duże spalanie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
vojti

#76 Post autor: vojti »

Taka dziwna myśl mi przyszła. Mi kiedyś zwiesił się komputer i wskazówka obrotomierza ustawiła się trochę wyżej w pozycji zerowej i pokazywała mi zawyżone obroty. Odłączyłem akumulator na pół minuty i wszystko wróciło do normy. Może coś podobnego się stało u Ciebie :mysli:

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#77 Post autor: mr.big »

vojti pisze:Taka dziwna myśl mi przyszła. Mi kiedyś zwiesił się komputer i wskazówka obrotomierza ustawiła się trochę wyżej w pozycji zerowej i pokazywała mi zawyżone obroty. Odłączyłem akumulator na pół minuty i wszystko wróciło do normy. Może coś podobnego się stało u Ciebie :mysli:
Spróbuje odłączyć aku. Mam nadzieję że nic mu się nie rozprogramuje z tego powodu :)

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#78 Post autor: gRZENIU »

mr.big, Spróbuj też podmienić od kogoś przepływomierz bo może przekłamywać i dlatego nie ma żadnego błędu, bo ECU analizuje dawkę benzyny stosunkowo do pobranego powietrza poprzez odczyty z sondy ... Miałem Taki sam problem w Astrze F z tym silnikiem .... Tylko najpierw wymienił bym termostat ... ;)

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#79 Post autor: Aliass »

kacza1982 pisze:Spala 12l benzyny?? Tyle to pali OPC i to nie w ecodrivingu, ale normalna jazda z przewagą buta. Po pierwsze wymiana termostatu - to bardzo ważny element dla instalacji lpg, ale podejrzewam, że u Ciebie to nie jedyny problem. Trzeba by odczytać błędy z komputera i po wymianie termostatu podjechać na regulację gazu. Kolejna sprawa jak stara jest instalacja, bo jakoś z wypowiedzi sądzę, że to chyba nie sekwencja, ale mogę się mylić. Zosia Z18XE (taką posiadam), pali benzyny przy normalnej jeździe ok. 8l benzynki. U mnie przy ecodrivingu (emeryt stajl) schodzę do 8,3l/100 GAZU! Spalanie na komputerze pokazuje ok. 7,2-7,8. Kolego, wymień termostat, zmień płyn, później litrażuj na benzynie i na gazie, później można diagnozować co dalej z tym fantem, bo wątpię, aby sam termostat powodował spalanie rzędu 12l
Mam ten sam silnik i kom mi pokazuje spalanie w granicach 10,0 - 10,5 L BENZYNY i to by sie sprawdzało bo gazu LPG mi ciagnie do 12litrów....

Fakt ze 90% trasy to miasto i ciezka noga
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 16:51 przez Aliass, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Skasowany użytkownik 16629

#80 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Kurde, mam teraz zagwozdkę, 3 miesiące temu pracowałem w innym miejscu i do roboty miałem 18km przez miasto, do roboty spokojnie do 60km/h, raczej brak korków, ale pracowałem na 2 zmiany, i wierzcie mi, po 1 zmianie jazda w korkach to masakra i spalanie rośnie diametralnie, pomimo, że do roboty spokój i na drugą zmianę też w miarę spokój, spalanie wychodziło mi przy spokojnej jeździe do 9,5 gazu. Nie katuję auta często, więc może to dlatego, ale jakoś nie chce mi się teraz wierzyć, że jeżeli tylko wszystko jest sprawne to autko pali 10l benzyny... Przyznam się bez bicia, jeździłem wcześniej Hondą 1,4 z gazem, nie żałowałem jej, bo lubiła wysokie obroty (ja też :) ) i spalanie wychodziło przy ciężkiej nodze do 8,5 gazu, musiałem zmienić auto na coś "wysokiego" i kupiłem Zosię w benzynie z zamiarem założenia gazu. Nastawiłem się, że auto o masie 1,5 tony, wysokie i duże dość będzie palić 10l benzynki (wcześniej jeszcze jeździłem Passatem 2,0 lpg z automatem - spalanie na trasie bardzo delikatne = 70-90km/h to 9l gazu, ale na codzień ok. 12,5l). Nie spodziewałem się po Zosi żadnych oszczędności. Kupiłem, zrobiłem jakieś 2000km na benzynie z spalaniem ok. 7,5 benzyny i zostałem w szoku dużym. Po założeniu gazu spalanko na poziomie 9-9,3 gazu, teraz mam pracę dalej (30km), ale połowa to autostrada i stosuję ecodriving, więc osiągam te 8,3 gazu... Koledzy, sam nie wierzyłem, że takie "bydle" może palić tak mało, więc albo macie nogę o wadze jednej tony albo coś nie tak w aucie... dodam, że u mnie przepływomierz jest wymieniony na używany, nieco lepszy niż oryginał, ale jednak nie do końca sprawny, co jakiś czas wyskakuje P0170 i nic się nie dzieje. Dziwne to jak cholera, bo teraz albo jestem strasznie emerytem w czasie jazdy albo wasze autka coś nie tak palą. Dobra, wracam do tematu, Krzysiu, wymień termostat, czujnik, jeżeli nadal będzie dużo palił, odłącz przepływomierz, komputer wywali błąd i będzie pobierał zaprogramowane fabryczne dane - jeżeli nadal będzie palił nadmiar to przepływka ok, ale będzie trzeba przejrzeć sondy, wtryski

