Pomimo wysokich obrotów silnika, auto nie ma napędu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sylwek

Pomimo wysokich obrotów silnika, auto nie ma napędu

#1 Post autor: Sylwek »

Wczoraj moja Zosieńka odmówiła posłuszeństwa. Auto na trasie w pewnym momencie straciło moc. Obrotomierz wskazywał maksymalne wartości a prędkościomierz ledwo drgał. Wyglądało to tak, że przy w okolicach 5000 obr jechałem 20-40 km/h.
Gdy trochę odpoczęło, można było przejechać parę kilometrów, później znów się zatrzymywało. Zastanawiam się co to może być, kilka miesięcy temu wymieniałem przegub wewnetrzny i teraz nie wiem czy to znów ta sama awaria, czy tym razem coś nowego.
Przy pierwszym zatrzymaniu auta, zapaliła się kontrolka auta z kluczem. Gdy zgasiłem auto a po chwili odpaliłem ponownie, to kontrolka zgasła i już się później nie zapaliła.

Może Panowie macie pomysł co to mogło nawalić. Pojawił mi sięstraszny problem bo za 2 tygodnie mam w planach urlop i zepsute auto strasznie mi to komplikuje.
Zośkę musiałem grzecznie zostawić w Radomiu, jutro zgodnie z umową Assistance trafi do tamtejszego ASO a ja będę zmuszony głębiej sięgnąć do mego portfela (coś tak czuję).

kicaj

#2 Post autor: kicaj »

to znaczy nie ma mocy czy brak przeniesienia napedu?
widze ze automat...
jakies kontrolki sie zaswiecily? jak bedziesz wiedzial to podaj bledy...

arash

#3 Post autor: arash »

tak jak kolega napisał.. najlepiej podaj błedy jakie pokazało na kompie... kolega bajbus pewnie cie przeniesie do samochodu z kluczykiem ;) ... u mnie taka spraa podobna była wymieniłem egr i bajka :D koszt trzepnął po kieszeni ale warto było ...

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#4 Post autor: BajBus »

kolego arash, bajbus nie przeniesie, bo czytając post Sylwka to może być grubsza sprawa...
Sylwek tak jak napisał kicaj odczytaj błędy i będzie wiadomo co sie stało, bo jak sie już lampka zapaliła to błędy są zapisane...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Sylwek

#5 Post autor: Sylwek »

Kolega BajBus może robić za wróżkę :)
sprawa jest gruba. zdiagnozowali spalone sprzęgło w skrzyni i odesłali z kwitkiem, bo ASO nie zajmują się automatami.
Dobrze, że są jeszcze inne firmy z lepszym podejściem do ludzi w potrzebie, gorzej że naprawa pójdzie w duże tysiące.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#6 Post autor: BajBus »

Sylwek pisze: bo ASO nie zajmują się automatami
:lol: :lol:
wybacz ale sie nie mogłem powstrzymać... co to za aso co nie potrafi naprawić swojego auta?
no niestety automat nie jest to tania sprawa, widać ktoś musiał nieźle katować to autko przed tobą :(
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”