masa usterek po podłączeniu komputera pomocy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: janekW67 »

Hej! Podstawowe pytanie: czy auto pracuje normalnie,czy może ma jakieś objawy? Poza tym wymień czujnik temperatury silnika,sprawdź sondę,skasuj błędy.
Oczywiście!

zbywoj

#17 Post autor: zbywoj »

Silnik pracuje normalnie. Czujnik płynu w chłodnicy (2-pinowy) po przeczyszczeniu pokazał prawie 90 stopni na desce (jeśli o tym pisałeś). Jak sprawdzić sondę? W zafirze jest jedna?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: janekW67 »

W Zafirze są dwie sondy. Najlepiej je sprawdzisz na wykresie,po podłączeniu do komputera. Skoro czujnik działa,EGR działa,to pozostaje skasować błędy,jeździć i obserwować.
Oczywiście!

huzar79

#19 Post autor: huzar79 »

Nawiązując do moich poprzednich błędów które tu opisałem hhhmmmm mam nadzieję że za szybko nie pochwalę się ale wszystko ok tzn prócz tych dwóch błędów co w innym poście opisuję. Zośka chodzi ładnie nie szarpie kompletnie nic lecz nic za darmo. Zadzwoniłem do Elektro-bip Pan powiedział że jest pewien że to sterownik skusiłem się i wysłałem sterownik przyszedł mi w sumie po 5 dniach włożyłem i wszystko gra oprócz sondy ale to myślę że jest do opanowania mam na myśli że czas na wymianę przyszedł. Koszt cóż nie był za mały bo 1000zł ale przynajmniej jak do tej chwili mam radość wkońcu z auktka (ciekawe jak długo będę się cieszył).

zbywoj

#20 Post autor: zbywoj »

Dziś zauważyłem, że świecący CHECK znika mi ok. 200m od domu. A pokazuje się nadal niewiadomo dlaczego.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: janekW67 »

zbywoj pisze:Dziś zauważyłem, że świecący CHECK znika mi ok. 200m od domu. A pokazuje się nadal niewiadomo dlaczego.
Nie chciałbym być wyrocznią,ale domniemam,że winny temu jest przepływomierz. Podaje różne dawki powietrza,raz za duże, raz za małe, na przemian z prawidłowymi i dlatego check się zapala i po jakimś czasie gaśnie.
Ale, oczywiscie mogę się mylić.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”