Coś syczy i ciężko odpala

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sajmon28

Coś syczy i ciężko odpala

#1 Post autor: Sajmon28 »

Witam
Ledwo odebrałem auto po naprawie elektroniki pompy i wymianie przewodów przelewowych a tu znowu problemy. Auto ciężko odpala. Albo za drugim razem albo po dłuższym kręceniu. Jak juz zapali to puszcza chmurkę jasnego dymu. Niepokojące jest to, że słychać pod maską syczenie, które się wzmaga przy dodawaniu gazu. Syczenie to słychać z lewej strony silnika. Wcześniej paliło "od strzała".
Napiszcie czy u Was nawet przy takich temperaturach jak obecnie zapala się kontrolka od świec żarowych, bo u mnie się nie zapala ?

Pozdrawiam
Sajmon28

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

Kontrolka świec żarowych u mnie tylko mignie i to jeszcze trzeba obserwować żeby zauważyć. Odnośnie syczenia - zaciąga gdzieś "lewe" powietrze, stąd to syczenie, sprawdź wszystkie połączenia na przewodach podciśnienia, szczelność układu szczególnie w dieslach to podstawa sukcesu.

Sajmon28

#3 Post autor: Sajmon28 »

Zaraz jadę sprawdzić czy jakiś przewód nie strzelił i nie zaciąga lewego powietrza. Czy problem z odpaleniem in ten charakterystyczny dymek może być efektem "lewego powietrza"? Jak odpali chodzi równo.

metax

#4 Post autor: metax »

Raczej sprawdź połączenie kołnierzowe za turbinką - na rurce stalowej. Na połączeniu tym, po zdjęciu obejmy i rozczłonkowaniu elementów - powinna być uszczelka /oring/.
Jej brak powodował w moim motorku zaskakująco wyraźne syczenie.

darkp1

#5 Post autor: darkp1 »

Auto na pewno jest dobrze odpowietrzone? Bo ciężkie palenie i syczenie mogą być odosobnionymi objawami.

Sajmon28

#6 Post autor: Sajmon28 »

Muszę dokładnie się przyjrzeć autku bo mam je dopiero kilka dni i jeszcze go nie z nam za dobrze. Dziś na przykład paliła bez zarzutu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”