zafira 1.6benz+cng

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
keram74

zafira 1.6benz+cng

#1 Post autor: keram74 »

witam wszystkich i pozdrawiam.mam problem i potrzebuje pomocy z góry dziękuje. mianowicie w mojej zafirce wczoraj wynikł taki problem iż moja zafirka na cng zrobiła się jakaś słaba wyczuć można jak by nie paliła na wszystkie 'gary'po przełączeniu na benzyne był taki sam objaw i zaświeciłą się kontrolka silnika.po zostawieniu samochodu na noc rano na cng było bez zmian ale na benzynie chodziła już dobrze a kontrolka świeci nadal i na cng jest nadal tak jakby chodziła nie na wszystkich :garach".pomocy.pozdrawiam

sQcha

#2 Post autor: sQcha »

Kontrolka sygnalizuje istniejący błąd. Bez podłączenia pod komputer się nie obejdzie.
Przyczyn może być sporo, wiec nie będę bawił się w zgadywanie.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#3 Post autor: firek »

keram74, Odwiedz forum CNG auto, będziesz mógł poczytać o kłopotach z jakimi borykaja się inni właściciele aut z CNG min. Zafir.
U ciebie najprawdopodobniej padł, lub pada którys z wtryskiwaczy gazowych, przy zczytaniu błędów powinni zdjagnozować który bo poprostu będzie błąd z wypadania zapłonów na danym cylindrze. Pozdrawiam

jurek 1771

#4 Post autor: jurek 1771 »

witam ! nie wiem gdzie to wkleic /? pojawil sie olej w gardzieli przepustnicy a nawet / smietana / czy to oznacza uszczelka pod glowica /?? moc nie oslabla tylko szarpie coraz bardziej jakbym przyczepe ciagnal /? pomocy pliss 1!!

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#5 Post autor: firek »

jurek 1771, jest to najprawdopodobniej tylko skutek niedogrzania silnika.
Oczywiście sprawdz jeszcze poziomy: płynu chłodniczego i oleju, jesli te są w pożądku to tylko masz niedogrzany silnik, a syfek wedrujący z odmy zanieczyscił Ci przepustnicę. Wyczyść przepustnicę dokładnie, a pózniej rozgrzej swoje autko najlepiej do przysłowiowej czerwonosci na trasie. Pozdro ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”