2.0 Dti od ilu startuje turbina.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
misiu107
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2018, 23:34
Imię: Michał
Auto: Zafira A 2.0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

2.0 Dti od ilu startuje turbina.

#1 Post autor: misiu107 »

Mam pytanie. Od ilu obrotów startuje wam turbo. U mnie jest to 2,5 k obrotów. Spotkałem sie z mechanikiem ktory mowi że można zrobić żeby startowała od 2k obrotów. Tu pytanie czy nic w związku z tą zmianą sie nie stanie i czy takie coś jest możliwe

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

misiu107 pisze: 20 cze 2018, 23:11 Mam pytanie. Od ilu obrotów startuje wam turbo.
Turbo startuje od razu jak zapalisz silnik oczywiście bez mocy, moc doda zaciągnięcie gruchy a kiedy to już zależy od komputera,temperatury silnika, i co najważniejsze czas pracy egr bo jak otwarty jest egr to turbo nie może doładowywać bo wtedy ciśnienie spalin z wydechu musi wtłoczyć spaliny do dopalenia.Być może masz nie domykający egr i część doładowania idzie w wydech przez nie domknięty egr dopiero przy większych obrotach doładowanie turbo zaczyna przewyższać i czujesz moc.Ale podstawa to sprawna przepływka nie znaczy że nie wywala błędu ale jej parametry są zaniżone i też turbo później wstaje.Jak chcesz zwiększyć odczucie że wszystkie koniki wróciły do zagrody to zrób moda z emulacją egr,jest temat na forum, kolega @Janus robił do swojego chyba taki sam silnik.
viewtopic.php?f=31&t=21562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”