Sprzęgło

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

Sprzęgło

#1 Post autor: fiolet »

Witam.
Mam już dość - wczoraj na A4 pedał sprzęgła pozostał mi w podłodze ;-( Płyn wyciekł.
Mechanik dał radę dojechać na warsztat.
Z jakimi kosztami mogę się liczyć ?

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#2 Post autor: tomzam »

jak padł centralny wysprzeglik to robota ze 300zł + części 150-500 w zależności od producenta

płyn wyciekł pod pedałem czy wyciekł na łączeniu skrzyni z silnikiem?
Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, 15:28 przez tomzam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#3 Post autor: fiolet »

tomzam pisze:płyn wyciekł pod pedałem czy wyciekł na łączeniu skrzyni z silnikiem?


Dzięki. Raczej na łączeniu bo kapało bardziej z lewej strony. Nic zobaczymy po naprawie. W zeszłym miesiącu wymienione pół auta i zaś awaria :evil:
Ale dzisiaj na noc mieliśmy wyjeżdżać nad morze - wiec tyle dobrego, że w miarę blisko domu poszło, a nie w trasie z załadowaną Zośką.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

Przeczytaj ewentualnie napisz swój post tutaj:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1426 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#5 Post autor: fiolet »

GOTI pisze:Przeczytaj ewentualnie napisz swój post tutaj:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1426 ;)
Czytałem, czytałem zanim założyłem nowy temat - niestety jak sam tytuł mówi "sprzęgło koło dwumasowe" i jak wiadomo głównie temat dotyczy DTI a ja nie mam dwumasy(na szczęście :D ).

Skasowany użytkownik 16629

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Niestety to raczej wysprzęglik (siłowniczek pod pedałem czy jakoś tak)...

Współczuję wam, bo znam waszą historię z Zosią (i Meganką też)... przez tyle czasu nic, a jak zaczęło się psuć to wszystko i bardzo drogo... Niestety Zosia to kobieta, lubi pomarudzić, ale jak nie ma "okresu" to do rany przyłóż ;) miejmy nadzieję, że tanio uda się coś zdziałać

3majcie się ciepło dobrzy ludzie

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#7 Post autor: fiolet »

Rafał - no właśnie - wymieniliśmy już praktycznie wszystko i zostały tylko sprzęgło i skrzynia stare. No to sprzęgło już poszło - a skrzynię mam nadzieję mechanik obejrzy w trakcie roboty - już mu mówiliśmy, aby tam jeszcze zerknął ;)
Co do kosztów to dam znać za kilka godzin. Części miał mieć dzisiaj o 9 wiec raczej wieczorkiem jedziemy po Zośkę. Tylko jeszcze kilka pierdół miał zrobić typu piloty, zamek, wyregulować obroty (bo po poprzednich wymianach nie były regulowane), ustawić zbieżność. Stoi na warsztacie kuzyna - tyle szczęścia bo do niego akurat jechaliśmy - oczywiście w innym celu - ale Zośka chyba wiedziała, że zmierza do mechanika i na złość to zrobiła :lol:
Co do sprzęgła to go wykończył mocno stromy podjazd z dziurą na dziurze w Krynicy, gdzie trzeba było kilka razy dziennie go pokonywać i ruszać z ręcznego. Dostało porządnie w du..... i padło :piwo:
kacza1982 pisze:Niestety to raczej wysprzęglik (siłowniczek pod pedałem czy jakoś tak)...
I tak też było - koszt niewielki bo tylko 200 :D
Ale aby rozebrać roboty ponoć było okropnie dużo i ciężko bo wszystko zapieczone. Tarczy nie wymieniał nam ponieważ zużyta była w ok. 40%- więc nie było sensu.
Zośka śmiga aż miło - pozdrawiamy :piwo:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 22:59 przez fiolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16629

#8 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

i to cieszy, że Zosia pomimo kolejnych problemów znowu śmiga. Z wysprzęglikiem niestety tak jest jak już ktoś wcześniej napisał - robocizna droga, bo robota niewygodna. Na szczęście sprzęgło ok, bo niestety u nas jest drogie, może nie tyle sprzęgło, co jego komplet, po łożysko kosztuje tyle co docisk+tarcza. .

ps. wysprzęglik raczej nie padł przez Krynicę i podjazd, bo to w d... dostaje tarcza i docisk, wydaje mi się, że po prostu dokończył żywota

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#9 Post autor: Maćku »

Panowie i Panie jakie sprzęgło polecacie do x18xe1?
Obrazek

romi76
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2009, 08:56
Imię: Roman
Lokalizacja: bialystok
Auto: Zafira 1.8 125km z18xe
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#10 Post autor: romi76 »

Ja wymienilem 5 lat temu na firmę LUK.tanio nie bylo ale jezdzi nadal.
calkiem fajna bryczka

Skasowany użytkownik 24733

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 24733 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tutaj...
W temacie o swoim aucie już poruszałem lekko temat.

Ale własnie dziś muszę już zamówić sprzęgło... W stacjonarnych sklepach wszędzie wychodzi 900-1100zł za komplet z LUKa.

Znalazłem na internecie: https://www.sprzegla24.pl/produkt/zesta ... 2733/26627 (wg vinu odpisali mi, że powinienem kupić ten zestaw).
Czy ktoś miał do czynienia z tym sklepem?
Mechanika mam umówionego na przyszły tydzień i chciałbym to sprawnie załatwić... A 200-300 zł piechotą nie chodzi ;)

W sklepach stacjonarnych w tej cenie dawali mi komplet VALEO lub "jakieś niemieckie"...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”