olej miksol jako dodatek do ropy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#76 Post autor: GOTI »

Ja swojego czasu używałem STP ale od pewnego czasu zaprzestałem bo nie wiem czy te specyfiki tak na prawde coś dają ;)
Obrazek

markov

#77 Post autor: markov »

Czytałem coś o miksolu ale ja bym się nigdy na to nie zdecydował. Co do innych dodatków, to raz czy dwa użyłem xaramic'a. Co zrobiły w silniku nie wiem ale jak wleje się coś takiego co 4k km to koszt żaden a ewentualne samopoczucie lepsze;) Z drugiej strony, jeśli lejesz tylko vervę lub v-pawer'a to tu masz "ochronę" silnika i raczej, z naciskiem na raczej, niczego więcej nie potrzebnujesz... chyba że chcesz:)
pzdr

hanti

#78 Post autor: hanti »

markov, i pozwolisz, że ci powiem że jesteś w błędzie z tą ochroną silnika przez werwe itp te paliwa są bardziej suche niestety. np niemcy zawodowo jeżdżący " na wschód" od dawna dodają olej do paliwa. Jeśli jestem w błędzie to wytłumacz mi dlaczego w niemczech silniki na PD mogą robiś po 500Kkm i więcej a u nas po 200 - 300Kkm siadają pompowtryski, nieszczęsne pompy w oplach itp.
Ja dodaję i widzę różnicę na +.
Poza tym syntetyczny olej do 2T napewno nioe zaszkodzi - w końcu to olej do paliwa

Skasowany użytkownik 6483

#79 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ja dzis sie wybieram w daleka droge bo 900km , jadę na Niemcy i też wleję sobie oleju do paliwa mimo iz zatankuję V-powera. To tak profilaktycznie :)

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#80 Post autor: Robert LTM »

też się dołączam do tematu :ok: ,,w PL jest zbyt sucha ropa'' tak usłyszałem od kolesia który robił mi wtrysk do Passata i sam osobiście doradzał dodawanie coś w stylu mixolu do paliwa i sam osobiście też do zafirki teraz zamierzam profilaktycznie ;) tylko szukam czegoś lepszego bo jakoś źle mi się mixol kojarzy :P

karol79
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2015, 15:17
Imię: Karol
Lokalizacja: Ożarów
Auto: zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: dth
Gender:
Kontakt:

#81 Post autor: karol79 »

Jak dolewać mixol to nie 100- 200 ml na zbiornik tylko 1 litrę. Jedna litra na 50 litrów paliwa to tylko 2 %. Przy 100 ml to 0,2 %. Chyba nikt nie sądzi że takie stężenie w czyms pomoże. Z drugiej strony taka litra pewnie już będzie miała wpływ na szybkosć zbierania się nagaru w egr.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 16:52 przez karol79, łącznie zmieniany 1 raz.
Chętnie odpowiem na pytania związane z pompami wtryskowymi VP44, VP30 i ISUZU

struśpędziwiatr

#82 Post autor: struśpędziwiatr »

Cześć.
Widzę że temat dawno zapomniany wiec troszkę się przypomne.
Zafire mam od 2 tyg.tankuje na Shellu tego V-Pawera nitro + diesel który jest "taki przezaje..ty"
To co lać ten mixol????

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#83 Post autor: janekW67 »

Nie zaszkodzi.
Oczywiście!

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#84 Post autor: Janus »

karol79 pisze:Jak dolewać mixol to nie 100- 200 ml na zbiornik tylko 1 litrę. Jedna litra na 50 litrów paliwa to tylko 2 %. Przy 100 ml to 0,2 %. Chyba nikt nie sądzi że takie stężenie w czyms pomoże
1:50 to stosunek dolewania oleju do benzyny w celach stowrzenia z niej środka smarnego w silnikach dwusuwowych. Jako dodatek do ropy nie potrzebujemy takiego stężenia, bo nie mamy zapewniać smarowania pompy. Pompa smaruje się ropą sama. Mamy tylko poprawić właściwości smarne tej ropy którą lejemy do baków naszych aut.
Janusz

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#85 Post autor: Crazy »

Jak mi robili pompę w VB to wspomnieli ze można co pare tankowan do pełna nalac 200ml mixolu
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Skasowany użytkownik 6483

#86 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja w swojej ZA 2,2 DTi lałem często mixol do oleju i nie miałem żadnych przygód . Silniczek chodził jak ta lala :piwo: :piwo: :piwo:

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#87 Post autor: Janus »

Ja leję do swojej 100ml na każde tankowanie praktycznie i tak od stycznia 2015. Wszystko działa, silnik nie dymi.
Janusz

Awatar użytkownika
vasyl00
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2016, 13:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#88 Post autor: vasyl00 »

Witam
Odnosnie stosowania mixolu do ropy to moge potwierdzic tylko tyle ze mechanicy zalecaja 100 ml na zbiornik wlac nie tylko w przypadku opalu ale i do normalnej ropy na stacji
Problem dotyczy nas w Polsce bo nie najlepszej mamy jakosci paliwo i zacierajace sie pompy to nie przypadek bo zoski za granica robia po 400000 i szlag trafia pompe a u nas nie jednokrotnie 200000 i regeneracja
Mam mechanika w sosnowcu ktory zajmuje sie tylko Oplami i tez potwierdzil 100 na baniak lac jest lepsze smarowanie i dluzsza zywotnosc pomp

Powiem na wlasnym przykladzie
Dolewam olej do ropy i tez szlag trafil pompe ale po przebiegu ponad 300 000
vasyl00

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#89 Post autor: Wojti »

Wystarczy tankować paliwo dobrej jakości np.Statoil lub shell lub stosować dobre dodatki np Archoil 6400 D i dotyczy to zarówno diesli jak i benzyn :)
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#90 Post autor: Dziadek13 »

Dodam jeszcze dodatek do diesla AMSOIL Diesel Cetane Boost bardzo dobry.
lub ARCHOIL AR6900-D MAX koncentrat DIESEL ON 500ML
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 15:16 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”