Skrzynia automat AF22 brak 3 i 4 biegu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 21152

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Ja przy wymianie odkrecalem niedaleko układu różnicowego śrubę i tamtędy wyleciał olej. Wlewalismy z kumplem przez bagnet. No i pewnie wiesz, albo i nie, ale nie zaszkodzi, poziom oleju sprawdzasz na chodzącym silniku.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: SD72 »

Ja przepraszam najmocniej ale to co jest napisane w tym temacie na temat zmiany polozenia dzwigni biegow z D na 4 , z 4 na 3 lub z 3 na 2 nie zredukuje zadnego biegu :!: :!: :!: :!:

Robiac takie redukcje skrzynia nie bedzie przechodzic na wieksze biegi niz ten wybrany :!:

Skrzynia nie zmiena biegow zaleznie od obrotow silnika tylko cisnienie oleju o tym decyduje :!:

W czasie normalnej jazdy korzystamy z pozycji "D" i jesli chcemy cokolwiek szybko zredukowac to mamy przycisk "sport" lub "kick-down" :!:

Nie zmieniajcie "biegow w automacie jesli nie macie takiej potrzeby bo to moze zaszkodzic :!:

Miedzy polozeniem "D" i "3" jest "N" i w tym momencie skrzynia traci cisnienie oleju (jedzie na powiedzmy luzie ) co naprade jej nie sluzy :!:

Osobiscie robie tak ze przed kazdym wyjazdem z garazu zmieniam pomalu i delikatnie pozycje lewarka (podobnie jak jest to zalecane podczas sprawdzania poziomu oleju) i podobnie robie po zakonczonej trasie :!:

Automatem w ZA mozna jezdzic w miare dynamicznie nie meczac skrzyni biegow ;)

Poziom oleju sprawdzamy zawsze na silniku wlaczonym i mozemy to robic na zimnym i cieplym silniku, strona 35 Sam naprawiam ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=14



Moze pomoze ;)

http://moto.pl/Porady/1,115893,7238425, ... matem.html :idea: :!:
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 18:51 przez SD72, łącznie zmieniany 7 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#18 Post autor: Janus »

bazyliszek72 pisze: Miedzy polozeniem "D" i "3" jest "N" i w tym momencie skrzynia traci cisnienie oleju (jedzie na powiedzmy luzie ) co naprade jej nie sluzy :!:
Pierwsze słyszę... Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem na forum Vectraklub, który rozbierał AF-20 na części pierwsze i to od niego wiem, że tamte skrzynie zachowują się jak zwykły hydrauliczny automat po odłączeniu sterownika.
Przez moment aż mnie zatkało - aż sprawdzałem w Google zdjęcia wybieraków w Zośce, bo może coś Opel zmienił od czasów Vectry. Ale nie - wybierak z D jak przesuwa się do 3, 2 i 1 nie przechodzi przez N i niby jak ma tam ciśnienie ginąc?. A jak skrzynia automatycznie redukuje biegi przy hamowaniu silnikiem to też ciśnienie ma ginąć??

Zgadza się - o momencie zmiany położenia biegu decyduje ciśnienie oleju. Ale położenie dźwigni determinuje, które sekcje w skrzyni zostaną spięte, a które nie. Przestawienie drązka na 3 blokuje zapięcie ostatniego przełożenia - i tyle. A co niby robi "kickdown"?? Robi to samo co my dźwignią. Mało tego - czasami można zdążyć depnąć kickdown dwukrotnie, a czasami to sterownik skrzyni podejmie taką decyzję (wzięte z jazdy Vectrą) ale to już OT
Janusz

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: SD72 »

Janus pisze:
bazyliszek72 pisze: Miedzy polozeniem "D" i "3" jest "N" i w tym momencie skrzynia traci cisnienie oleju (jedzie na powiedzmy luzie ) co naprade jej nie sluzy :!:
Pierwsze słyszę... Rozmawiałem kiedyś z człowiekiem na forum Vectraklub, który rozbierał AF-20 na części pierwsze i to od niego wiem, że tamte skrzynie zachowują się jak zwykły hydrauliczny automat po odłączeniu sterownika.
Przez moment aż mnie zatkało - aż sprawdzałem w Google zdjęcia wybieraków w Zośce, bo może coś Opel zmienił od czasów Vectry. Ale nie - wybierak z D jak przesuwa się do 3, 2 i 1 nie przechodzi przez N i niby jak ma tam ciśnienie ginąc?. A jak skrzynia automatycznie redukuje biegi przy hamowaniu silnikiem to też ciśnienie ma ginąć??

