wymiana oringu obudowy wkładu filtra oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinos25

#16 Post autor: marcinos25 »

Właśnie dzwoniłem do serwisu w sprawie uszczelki pod obudowę...podałem nr VIn a na to gości że ja powinienem mieć filtr a nie obudowę z wkładem i że może miałem zmieniany silnik...masakra

opolanin

#17 Post autor: opolanin »

marcinos25 pisze:... może miałem zmieniany silnik...masakra
dobrze ze po angielsku nie odpowiedzial wiedzac ze fabrycznie kierownica byla z prawej strony ;-)

no mozna sie zdenerwowac!

pozdrawiam

marcinos25

#18 Post autor: marcinos25 »

To możliwe żeby byl zmieniony silnik? Muszę odszukać na bloku numer silnika-porównam z książką -wtedy się okaże..Mam jeszcze pytanie-są różne średnice uszczelki pod ta obudowę filtra?

sneyk77

#19 Post autor: sneyk77 »

ja tez mam obudowe z wkladem i silnik jest od nowosci ten sam

opolanin

#20 Post autor: opolanin »

sneyk77 pisze:ja tez mam obudowe z wkladem i silnik jest od nowosci ten sam
no to przeczytaj jeszcze raz:
albo masz wklad filtra i obudowe czyli silnik X18XE1 i 115KM albo caly filtr i silnik Z18XE i 125KM

pozdrawiam

79pawlo

#21 Post autor: 79pawlo »

Witam.
ja wymieniłem obudowę na zwykły filtr tzn kupiłem redukcje i filtr. tylko teraz nie gaśnie mi kontrolka oleju. Jak rozgryzę temat to napisze wam co trzeba było zrobić.

Proszę nie dublować postów, bo wylądują w koszu - Bodek
Ostatnio zmieniony 04 lis 2012, 13:50 przez 79pawlo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#22 Post autor: fiolet »

Witam.
We wtorek wymieniliśmy olej +filtr (sam wkład).
W środę zrobiliśmy ok 400 km. - wszystko było ok.
W czwartek po przejechaniu ok 80 km. zaświeciła się kontrolka silnika. Zgasiłam silnik, po ponownym odpaleniu już się nie zaświeciła.
Dzisiaj po przejechaniu ok 20 km. zmieniając miejsce parkingowe - przejechałam do przodu na następne by wyjechać przodem zauważyłam plamę świeżego oleju. Ale nie byłam pewna czy to z mojej Zośki.. Po wyjściu ze sklepu odjechałam i wyszłam by zobaczyć i faktycznie zaś była następna plama - czyli z mojej :( Podjechałam do następnego sklepu może tak z 5 km. W tym czasie zaświecił się 2 razy Oelstand prufen i wjeżdżając na miejsce postojowe już widziałam ewidentne kropki oleju tak jak jechałam. Przy wyjeździe zaś plama.
Żadne inne kontrolki się nie świeciły, zośka chodziła prawidłowo, więc postanowiłam wrócić do domu. Zaraz na początku drogi tylko 1 raz zaświecił się zaś Oelstand prufen i tak dojechałam ok.20 km. do domu.
Mąż po obejrzeniu zjechał mnie niesamowicie i stwierdził, że zatarłam silnik bo nie było już śladu oleju. Dolał to co posiadaliśmy w domu czyli z ok. 1,5 litra i spróbował odpalić. Odpalił ale świecił zaś serwis. Próbował zlokalizować wyciek i stwierdził, że prawdopodobnie szczelił blok i dup...... . Ale czytając powyższe posty zastanawiamy się czy właśnie nie jest przyczyną ta przeklęta pokrywa? Stwierdził, że właśnie z tych okolic wywala olej i to może być to.
Tylko dlaczego się to nie stało zaraz po wymianie tylko po 3 dniach po przejechaniu w sumie ok. 500-600 km. ?
I dlaczego nie zaświeciła się dzisiaj kontrolka oleju lub serwis ? Na komunikat Oelstand prufen nie reagujemy za bardzo ponieważ wiemy, że jak się zaświeci trzeba dolać jakieś góra 100ml. i jest spokój, że nasza Żośka jest czuła na to (że to nic groźnego).
Gdybym nie zobaczyła plam to byśmy o niczym nie wiedzieli i faktycznie silnik jutro byśmy zatarli.

Co o tym sądzicie? Najgorsze a może "szczęście w nieszczęściu" bo jutro mieliśmy jechać dość sporo na groby i nie pojedziemy ;-( Ale dobrze, że dzisiaj blisko domu niż jutro daleko i w korku przy 3-ce małych dzieci.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: janekW67 »

Prawdopodobnie podczas odkręcania pokrywy filtra,poluźniła się obudowa filtra i nastąpiło rozszczelnienie na uszczelce między blokiem silnika a obudową filtra.Dokręcenie obudowy powinno pomóc.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#24 Post autor: fiolet »

Dzięki. Ale po rozkręceniu okazało się, że jest pęknięta jednak obudowa (pokrywa) a uszczelka szkoda gadać . Nic w poniedziałek trzeba jechać po nową, założyć, zalać od nowa i mam nadzieję, że Zośka ożyje.

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#25 Post autor: fiolet »

I problem rozwiązany - nowa obudowa filtra pomogła. Zośka idzie jak burza i już nic nie cieknie :lol: :piwo:

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#26 Post autor: arebuk »

hej, jaki jest rozmiar klucza żeby odkręcić ten dekiel/pokrywe z obudowy filtra w silniku 1.8 ??

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: janekW67 »

Z tego co pamiętam, to 24.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#28 Post autor: arebuk »

Dzięki janekW67, czyli 24 i imbus 12 - zaczynamy zabawę, bo cieknie :( , odkręcaliście osłonę kolektora dodatkowo, żeby był też dostęp od góry?

shadoworg
Przeglądacz
Posty: 95
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jaroszów
Auto: Opel Zafira A i B
Model: ZAiZB
Oznaczenie silnika: ZiX18XEiR

#29 Post autor: shadoworg »

Witam
I mnie dopadła ta przypadłość :D
Proszę o info czy to jest odpowiedni o-ring http://sklep.dixi-car.pl/uszczelka-obud ... -1666.html , z tego co pamiętam to chyba ten ale lepiej się upewnić :D

Awatar użytkownika
in4matik
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2010, 11:27
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira A 1.8 116KM
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#30 Post autor: in4matik »

czy ktoś wie jakim momentem dokręcać tę śrubę imbusową mocującą obudowę filtra oleju do bloku silnika ?
pozdrawiam
Piotrek
Zafira A 1.8 16V X18XE1 2000
Zafira A 1.8 16V Z18XE 2004
Honda CB750 1998

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”