Nie mogę uruchomić silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
przemas

Nie mogę uruchomić silnika

#1 Post autor: przemas »

Witajcie , przeglądam od wczoraj tematy ale nic nie znalazłem, objaw następujący:

- po przekręceniu kluczyka nie zapala się kontrolka świec żarowych
- po próbie uruchomienia (bez skutecznej) włącza się wentylator chłodnicy i pracuje przez 2 minuty
- zwarcie przy włączonych jednocześnie światłach mijania i awaryjnych, ale znika w momencie zmniejszenia podświetlenia deski - na maksymalnym kontraście zwarcie , po lekkim zmniejszeniu bez zwarcia
- dalej nic, nie można uruchomić silnika.
-paliwo jest

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Sprawdziłbym najpierw czy dochodzi zasilanie na moduł sterowania świec żarowych bezpiecznik 80A w komorze silnika oraz 15 A piaty od lewej na samym dole w kabinie....Piszesz że masz zwarcie jak włączysz awaryjne i mijania-pali się wtedy bezpiecznik czy tylko przygasają światła ,jeżeli się przepala to który.Zostaje jeszcze wentylator ale najpierw sprawdź to co Ci napisałem..

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

Masz schemat lepiej to ogarniesz.
Obrazek
I pomierz napięcie na aku,sprawdź czujnik temperatury lub odłącz go i odpal może wyskoczyć błąd albo podepnij pod kompa i z czytaj błędy.

przemas

#4 Post autor: przemas »

Bezpieczniki w kabinie nie są przepalone, do bezpieczników w komorze silnika nie mogłem się dostać. Światła nie przygasają, a raczej nie zwróciłem uwagi żeby przygasały.
Co do schematu to przykro mi bardzo ale to nie moja bajka nic mi nie mówi, no może niewiele.

Jutro będę musiał wysłać auto do serwisu. Jak usuną usterkę to podzielę się informacją. Dzięki za powyższe wskazówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”