Silnik z astry g do zoski a

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kuaczos

Silnik z astry g do zoski a

#1 Post autor: kuaczos »

Witam.
Pech chciał ze padła mi Zośka. Okazało się ze to uszczelka pod głowicą. Mechanik powiedział ze lepiej wymienić silnik jako, :( ze podtlenek gazotu dość mocno dojechał silnik. Nasuwa się pytanie czy silnik z astry g X16XEL podejdzie do zosi 1.6 16v '99?
Pozdrawiam

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#2 Post autor: Janus »

Silnik jako blok jest taki sam. Jeżeli oba mają katalogowo ten sam stopień sprężania - to będzie PnP. Zdaje się że silniki z rodziny ZxxXE miały inne głowice i wybrania w tłokach - ale to wnioskuję po czyimś poście tutaj, że zamienił głowice i bardzo mu się kompresja zmieniła...
Janusz

kuaczos

#3 Post autor: kuaczos »

Remont więcej mnie wyniesie niż wymiana silnika wiec wybrałem to drugie jako ze do kupienia mam cały silnik z osprzętem w bdb stanie

scaliłem - Sebu$

Co do mocowania łap itp coś tam się różni ?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 17:24 przez kuaczos, łącznie zmieniany 1 raz.

commer
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2012, 20:10
Lokalizacja: Nowy Targ
Model:

#4 Post autor: commer »

Też borykałem się nie tak dawno z tym problemem, ale jednak wolałem wyremontować silnik - większy koszt jednak dzięki temu wiem że mam silnik zrobiony, a nie "Panie, silnik igła w dobrym stanie" a chwilę później ten sam problem co na starym ;)

Ogólnie cały remont wyszedł mnie 3400 z planowaniem głowicy, nowymi pierścieniami, uszczelniaczami, rozrządem, napinaczem i jeszcze wieloma innymi częściami. Zniknęły problemy, spalanie oleju (feralny silnik Z18XE).

Na ten moment pewno podjąłbym taką samą decyzję ;)

kuaczos

#5 Post autor: kuaczos »

Silnik mam pewny od znajomego któremu się nie opłacało klepac wiec sprzedaje na części. Mechanik wycenił mi remont na ponad 3 tys+pompa klimy 300. Na tą chwile to za duży wydatek. Silnik z wymianą i pompa klimy wyniesie mnie max 2 tys

commer
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2012, 20:10
Lokalizacja: Nowy Targ
Model:

#6 Post autor: commer »

Nie rozumiesz :) Dla mnie żaden silnik nie jest pewny mimo zapewnień kogokolwiek. Nie zaglądałem do silnik, nie jeździłem samochodem, nie wiem kiedy i w jakich interwałach był wymieniany olej oraz jak tak naprawdę silnik jest przeciążony. Dlatego jak pisałem dla mnie akurat pewniejszy był remont silnika niż zakładanie używki która w dowolnym momencie może walnąć - ale tak jak mówię to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. A skoro jesteś pewny silnika, zakładaj - co do dopasowania nie wiem czy nie lepiej byłoby zapytać także na forum astry.

kuaczos

#7 Post autor: kuaczos »

Silnik wymieniony , okazało się ze stary był kompletnym trupem. Blok silnika pękniety.

Skasowany użytkownik 16406

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

I co wszystko pasowało bez problemu z astry?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”