zapalanie silnika i brzęczenie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lukaszek_0583

zapalanie silnika i brzęczenie

#1 Post autor: lukaszek_0583 »

Cześć wszystkim!
Mm nast. problem, otóż podczas odpalania silnika niekiedy słyszę takie brzęczenie z lewej strony kokpitu wydobywający się jakby spod plastiku nad włącznikiem świateł. Wtedy nawet jak już silnik chodzi to przez kilka sekund wszystkie wskazówki są na zero(prędkościomierz zero to normalne ale obrotomierz musi miec już ok. 800 obr.) Czy ktoś się już spotkał z tym? proszę o info

DUKS4

#2 Post autor: DUKS4 »

Cześć witam wszystkich serdecznie.Pisze do cie bo mi robi się tak samo .Zegary warjują a kontrolki mrugają i brzęczenie.Widzisz u mnie robi się tylko w zimę przy bardzo niskich temp.Więc myślę że to są pierwsze oznaki kończącego się akumulatora.Przy odpalaniu zośki jest bardzo duży pobór prądu więc jakiś przekażnik może łapać.

DarekRzeszów

#3 Post autor: DarekRzeszów »

Koledzy u mnie to samo i jak już odpali to wskazówki podnoszą się dopiero po ok2sekundach

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: janekW67 »

DarekRzeszów pisze:Koledzy u mnie to samo i jak już odpali to wskazówki podnoszą się dopiero po ok2sekundach
Akumulator się kończy.
Oczywiście!

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#5 Post autor: wojtek1985 »

u mnie bylo tak, ze przy odpalaniu ponownie zaswiecaly mi sie kontrolki od abs kontroli trakcji ITP,spadaly wskazniki paliwa i temp, oraz przygasalo swiatelko, niekiedy nawet powracaly mi wykasowane wczesniej bledy z ECU silnika, a sterownik gazu lapal blad napiecia. Wymienilem baterie i wszytko jest ok, a starą przezucilem do Tigry:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”