Szarpie silnik ,dziwny zapach gazów i cały czas błąd P0170

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#16 Post autor: Maćku »

qcim pisze:Nie założył żadnej uszczelki bo jej tam nie było - po prostu fabryka zamiast uszczelki dała silikon i było ok do momentu rozkręcenia,mechanik coś tam poskrobał ,ale nie zeskrobał całego i do dziś były pozostałości po fabrycznym silikonie.
Dziś inny mechanik zeskrobał jak należy i założył uszczelkę i wszystko wróciło do normy.
Ja miałem uszczelkę ;) na silikonie sie nie spotkałem by wychodziły układy dolotowe w autach :mysli: lecz ważne, że już się uporałeś z tym :ok:
Obrazek

qcim
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2015, 02:51
Lokalizacja: Kraków
Model:

#17 Post autor: qcim »

Witam ponownie - niestety problemy nie minęły ; parę dni nie jeździłem samochodem więc i problemu nie było - lecz gdy znów zacząłem jeździć problemy wróciły.Cały czas ten sam błąd P0170 / wykasowanie błędu / 50 km znów zapala się check i tak w kółko.

qcim
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2015, 02:51
Lokalizacja: Kraków
Model:

#18 Post autor: qcim »

Błąd był w mapie wtrysku gazu (za uboga mieszanka)
Po podciągnięciu w górę dawki wtrysku problemy zniknęły.Zrobiłem już 5000 km i błąd nie wyskakuje.

Temat uważam za wyczerpany i zakończony.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#19 Post autor: Maćku »

qcim, Gratulacje nikt z nas nie wpadł na to aczkolwiek może to być rzadki przypadek... pytanie brzmi jak skąd się wzięło rozmapowanie dawki :?:
Obrazek

qcim
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2015, 02:51
Lokalizacja: Kraków
Model:

#20 Post autor: qcim »

Nie mam pojęcia skąd się wzięło rozmapowanie wtrysku.Mapa wtrysku była wgrywana - wszystko w serwisie opla przetrzepali , rozłożyli ręce i stwierdzili ,że to musi być wina gazu,gdyż wcześniej jak na ytlko na benzynie jeździłem to żadne błędy nie wyskakiwały.Gazownicy stwierdzili ,że ich mapa gazu jest ok,ale na moje stanowcze stwierdzenie ,podciągnęli minimalnie dawkę gazu i to wystarczyło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”