Zafira A opc problem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RazielBart
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 29 sie 2018, 23:21
Imię: Bartosz
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC Turbo
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#16 Post autor: RazielBart »

ukaR Na wstępie powiem Ci że sporo Siorba oleju -sprawdz gniazda świec czy nie są zalane. U mnie to"był winowajca", konkretniej uszczelka pokrywy zaworów, przez co m.in. mialem zalane swiece ( szczegolnie 3cia pływała ;p ) a ubytki oleju były w granicy 0.8 - 1,2L /1000km. Zmalało ale i tak Auto czeka na remoncik / przeglądzik generalny.

Co do płynu chłodzącego ja wymieniłem korek na nowy i jest spoko. Podkreślając że u mnie widziałem że na zgrzewie zbiorniczka jest mokro - czyli od góry spływało a nie ubywało "gdzieś".
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 22:51 przez RazielBart, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1981
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: ryba1 »

ukaR pisze: 05 kwie 2019, 08:26 Dzień dobry, wykorzystam temat i podepne się z pytaniem odnośnie mojej Zafirki, mój problem dotyczy dymienia po chwili pracy na wolnych obrotach, gdy auto np postoi chwilę na światłach to podczas ruszania puszcza chmurkę, według mnie jest spalany olej bo ewidentnie go wtedy czuć.
Auto pracuje cicho, na zimnym silniku przy mocniejszym dodaniu gazu, podkreślam przy mocniejszym(2.5/3tys obrotów) też potrafi przydymic ale nie tak intensywnie.
Oleju dolewam raz na 2/2.5 tys km tak około 1litra,plynu chłodzącego też mi nie ubywa. Czy może to być wina turbiny? A może to uszczelniacze ewentualnie pierścienie olejowe, proszę o jakąś wskazówkę :)
Silnik do roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”