ps. szkoda, że gaziarz nie zastanowił się czemu auto pali tak dużo benzyny tylko chciał zarobić i gaz założył, o reszcie mechaników nie wspomnę, bo Zosia 1,8 lubi olej, ale benzyny chyba nie pali tyle co opc

Powodzenia przede wszystkim dobry człowiecze

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#81 Post autor: mr.big »

kacza1982 pisze:Po założeniu gazu spalanko na poziomie 9-9,3 gazu, teraz mam pracę dalej (30km), ale połowa to autostrada i stosuję ecodriving, więc osiągam te 8,3 gazu... Koledzy, sam nie wierzyłem, że takie "bydle" może palić tak mało
Kurde, ale Ci zazdroszczę :(
Własnie zakupiłem termostat w komplecie z czujką temperatury. W weekend będzie wymiana.
Jak nie pomoże to wymienię przepływomierz.

Skasowany użytkownik 16629

#82 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Zanim wymienisz, bo to dość duże koszta, zatankuj do pełna, odłącz przepływomierz, zrób ok. 100km i zatankuj do pełna. Tanim kosztem sprawdzisz czy napewno trzeba wymienić przepływkę. Bez przepływomierza auto wywali błąd i przestawi się na fabryczne nastawienia wtrysków/mieszanki/bla bla bla. Jeżeli będzie lepiej to może być przepływka, ale może też wtryski, które oszukują podczas normalnej pracy, a przy nastawach fabrycznych podają jak trzeba. Nowe instalacje gazowe właśnie "uczą się" od ecu silnika. Sprawdź, zobaczymy, oczywiście po wymianie termostatu :)

Powodzenia

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#83 Post autor: mr.big »

Termostat wymieniony. Po testach spalanie gazu spadło z 12,5 do niespełna 10,5 litra.
Na benzynie nie testowałem.

Jest dobrze :D

Skasowany użytkownik 16629

#84 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Nie jest dobrze, jest lepiej, ale jeszcze nie dobrze. Rozumiem, że w Krakowie większe korki, ale to chyba 90% jazdy musiałaby być w korkach na takie spalanie. Jeżeli Tobie Krzyśku pasuje taki wynik to ok, ale ja bym przetestował auto na benzynie, wiem, że to koszta, ale wystarczy zalać do pełna raz, zrobić 100km i dotankować na tej samej stacji i dystrybutorze. Wyjdzie Ci ładny wynik na benzynie i sprawdzisz w ten sposób czy przypadkiem lpg coś jest nie tak. Powiem szczerze, moje auto bardzo miło mnie zaskakuje, po serwisie rocznym lpg, przeczyszczona listwa wtryskowa, wymieniony wkład 1-go wtrysku, filtry, kalibracja wtrysków i regulacja auto pali mniej niż na świeżo po instalacji rok temu. Ostatnio rekordowo 8,1 gazu przy emeryt stajl 85% kontra 15% lekkie miasto

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#85 Post autor: mr.big »

kacza1982 pisze:Nie jest dobrze, jest lepiej, ale jeszcze nie dobrze. Rozumiem, że w Krakowie większe korki, ale to chyba 90% jazdy musiałaby być w korkach na takie spalanie. Jeżeli Tobie Krzyśku pasuje taki wynik to ok, ale ja bym przetestował auto na benzynie, wiem, że to koszta, ale wystarczy zalać do pełna raz, zrobić 100km i dotankować na tej samej stacji i dystrybutorze. Wyjdzie Ci ładny wynik na benzynie i sprawdzisz w ten sposób czy przypadkiem lpg coś jest nie tak. Powiem szczerze, moje auto bardzo miło mnie zaskakuje, po serwisie rocznym lpg, przeczyszczona listwa wtryskowa, wymieniony wkład 1-go wtrysku, filtry, kalibracja wtrysków i regulacja auto pali mniej niż na świeżo po instalacji rok temu. Ostatnio rekordowo 8,1 gazu przy emeryt stajl 85% kontra 15% lekkie miasto
Potestuję również na benzynie.
Zastanawiam się co pokazuje komputer jeżdżąc na LPG, bo przed założeniem gazu to rozumiem, ale teraz ?

