rurka doprowadzajaca olej

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

rurka doprowadzajaca olej

#1 Post autor: adam1985 »

witam,
Jakis czas temu dalem moja turbine do regeneracji. wszystko ladnie poskladalem no ale juz dluzszy czas nie moge idealnie uszczelnic polaczenia na gorze gdzie olej wchodzi do turbiny. kombinacji juz troche porobilem i z wyzszymi i nizszymi podkladkami, srube tez co Jakis czas sprawdzam i dalej co Jakis czas puszcza delitatnie. chcialem kupic nowa rurke, bo wczesniej zalozylem stara ale jej cena w serwisie jest wysoka. znalazlem firme ktora dorabia weze hydrauliczne i zapewne dorobia bez problemu tylko trzeba im bedze taka rurke wysklac.

tak wiec moje pytanie czy ktos z was przerabial Taki Problem juz ? czy moze ktos z was ma jakas wymiarowke kakowej rurki?
na niemieckich stronach mozna znalezc takie dorabiane rurki/ wezyki , ale kosztuja ok 70 euro

Awatar użytkownika
prymus2103
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:04
Imię: Robert
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Astra
Model: J
Oznaczenie silnika: A14NEL
Kontakt:

#2 Post autor: prymus2103 »

Ja u siebie na serwisie z takimi problemami , to nieraz stosujemy podkładki aluminiowe są bardziej miękkie i lepiej uszczelniają , nawet na korkach spustowych miski oleju.
https://www.facebook.com/autoserwisplos ... e=bookmark

Montaż Instalacji Gazowych LPG - http://www.lpgtech.pl/

Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba chwilę poczekać :-)

Obrazek

olcik
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 20 sie 2014, 07:24
Imię: Artur
Lokalizacja: łódzkie
Auto: OZA 1.8 INSI 2.0
Model: ZA
Oznaczenie silnika: z18xe

#3 Post autor: olcik »

w razie czego to mam taka rurkę po małym przebiegu ;) rzeczywiste 76tys mil :>
Obrazek

Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

#4 Post autor: adam1985 »

z tymi aluminowymi podkladkami to tez juz troche myslalem ale tak sie calyczas zastanawiam czy wytrzymaja temperature bo przecierz panuje tam calkiem spora.

"olcik" fajnie ze masz taka rurke wyjeta. moze moglbys ja zwymiarowac?

na ebay.de sa takie weze teflonowe ale nie Maja u gory kolanka tylko prosta koncowke. tak wiec zastanawia mnie czy kiedys pod temperatura sie nie zacznie zalamywac?

co Prawda kiedys juz dorabialem rurki pomiedzy filtrem a chlodnica oleju i dali mi tez leflonowe powlekane nierdzewnym drutem. solidne, ale i cena byla solidna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”