Problemy z ruszaniem na zimnym silniku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#31 Post autor: gRZENIU »

anghelinni, Sprawdź może świece ( odległości przerwy od elektrody ) , bo to też może być przyczyną szarpania na zimnym silniku i dławienia oraz dziwnych błędów ...

Awatar użytkownika
beniamin82
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2015, 08:51
Lokalizacja: Zielina, k.Krapkowic
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE

#32 Post autor: beniamin82 »

anghelinni pisze:
beniamin82 - jak tam Zośka? Naprawiona?
Wczoraj odebrałem dowód rejestracyjny.
Prawko oddali po 10dniach.
Koszt naprawy ponad 3tysie. Praktycznie poszło całe zawieszenie razem ze zwrotnicą. I chyba coś sączy z kolumny kierownicy.

Tak więc testów ciąg dalszy.
Z tym p0170 to też mi wyskakiwał, całkiem nieregularnie raz po kilkudziesięciu kilometrach a raz po kilkuset.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2016, 07:32 przez beniamin82, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Tyle pije moja Zafira A 1.8
Obrazek a tyle mój Benelli BN251 :-)

Skasowany użytkownik 16629

#33 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

beniamin82 pisze:Wczoraj odebrałem dowód rejestracyjny.
Prawko oddali po 10dniach.
Koszt naprawy ponad 3tysie. Praktycznie poszło całe zawieszenie razem ze zwrotnicą. I chyba coś sączy z kolumny kierownicy.

Tak więc testów ciąg dalszy.
Z tym p0170 to też mi wyskakiwał, całkiem nieregularnie raz po kilkudziesięciu kilometrach a raz po kilkuset.
To tyle dobrze, że prawko już masz z powrotem, cieszymy się, a jednocześnie współczujemy wydatku i problemów. Niech Zosia teraz służy nadal, warto inwestować

Błąd P0170 to błąd "worek" i może zawierać duperelkę, a może być jedną z kilku lub nawet kilkoma usterkami. Najbardziej podejrzane są niestety najdroższe elementy czyli: przepływomierz, sondy lambda, cewka, ecu. Najbardziej mi to przypomina objawy przepływki, ale jeżeli po jej odłączeniu objaw nadal się pojawia to następnie sondy, ecu na samym końcu. Powodzenia w usuwaniu awarii

ps. u mnie też lekko muli na zimnym przy ruszaniu, ale lekko, na ciepłym idealnie, u mnie to przepływka (na 99%) i błąd P0170 pojawia się od razu po skasowaniu, a check świeci tak samo jak u Ciebie - różnie, raz po 10km, raz po 1000km, ale pomimo oświecenia kontrolki nic się nie dzieje, auto chodzi tak samo dobrze

anghelinni

#34 Post autor: anghelinni »

Świece wymieniałem niedawno, NGK dwuelektrodowe (znów się zapomniałem, podobno przy gazie lepsze jednak te jednoelektrodowe).
Zdecydowałem się wymienić tę sondę - wziąłem VDO. Jak na razie wygląda że jest lepiej - auto bez szarpania rusza i nie dławi się prawie wcale. Prawie, bo dwa-trzy razy jak do tej pory przydławił się przy ruszaniu na zimnym. Przejechałem ok. 150km na benzynie, check wyskoczył tylko raz na samym początku (pierwsze 30km?), jak dotąd się nie powtórzył. Od jutra pojeżdżę na LPG, mam nadzieję że przynajmniej check się nie będzie już pojawiał...