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#86 Post autor: Aliass »

teraz "zgaduje" spalanie albotroszke inaczej napisze.. podaje dane jakbys jechał na benzynie...
Obrazek

Awatar użytkownika
wsebastian
Przeglądacz
Posty: 66
Rejestracja: 07 lip 2011, 17:59
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Żory [SZO]
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: x18xe1

#87 Post autor: wsebastian »

mr.big pisze:Termostat wymieniony. Po testach spalanie gazu spadło z 12,5 do niespełna 10,5 litra.
Na benzynie nie testowałem.

Jest dobrze :D

Moim zdaniem jest bardzo dobrze :ok:

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#88 Post autor: Janus »

kacza1982 pisze:Kurde, mam teraz zagwozdkę, 3 miesiące temu pracowałem w innym miejscu i do roboty miałem 18km przez miasto, do roboty spokojnie do 60km/h, raczej brak korków, ale pracowałem na 2 zmiany, i wierzcie mi, po 1 zmianie jazda w korkach to masakra i spalanie rośnie diametralnie (...)
żadna zagwostka - spójrz Kolego na termometr na zewnątrz i pomyśl ile czasu twoje auto się nagrzewa. Poza tym Ty pewnie ten proces wydłużasz nagrzewaniem się w kabinie kosztem ciepła twojego silnika ;)

poza tym co innego jazda, a co innego stanie w korku...

Uważam że 10l w cyklu miejskim dla Z18XE w Zośce to wynik rewelacyjny. Konie lubią wypić i tu nie ma innej opcji - praw fizyki i chemii nie oszukasz. Ta moc musi się skądś brać. 125KM?

Miałem Vectrę A 1.8 90KM w automacie - po mieście min 10l.
Miałem VA 2.0 115KM w manualu - po Warszawie 10-11l z klimą.
Mój ojciec ma Cordobę 1.8 90KM - małe miasto, krótkie trasy (do 10km) - 8,5-9l.
Moj kuzyn ma Astrę F 1.4 60KM - i tu niespodzianka... 10l. Ale co tu się dziwić, jak auto ciągle niedogrzane bo robi trasy 2-3km (!)
A popytajcie posiadaczy Oplowskich 1.6 16V 100-105KM - czy komuś pali mniej niż 9-10l w mieście?? Nie uwierzę...
Kolega ma w rodzinie Merivę I z Z16XEP - miasto 60tys mieszkańców i spalanie 9l...

Konie muszą wypić i tyle ;)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2015, 23:26 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

garbusek4

#89 Post autor: garbusek4 »

garbusek4 pisze:Opel Zafira A climatronik . Witam mam problem z klimatyzacją . Poprzedni właściciel częściowo zdementował instalację a konkretnie sprężarkę . Z tego co zdążyłem zauważyć to chłodnica i wentylator też są do wymiany . Uszkodzona klimatyzacja generuje błąd na liczniku i zapala się kontrolka w kształcie chłodnicy co powoduje przełączenie w tryb serwisowy i gwałtowne zwiększenie zużycia paliwa . Jako że chwilowo nie mam kasy na tyle aby wyremontować klimatyzację . W związku z tym moje pytanie , czy można jakoś oszukać - zmostkować czujniki aby klimatyzacja nie generowała mi błędów , może jakiś emulator czy coś w tym rodzaju . Pomóżcie bo 13 l / 100 diesla trochę boli .
Po diagnostyce komputerowej nie ma innych błędów poza tymi odmawiającymi się związanych z klimatyzacją . Błędy to brak ciśnienia w instalacji i błąd sterownika klimatyzacji ale to normalne bo poprzedni właściciel zdementował całkiem sprężarkę . Po kasacji błędów klimatyzacji i dopuki nie wygenerują się ponownie . gwałtownie spada zużycie paliwa do poziomu około 7-8 l
Ostatnio zmieniony 30 sty 2016, 21:41 przez garbusek4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#90 Post autor: rafant4011 »

Heike pisze:Witam,

Potrzebuję rady. Od jakiś 4-6 tygodni auto zaczęło mi spalać więcej niż powinno.
Wcześniej [nawet zimą] spalanie wynosiło 9.2-9.5 LPG /100km. Aktualnie wzrosło o ponad litr. Klimatyzacji używam,jak na razie, sporadycznie. W ubiegłym roku używałem na okrągło i a i tak spalanie nie przeskoczyło 9.6 litra LPG.
Czy macie pomysł, co może być przyczyną?
Filtry wymienione, olej wymieniony, ciśnienie w oponach w porządku.
Aha i tankuję zawsze na tych samych 3 stacjach.
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :-)
jedź na serwis gazowy i tam niech ci to skontrolują...
Ostatnio zmieniony 01 cze 2016, 10:33 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”