jest oryginałem, bo pewnie nie będzie na ni logo GM i ile Cię kosztował. Ja wczoraj dzwoniłem do IC, to za samo koło dwumasy chcą ponad 1500zł :cry: . Jakby ktoś mógł napisać jakie części trzeba wymienić, żeby zrobić "komplet", to byłoby pomocne

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#264 Post autor: Jaymzarf »

mariusz-wa, toka, O ile mi wiadomo, jest to chyba TRW, mnie mechanik założył właśnie wysprzęglik z logo GM (fabryczna nówka), kosztował mnie 550 zł + wymiana...
Kwota robocizny nie będzie obiektywna, bo po primo - to mój znajomy, secundo - poza tą usterką robił mi przy okazji kilka innych drobnostek pod autem...
Średnio trzeba liczyć około 300 zł za wymianę wysprzęglika, bo by zdjąć skrzynię trzeba ruszyć sanki podwozia...

Jeśli chodzi o komplet sprzęgła z dwumasą, w jego skład wchodzi: koło zamachowe dwumasowe, docisk, tarcza sprzęgła, wysprzęglik...
U mnie zarówno dwumas jak i tarcza sprzęgła były w dobrym stanie więc pozostały stare, a w razie wymiany kompletu na taki montowany fabrycznie, koszt całości części 2700zł...

Ceny są z początku marca tego roku...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#265 Post autor: toka »

Jaymzarf pisze:Średnio trzeba liczyć około 300 zł
to mało. Ode mnie chcą 500 w Warszawie. Pytałem 2 mechaników. W jakim sklepie robiłeś zakupy?

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#266 Post autor: Jaymzarf »

toka, mój mechanik zaopatruje się sam w części, że tak powiem, kompleksowo obsługuje Zosie :), a gdzie robi zakupy - nie mam pojęcia, nie wnikam, dla mnie ważne, że ma tanio te części, nawet oryginały... Zamiennik, mimo jego sprzeciwu na moją odpowiedzialność też sam kupował...

Co do cen robocizny, nie dziwię się, że taka cena w centrum... U nas jak dobrze poszukać też takie warsztaty się znajdzie z taką ceną... Ja jednak zawsze mówię, że czasami warto poszperać, popytać znajomych, bo można trafić na uczciwego, solidnego i naprawdę nie drogiego mechanika...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#267 Post autor: toka »

Jaymzarf pisze:Ja jednak zawsze mówię, że czasami warto poszperać, popytać znajomych, bo można trafić na uczciwego, solidnego i naprawdę nie drogiego mechanika...
i dlatego mi naprawia kolega :) w dzień pracuje w bmw, a po pracy u siebie

kylu
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: opel zafira b 1.9 cdti enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#268 Post autor: kylu »

witam! mam takie małe pytanko,czy po nr ;win da sie sprawdzic czy Zośka posiada dwumase
czy jakos inaczej mozna to sprawdzic 2006 rocznik; B pozd!

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#269 Post autor: janekW67 »

Jeżeli to jest diesel,to na pewno jest dwumas.
Oczywiście!

kylu
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: opel zafira b 1.9 cdti enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#270 Post autor: kylu »

tak diesel 1.9 jak w opisie
sam nie wiem, nie ma żadnych objawów poza tym ,że zagłówek fotela trzęsie wewnętrzne lusterko czasami tylne siedzenia
zagłówek trzęsie przy zapalaniu jak i w czasie jazdy
przejadę do mechanika zobacze co powie pozd! dzięki wielkie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”