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#35 Post autor: Janus »

anghelinni pisze:Panowie, jak sprawdzić sondę lambda? Wiem, że po wykręceniu można multimetrem sprawdzić rezystancję, ale nie wiem na których przewodach? Mam podejrzenie co do sondy - na komputerze daje dziwne odczyty, tzn. raz pracuje lepiej, raz gorzej...
Tak dla "potomności" - sondę lambda sprawdza się woltomierzem, czy napięcie oscyluje na rozgrzanej sondzie i silniku (temp pracy czyli na pewno powyżej 70-80oC). Najlepiej sprawdzać na sondzie podłączonej normalnie do wiązki. Multimetr podłączony do odpiętej sondy może nic nie pokazać (sprawdzone na własnym przykładzie). Podejrzewam że miernik potrafi "zeżreć" cały impuls napięcia wytworzony przez sondę. Dopiero sonda podpięta do ECU silnika ma sygnał niejako wzmacniany i miernik jest w stanie zmierzyć prawidłowo zmiany napięcia.
Janusz

Awatar użytkownika
beniamin82
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2015, 08:51
Lokalizacja: Zielina, k.Krapkowic
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE

#36 Post autor: beniamin82 »

Jak na razie kilkaset km przejechanych na nowym przepływomierzu i nie ma żadnych problemów z ruszeniem na zimnym silniku. P0170 też nie wyskakuje.
Inna sprawa że wyłączyłem u gazownika "autoadaptację " i komp LPG leci na sztywno. Nie wiem na ile to ma wpływ.
W zasadzie jak będę obok warsztatu LPG przejeżdżał to poproszę o wyłączenie, dam znać.za jakiś czas.
Obrazek Tyle pije moja Zafira A 1.8
Obrazek a tyle mój Benelli BN251 :-)

anghelinni

#37 Post autor: anghelinni »

beniamin82 - i jak po zmianie ustawień LPG? Możesz napisać jaki konkretnie przepływomierz założyłeś? Z tego co pamiętam to jakiś zaminnik.

U mnie niestety problem z dławieniem się przy ruszaniu powrócił jak bumerang - wymiana sondy pomogła na checka i P0170... Ostatnio za to przy ruszaniu (już właściwie na ciepłym) zapaliła mi się kontrolka ASR i świeciła aż do momentu zgaszenia silnika. Może to jakiś trop? Zastanawiam się teraz nad wymianą przepływomierza... Może mi się uda znaleźć jakiś na zamiankę, żeby sprawdzić czy to pomoże...

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#38 Post autor: ojciec polak »

anghelinni pisze:Zastanawiam się teraz nad wymianą przepływomierza... Może mi się uda znaleźć jakiś na zamiankę, żeby sprawdzić czy to pomoże...
Nie wykluczone, że pomoże. Pod warunkiem, że przepływka będzie sprawna.

U siebie również walczę z problemami po odpaleniu. Po zmianie przepływki jest nieco lepiej. To znaczy jak na benzynie odpalam i jeżdżę to nie ma problemów ani z szarpaniem, ani z obrotami.Dolałem dodatkowo do benzyny jakiegoś specyfiku do czyszczenia wtrysków. Jak przełączę na gaz w czasie jazdy to wyskakuję błąd i silnik pracuje nie równo. W przyszłym tygodniu mam zamiar wymienić wtryski gazu i zobaczymy jaki będzie efekt.

Skasowany użytkownik 8511

#39 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Mam taki same objawy na gazie i po diagnozie okazało się, że wtrysk gazowy na 3 cylindrze nie działa prawidłowo , wytrzymał tylko 60 tyś :>

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#40 Post autor: ojciec polak »

pioneet pisze: wytrzymał tylko 60 tyś
Moje 80 tyś - to i tak nie źle jak na Valteki. :lol:

Orateel

#41 Post autor: Orateel »

Może pomogłaby tutaj regeneracja pompowtryskiwaczy cena nie jest wysoka a raz na jakiś czas naprawdę warto wykonać takie coś , sam niedawno regenerowałem i wszystko lepiej chodzi :) Sprawdź może u Ciebie też takie coś przyniesie efekty.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, 10:16 przez Orateel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#42 Post autor: ojciec polak »

Za późno... Dzisiaj Zosię wstawiłem do gazownika...będą nowe wtryski. :lol:

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#43 Post autor: Mat86radom »

ojciec polak, na jakie wymieniasz??

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#44 Post autor: ojciec polak »

O ile mnie pamięć nie myli to "Hana"

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#45 Post autor: Mat86radom »

ojciec polak pisze:O ile mnie pamięć nie myli to "Hana"
Mam i ja :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”