Zgadza się - o momencie zmiany położenia biegu decyduje ciśnienie oleju. Ale położenie dźwigni determinuje, które sekcje w skrzyni zostaną spięte, a które nie. Przestawienie drązka na 3 blokuje zapięcie ostatniego przełożenia - i tyle. A co niby robi "kickdown"?? Robi to samo co my dźwignią. Mało tego - czasami można zdążyć depnąć kickdown dwukrotnie, a czasami to sterownik skrzyni podejmie taką decyzję (wzięte z jazdy Vectrą) ale to już OT
Ja osobiscie jezdze automatem pare lat i takie mam zdanie jako uzytkownik a nie mechanik integrujacy w skrzynie ;)

Zrobilem blad z tym przejsciem polozenia :oops:

"Kickdown" redukuje jeden bieg a dwa razy nigdy nie przyciskalem bo nie potrzebowalem wiec nie wiem

Jadac samochodem i dojezdzajac do przykladowo skrzyzowania nie bedziemy zmieniac pozycji lewarka na nizsze 3,2,bo to nie ma sensu i jest bardzo niepolecane , i podobnie chcac wyprzedzac tez tego nie robimy D,3,2 :!:

Dlatego redukowanie biegow (ja tak robie i polecam od siebie) robimy w inny sposob :D



Moja opinia nie musi byc przykladem dla innych :piwo:

Automatem polecam pojezdzic ;)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 21:33 przez SD72, łącznie zmieniany 4 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#20 Post autor: Janus »

bazyliszek72 pisze:
Ja osobiscie jezdze automatem pare lat i takie mam zdanie jako uzytkownik a nie mechanik integrujacy w skrzynie ;)

Zrobilem blad z tym przejsciem polozenia :oops:

Moja opinia nie musi byc przykladem dla innych :piwo:

Automatem polecam pojezdzic ;)
Sam miałem VA z automatem 5 lat. Kupowałem ją jak miała 14 lat i bałem się tego automatu jak ognia... Niepotrzebnie. Do tej pory wspominam Vectrę z łezką w oku :( przy skrzyni nie robiłem nic - tylko 2 dwie wymiany oleju i jeździła jak marzenie.

Zośkę bym też kupił w automacie, gdyby mi się taka trafiła jak szukałem... Tyle że w Zośce nie było silników bigblock z automatami a ja nie mam przekonania do small blocków :( Pewną szansą na przyszłość jest swap 2.0DTI na 2.0 benzynę w automacie ale nie wiem czy będę miał na to siły hehe

Co do automatu - nie do zajeżdżenia, pod warunkiem, że:
1) dajesz się skrzyni rozgrzać zanim dasz w palnik
2) czas nagrzewania na biegu jałowym w trakcie mrozów - tyle minut ile stopni poniżej zera (tak mówiła stara instrukcja do Vectry). Może przesada ale z 10min można pogrzać poniżej zera żeby skrzynia w miarę płynnie biegi wbijała
3) jak zmieniamy kierunek jazdy (przejście przez N), czekamy chwilę aż w pozycji N spadną obroty silnika (i ciśnienie oleju w skrzyni) zanim wrzucimy inny kierunek jazdy
4) to samo przy zmiane z pozycji R na P (park)
5) na biegu jałowym (na światłach) auto trzymamy raczej na D hamulcem. Tak samo w korku. Dopiero przy dłuższej przerwie kiedy stoimy np: przed przejazdem kolejowym - wbijamy z D na N.
6) pilnujemy oleju. Przy jeździe w górach, z przyczepą, przy niskich przebiegach warto zwiększyć częstotliwość wymiany. Olej najlepiej GM zgodny ze specyfikacją.
7) nie naciskamy jednocześnie gazu i hamulca. To pozwala coś tam sprawdzić ze stanu skrzyni (nie pamiętam...), ale podobno bardzo jej szkodzi
8) przełączanie przez wszystkie pozycje przed ruszeniem jest dobrą praktyką. Szczególnie po dłuższym postoju auta. Jeżeli jeździmy z dnia na dzień nie jest aż takie krytyczne.
Janusz

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: SD72 »

5) na biegu jałowym (na światłach) auto trzymamy raczej na D hamulcem. Tak samo w korku. Dopiero przy dłuższej przerwie kiedy stoimy np: przed przejazdem kolejowym - wbijamy z D na N.
Nie zapominajac o hamulcu recznym ;)
bazyliszek72

krzykor
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:59
Lokalizacja: net
Model:

#22 Post autor: krzykor »

Gdzie zlokalizuje ten selektor???
Jak on wygląda?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 21:41 przez krzykor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: SD72 »

krzykor pisze:Gdzie zlokalizuje ten selektor???
Jak on wygląda?
Ja Ci nie pomoge bo nie wiem ;)

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#24 Post autor: Janus »

krzykor pisze:Gdzie zlokalizuje ten selektor???
Jak on wygląda?
Wujek Google się kłania ;) ja też nie powiem Tobie w ciemno gdzie wypada selektor w ZA na AF22. Na AF20 w Vectrze byłem w stanie go znaleźć :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 22:46 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

krzykor
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:59
Lokalizacja: net
Model:

#25 Post autor: krzykor »

Zlokalizowała selektor,wymontował go .Rozebrałem na czynniki pierwsze,co nie było łatwe.Po przeczyszczeniu złożyłem go do kupu montaż i pierwsze próby . Parę błędów pewnie musiało się ułożyć.Przejechałem około 40 km część po mieście i próba na trasie.Wszystko wrociło do stanu przed usterką.Zmiany biegów są płynne redukcję również.Mam nadzieję że już po problemie.
Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#26 Post autor: Janus »

Gratulacje!
Mam nadzieje że wujek Google podpowiedział żeby jakiś smar do styków położyć na styki ;-)
Polecam po kilku tys km wymienić olej jeszcze raz w skrzyni żeby się trochę skrzynia doczyściła.
Janusz

krzykor
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:59
Lokalizacja: net
Model:

#27 Post autor: krzykor »

Ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”