Klucz do świec żarowych

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
BONGO43

Klucz do świec żarowych

#1 Post autor: BONGO43 »

Witam wszystkich.Proszę o pomoc,mianowicie czy ktoś wie jaki klucz jest potrzebny do wykręcenia świec zarowych w Zosi A 2.0 DTI? Z góry dziękuję i pozdrawiam.BONGO43 :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Witam,do wykręcenia świec żarowych jest potrzebna przedłużana nasadowa 10.

rafi

#3 Post autor: rafi »

Witam, ja używam klucza rurkowego nr. 10

Pawelcio

#4 Post autor: Pawelcio »

to i ja się podepnę.. a jak wkręcać? książka podaje (Sam naprawiam) że trzeba to zrobić dokładnie określnym momentem... dokręcacie kluczem dynamometrycznym czy na wyczucie? bo się przymierzam do wymiany i mam wątpliwości... pozdrawiam! Paweł

KOPERNIK

#5 Post autor: KOPERNIK »

Pawelcio, powiem tak jeśli nigdy tego nie robiłeś zostaw to komuś kto się na tym zna bo z doświadczenia wiem że popsuć się szybko popsuje gorzej będzie to naprawić i koszta rosną.pozdrawiam

rafi

#6 Post autor: rafi »

Witam ja tez mówie lepiej nie zabieraj się za to, wymiana nie jast kosztowna , a bałaganu można sobie narobić.

dejna

#7 Post autor: dejna »

słuchaj kolegów.... większość dotyka problem zapieczonej świecy żarowej... generalnie możesz sobie narobić podobnych problemów a ostatecznością w naprawach tego typu jest zdjęcie głowicy... a to już są duże koszta... jak byś do tematu nie podchodził to lepiej zlecić to warsztatowi... naprawdę, lepszej rady niż dają KOPERNIK, i rafi, nie ma...

Pawelcio

#8 Post autor: Pawelcio »

tak... do tej pory z poprzednim samochodem większość rzeczy robiłem sam... zafirka jakoś tak szczególnie lubię że postanowiłem poczytać co tam w książce napisane stoi... i stąd pytanie... wiecie, jakbym tak za każdym razem nie brał się za nic bo do tej pory tego nie robiłem , to dzieci też by mi mechanik ( a może listonosz ) zrobił... dziwne , że na o wiele prostsze pytanie o numer klucza nikt nie odradził gościowi roboty ( no co ty , nawet nie wiesz jaki numer klucza a za wykręcanie sie bierzesz??) a mnie tak wszyscy odradzacie... nie będę tego robił sam, mam kuzyna mechanika, on twierdzi że wkęca się normalnym kluczem, a pytanie pojawiło się bo chciałbym żeby to było zrobione po papiesku , a książka mówi o kluczu dynamometrycznym... no coż , dziękuję wszystkim troskliwym, może jednak ktoś odpowie na pytanie a nie tylko będzie sypał morałami.. pozdrawiam Paweł

Todek

#9 Post autor: Todek »

Klucz dynamometryczny, to służy do dokręcania śrub/w tym świec żarowych/ z określonym momentem, a nie do ich wykręcania. :D

Pawelcio

#10 Post autor: Pawelcio »

Todek pisze:Klucz dynamometryczny, to służy do dokręcania śrub/w tym świec żarowych/ z określonym momentem, a nie do ich wykręcania. :D
toteż ja podłączając się do tematu , zapytałem jak dokręcać... bo skoro już mowa o kluczu to można to było wszystko w jednym temacie załatwić... czyżby kolega nie czytał ze zrozumieniem??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#11 Post autor: MieHor »

Przypominam, że tutaj rozmawiamy merytorycznie i na temat bez osobistych wycieczek. Do tego służy inny dział.

rafi

#12 Post autor: rafi »

No dobra , wymieniam świece sam robie to na ciepłym silniku , przed wkręceniem smaruje gwint świecy tawotem ,dokręcam z namaszczeniem patrząc co jakiś czas na wkręcone świece , jak już nie idzie i wysokość świecy jest taka sama jak pozostałych to uznaje że jest ok. Wykręcam i wkręcam zwykłym kluczem rurkowym ( kąplet kluczy kupiłem za 7 zyla w obi) POWODZENIA. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”