Gdzie szukać numeru silnika?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#31 Post autor: Jacek2308 »

Koenig, O ile pamiętam to różnice są w zakresie rolek prowadzących. Pasek i rolka napinacza te same.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#32 Post autor: Koenig »

gieesiak pisze:Koenig, numer silnika masz wybity na dzwonie bloku tuż przy łączeniu z dzwonem skrzyni od strony chłodnic. Jest to na wysokości wtyczki od sondy lambda.
Ewentualnie jak się zachował numer to na pokrywie rozrządu 2 wklejki :>
W trakcie pierwszych poszukiwań, na lewo od sondy lambda namierzyłem jakiś ośmioznakowy numer złożony wyłącznie z cyfr, jednak różnił się on od tego co otrzymałem na podstawie numeru VIN więc nie brałem go pod uwagę.
Dzięki za uściślenie obszaru poszukiwań, mam nadzieję że pozwoli to w końcu na namierzenie numeru silnika.
Jacek2308 pisze:Koenig, O ile pamiętam to różnice są w zakresie rolek prowadzących. Pasek i rolka napinacza te same.
W ostateczności mógłbym wymienić tylko pasek rozrządu, napinacz i pompę, ale że rozrząd to element dość newralgiczny to wolę wymienić cały komplet a do tego niestety potrzebuję numeru silnika. Nie jestem do końca przekonany czy numer seryjny silnika odczytany na podstawie numeru VIN jest na pewno dobry.

Dzięki kolegą za odzew.
Pzdr.
Koenig

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: Bodek »

Nie bardzo rozumiem o czym jest dyskusja, części dobiera się pod nr VIN, w którym zawarty jest nr nadwozia.

Kupujesz według nr katalogowego lub nr części i ma pasować
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#34 Post autor: Koenig »

Bodek pisze:Nie bardzo rozumiem o czym jest dyskusja, części dobiera się pod nr VIN, w którym zawarty jest nr nadwozia.

Kupujesz według nr katalogowego lub nr części i ma pasować
Bodek, jestem tego samego zdania, że numer VIN powinien wystarczyć do namierzenia części, ale przeglądając sieć i oferty sprzedaży, często przy temacie rozrządu pojawia się zapytanie również o nr silnika (również w tym wątku jest opisana taka sytuacja). Jeżeli chodzi o nr katalogowy lub części to przyznam się, że nie pomyślałem o tym (mój błąd), tylko zasugerowałem się danymi, które wymagał sprzedawca. Generalnie znalazłem dobry rozrząd w dobrej cenie, ale chciałbym uniknąć zbędnego reklamowania części gdyby okazało się, że nie będą pasować do mojej Zafiry, tym bardziej, że auto jest potrzebne non stop, a z mechanikiem jestem ustawiony, że wraz z rozrządem będzie wymienione parę innych rzeczy i chciałbym te tematy pozamykać przy jednej wizycie w warsztacie.

Pzdr.
Koenig

:ok: - Bodek
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 16:26 przez Koenig, łącznie zmieniany 1 raz.

Zboooy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:56
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#35 Post autor: Zboooy »

Witam
Czy ktoś może ustalić mi nr seryjny silnika po VIN?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: janekW67 »

Zboooy pisze:Witam
Czy ktoś może ustalić mi nr seryjny silnika po VIN?
Możesz to sprawdzić tutaj:
http://opelvindekoder.pl/
Oczywiście!

Zboooy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:56
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#37 Post autor: Zboooy »

Dziękuję za pomoc. Niestety nr silnika z tej strony jest inny niż nr widoczny na silniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”