Pomocy 2,0 DTI

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Bodek »

snajper79 pisze:witam na początku chciałem się przywitać, jadę jutro oglądać dokładniej zafirę z 2002 r 2.0 DTI 101KM, i mam pytanie ponieważ miałem okazję przewieść i zauważyłem że świeci się kontrolka autka z kluczykiem czytałem trochę i znalazłem tylko że może to wskazywać problem ze świecami żarowymi, czy może to oznaczać też coś poważnego, pisałem na innym forum opla ale niestety nie uzyskałem żadnej informacji, tak że proszę o jakieś rady i podpowiedzi, z góry wielkie dzięki
Czy to świece, to nie wiadomo, autko z kluczykiem wskazuje na pojawienie się jakiegoś błędu (usterki).
Jeżeli wiesz, że to świece, to nie ma się czym przejmować, wymienia się tylko tą, która jest walnięta i tyle.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Sansei

#17 Post autor: Sansei »

Lub problem z EGR itp, zapewne coś do zrobienia... nawet jak się nie zaświeci od razu to warto się przejechać i sprawdzić, jak się wkręca na wyższe obroty, po nagrzaniu, jak się zachowuje podczas jazdy z równą prędkością 80 i 110 km/h i co się dziej przy dłuuuugim hamowaniu silnikiem itp.

EDIT: Warto też po jeździe podjechać na kompa i sprawdzić błędy itp.

EDIT 2: BODEK ale słyszałem, ze wielu mechaników boi sie wymiany świec w Zafce, bo się strasznie zapiekają i urywają...

snajper79

#18 Post autor: snajper79 »

dzięki za odpowiedź na kompa pojadę, jechałem nim i przegoniłem go tak do 130 km/h i nic dziwnego nie zauważyłem oprócz tego że silnik reaguje na dodanie gazu z małym opóźnieniem naciskam na pedał gazu i dopiero po chwili jakieś 2 cm wciśnięcia i auto dostaje kopa ale to może być "turbo dziura" (lub też kwestia przyzwyczajenia, inna pozycja za kierownicą do tej pory jeździłem laguną) o tych świecach też słyszałem, ale ostatni kolega wymieniał w nissanie świece a ma aluminiową głowicę i koleś mu bez problemu wymienił z tym że ma świece krótsze od oplowskich i ma chyba 2 lata młodsze autko

podbiel

#19 Post autor: podbiel »

Jeśli świece są walnięte to kontrolka zapala się na 2-3 sekundy po odpaleniu i gaśnie.

snajper79

#20 Post autor: snajper79 »

a co jak świeci cały czas nawet przy rozgrzanym silniku?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#21 Post autor: Harry200 »

Jeżeli świeci cały czas to jest jakiś inny błąd,tak bez podłączenia pod komputer to cięzko jest odpowiedzieć,numerów błędów silnika jest ponad tysiąc..

snajper79

#22 Post autor: snajper79 »

dobra kupiłem, odnośnie tej kontrolki auta z kluczykiem to jak uruchamiam zimny silnik to zaświeca się dopiero po chwili i świeci cały czas, ale jak zgaszę i silnik jest rozgrzany to po odpaleniu już nie świeci, i mam jeszcze jedno pytanie czy wskaźnik temperatury powinien być równo na kresce pomiędzy 80 a 100 stopni? bo u mnie nie dochodzi

pablo2374

#23 Post autor: pablo2374 »

snajper79 pisze:dobra kupiłem, odnośnie tej kontrolki auta z kluczykiem to jak uruchamiam zimny silnik to zaświeca się dopiero po chwili i świeci cały czas, ale jak zgaszę i silnik jest rozgrzany to po odpaleniu już nie świeci, i mam jeszcze jedno pytanie czy wskaźnik temperatury powinien być równo na kresce pomiędzy 80 a 100 stopni? bo u mnie nie dochodzi
o to nie wiem czy czasem EGR nie do wymiany :/

snajper79

#24 Post autor: snajper79 »

umówiłem się już na przyszły tydzień do mechanika poleconego przez koleżankę w Ogrodzieńcu, jak będę wiedział coś więcej to dam znać

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#25 Post autor: vertal »

poczytaj dobrze na forum jest gdzieś opisane i są fotki jak czyścic EGR ..musisz zdjac tą plastikową szarą osłonkę popryskać i wymyć WURFEM lub WD-40 popychacz i krzywkę .....Na 100% masz zasyfiony nagarem EGR miałem taki sam objaw jak Ty po wymyciu a raczej rozpuszczeniu nagaru i poruszaniu krzywka działa a kluczyk gaśnie ...robię teraz takie czyszczenie profilaktycznie co 1000 km inie mama problemu z EGR
Inni tobie pomogą jak zobaczą że sam chcesz sobie pomóc

snajper79

#26 Post autor: snajper79 »

fajnie dzięki za podpowiedź sprawdzę to jutro albo pojutrze, może rzeczywiście w tym tkwi problem, było by super

cebula1982

#27 Post autor: cebula1982 »

snajper79 pisze:mam jeszcze jedno pytanie czy wskaźnik temperatury powinien być równo na kresce pomiędzy 80 a 100 stopni? bo u mnie nie dochodzi
Jezeli nie dochodzi do 90 stopni to moze to o byc wina termostatu. Ja tak mialem ale po wymianie jest w granicy 90

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#28 Post autor: sobit »

co do temperatury, było to poruszane w temacie o termostacie. U mnie wskazówka jest pomiędzy 80 a środkową kreską. W op-comie pokazuje 88-90. W tym temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=51 snajper79 na pewno znajdziesz odpowiedź.

snajper79

#29 Post autor: snajper79 »

witam, ponownie byłem na kompie z autem i wyszedł jakiś błąd sterowania świecami czy coś takiego, kontrolka się zaświeca przy uruchamianiu zimnego silnika i świeci, ale jak już się zagrzeje i odpalam ponownie kontrolka już nie świeci i jest wszystko ok, i mam pytanie ile może kosztować usunięcie tej usterki, bo zastanawiam się czy od razu nie wymienić sobie świec żarowych.
Aha i jeszcze jedno pytanie czy w zafirach z 2002 roku były montowane koła dwumasowe?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: Bodek »

snajper79 pisze:witam, ponownie byłem na kompie z autem i wyszedł jakiś błąd sterowania świecami czy coś takiego, kontrolka się zaświeca przy uruchamianiu zimnego silnika i świeci, ale jak już się zagrzeje i odpalam ponownie kontrolka już nie świeci i jest wszystko ok, i mam pytanie ile może kosztować usunięcie tej usterki, bo zastanawiam się czy od razu nie wymienić sobie świec żarowych.
Aha i jeszcze jedno pytanie czy w zafirach z 2002 roku były montowane koła dwumasowe?
Poczytaj TTOO , jeżeli jest to błąd 0380 to jest świeca żarowa - wymieniasz tylko tą, która padła.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”